Winterse chaos op A58 Niels Mesu schrijft schaatshistorie Bedrijfsleven in FZC Zeeland moet meer innoveren SPORT Zeker veertien auto's betrokken bij verschillende ongelukken 'De nieuwe Rutte' Ajax terug in doet de SGP pijn de titelrace 4 en 5 door Rob Paardekam GOES - Plots opkomende gladheid door winterse buien heeft zondag middag voor chaos gezorgd op de A58. Zeker veertien auto's raakten betrokken bij verschillende onge lukken. Daarbij raakte niemand ernstig gewond. auto in de slip raken. Het ging alle maal zo snel dat ik niet eens meer heb gezien waar hij terecht kwam. Zelf ben ik toen nóg zachter gaan rijden, maar het is echt ongeloof lijk hoeveel mensen toch nog met enorme snelheden over de snel weg blijven razen." Overigens had niet alleen Zeeland te kampen met winterse neerslag. In het Zuid-Limburgse heuvelland viel zondag enkele centimeters sneeuw. Traditioneel blijft op de Vijlenerberg, 260 meter boven NAP, de eerste sneeuw het langst liggen. De ellende begon rond kwart voor vier. Ter hoogte van Goes vonden toen in beide richtingen, op bijna dezelfde plek, twee ongelukken plaats. Daarbij waren vijf auto's be trokken. Volgens de politie liepen een volwassene en een kind lichte verwondingen op. Ze zijn naar het ziekenhuis gebracht. Een klein uur later was het raak in de buurt van het Mallardviaduct bij Arnemuiden. Op de zuidbaan kwamen daar zes personenauto's met elkaar in botsing. Niemand raakte gewond. Datzelfde gold voor een ongeluk bij Goes, twintig minuten later. Daar waren drie au to's bij betrokken. De diverse aanrijdingen zorgden voor een enorme verkeerschaos. Omdat de meeste auto's wegge sleept moesten worden, waren in beide richtingen grote delen van de snelweg lange tijd afgesloten. Het verkeer werd omgeleid. De po litie deed een dringende oproep aan alle automobilisten om hun snelheid aan te passen. Nick Driedijk uit Goes was getuige van één van de eerste ongelukken bij zijn woonplaats. Volgens hem kwam de gladheid vrij plotseling opzetten. „Opeens zag ik aan de andere kant van de snelweg een Verschillende aanrijdingen, zoals hier bij Arnemuiden, zorgden zondagmiddag voor een chaos op de A58. foto Manfred Berrevoets DE STELLING Ik begin niet aan winterhanden Reageer op pzc.nl UW MENING 393 reacties De Stones kunnen nog jaren voort eens MHHBBaam 41% oneens 59 Word ook abonnee! Zie bon op pagina 2 of bel 088-013 9910 ASSEN - Niels Mesu schreef zater dag in Assen geschiedenis in het marathonschaatsen. Als eerste Zeeuw ooit reed de uit Middel burg afkomstige rijder in de topdi- visie naar de overwinning tijdens een wedstrijd in het kader van de KPN Marathoncup. Mesu maakte deel uit van een kop groep van zes man. In de eindsprint hield hij Bart de Vries en de razendsnelle Ingmar Berga achter zich. De twintigjarige Mesu, tegenwoordig woonachtig in het Friese Tjalleberd, debuteert dit jaar op het hoogste niveau. Hij komt uit voor de ploeg van De Haan Westerhoff, waar oud-bondscoach bij de langebaanschaatsers Henk Gemser de trainingen voor zijn re kening neemt. pagina 28 en 29: de beloning voor ja renlang toewijding Niels Mesu schreeuwt het uit na zijn zege in Assen. foto Timsimaging.nl MIDDELBURG - Zeeland moet alle zeilen bijzetten om te zorgen dat bedrijven innoveren. De provincie loopt achter bij andere regio's. Er is geen volwaardige universiteit die als vliegwiel voor innovaties fun geert, er zijn relatief weinig middel grote ondernemingen die vaak juist voor innovaties zorgen en Zeeuwse ondernemers zijn ook een tikje te behoudend ten opzichte van colle ga's in andere landsdelen. „Er moet in Zeeland meer aan worden ge trokken", zegt innovatiemanager Jan Henk Verburg van innovatie centrum Syntens, het innovatiecen trum dat 13 december de Zeeuwse innovatieprijs Emergo uitreikt. pagina 2 en 3: Zeeland blijft achter; genomineerden; commentaar

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 1