Fischer is groeibriljant van Ajax 'Zeurpietenjournalistiek' MAANDAG 3 december 2012 25 Hoek en Kloetinge klaar Geelhoed wil met Groene voorderby 30en31 Sternaareredivie34en35 Achttienjarige Deen heeft groot aandeel in de verdiende 3-1-zege op PSV De Ajacieden Daley Blind, Danny Hoesen en Viktor Fischer bejubelen de 2-1 tegen PSV. door Jop van Kempen AMSTERDAM - Viktor Fischer komt soms nog met de fiets naar de trai ning. De achttienjarige Deen die Ajax met een assist op Danny Hoe sen en een doelpunt voorbij PSV bracht, heeft nog geen rijbewijs. Binnenkort moet hij op voor zijn examen. Als Fischer niet met een teamgenoot meerijdt, parkeert hij zijn fiets tussen de Mercedessen van zijn medespelers. Als vervoersmiddelen een betrouw bare afspiegeling vormen van de sportieve ontwikkeling die een spe ler kan maken, dan toont Ryan Ba- bel aan dat het bij Ajax hard kan gaan. Ook Babel maakte als zeven tienjarige Ajax-debutant in 2004 nog gebruik van zijn fiets om naar de Arena te komen. Na lucratieve contracten bij Liverpool en Hoffen- heim kan hij zich inmiddels ver plaatsen in een Audi RS3, een Bentlëy of een Mercedes ML500, zo bleek toen hij na een inbraak over zijn wagenpark berichtte. Of Fischer de smaak van Babels au to's deelt, is onbekend. Wel liet de Deense aanvaller tegen PSV zien dat hij mogelijkheden heeft om een eind te komen in het interna tionale profvoetbal. Met voortdu rende dreiging, een assist en een doelpunt had hij een groot aandeel in de verdiende 3-1-zege van Ajax. „We speelden een goede wed strijd", vatte hij samen. „Vooral de eerste helft." Het was toenmalig algemeen direc teur Rik van den Boog die in april 2011 goedkeuring gaf voor de trans fersom van 1,3 miljoen euro voor de zestienjarige voetballer van FC Midtjylland die ook in de belang stelling stond van onder meer Man chester United en AC Milan. De in middels vertrokken Danny Blind (technisch manager/assistent-trai ner) en Jan Olde Riekerink (hoofd jeugdopleiding) hadden een posi- AMSTERDAM - Na zijn zevende gele kaart in deze competitie is Mark van Bommel volgende week zon dag in het duel met FC Twente ge schorst. Het is de tweede topper in eigen huis die hij dit seizoen mist. Ook tijdens PSV-Feyenoord moest de aanvoerder van PSV in septem ber na een sanctie toekijken. Hij had de week daarvoor zijn vijfde kaart gekregen. Van Bommel miste tief scoutingsrapport van Fischer overlegd. En Ajax was een ideale tussenstop op weg naar de Europe se top, wist Fischer. De manier waarop Fischer zijn weg omhoog zoekt, gaat voorals nog voorspoedig. Hij nam zich voor om in Amsterdam te begin nen bij de jeugd, na één seizoen door te stoten naar het eerste elftal om vervolgens een beslissende rol te spelen in Ajax 1. Hij is ergens halverwege. Niet voor niets wil Ajax Fischers contract snel verlen gen. Zijn huidige verbintenis loopt nog slechts anderhalfjaar. Fischer trainde het eerste seizoen bij Ajax mee met de Ai. Met dat dit seizoen eveneens drie wedstrij den door een knieblessure. Hij had elf duels nodig voor het verzame len van de zeven prenten. De ophef daarover begrijpt hij niet. „Een beetje zeurpietenjournalistiek", gaf hij na afloop van de wedstrijd aan. „Maar dat wist ik al toen ik terug kwam. Je kon hierop wachten", zei hij na vragen over zijn kaart Met twaalf gele kaarten in een sei- jeugdteam behaalde hij als uitblin ker de finale van de NextGen-se- ries, een Europese competitie voor jeugdteams. Vervolgens haakte Fi scher deze zomer aan bij de selec tie van Frank de Boer. Hij beleefde -zijn eerste dipje toen hij na de zo mer werd teruggezet naar Jong Ajax en zelfs naar de Ai. Na blessu res van Babel en Kolbein Sigthórsson is hij echter terug in beeld. Door de goal tegen PSV staat hij ineens vol in de aandacht. Het is interessant om te zien hoe Fischer omgaat met de plotselinge belangstelling. Om niet als zijn in middels afgezonken voorganger Lo renzo Ebecilio de beroepsemst te zoen is Guy Ramos recordhouder in de eredivisie. Nog niet halverwe ge de competitie ligt Van Bommel op koers om dit record te breken. In de tweede helft trok hij Siem de Jong naar de grond, waarna scheidsrechter Kuipers hem de ge le kaart toonde. Van Bommel kon in de topper tegen Ajax voor het eerst sinds zijn rentree bij PSV niet domineren op het middenveld. foto Jerry Lampen/ANP verliezen, relativeert Fischer voort durend. Ebecilio groeide bij de komst van Frank de Boer in de cember 2010 uit tot de vaste links buiten, maar zijn plotselinge be kendheid en het goede salaris dre ven hem af van de focus van het profvoetbal. Hij werd te dik en hij raakte uit vorm. Inmiddels is Ebeci lio als speler van Jong Ajax uit beeld. „Een ster is geboren", zei een inter- netverslaggever na het duel met PSV tegen Fischer. „Oh ja, welke ster dan?", antwoordde Fischer. „Ik heb een aardige wedstrijd ge speeld, meer niet." En net als bij voorbeeld Jari Litmanen bedient Fi scher zich ook al van de dubbelzin nige antwoorden met een ironi sche ondertoon. Gevraagd naar concrete tips die landgenoot Chris tian Poulsen voor hem in petto heeft, zegt Fischer: „Poulsen zegt dat ik precies hetzelfde moet doen als hij. Dan word ik heel groot" Toch vindt Fischer in alle ernst dat hij veel kan leren van zijn 32-jarige landgenoot. „Hij heeft al een heel voetballeven achter zich en hij is de oudste speler van de selectie, maar na elke training zit hij in het krachthonk. Om die focus gaat heL"

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 25