zeeland 117 Kunstenaar Leen Quist ziet zich gedwongen te stoppen met porselein LAST MINUTE CRUISE effeweg.nl 0529 - 46 96 67 'Voordeel fusie moet helder zijn' Boek nu last minute bes!'?se,s! de Kerstcruise over de Rijn! maandag 3 december 2012 wereld. Die twee lijnen, het lokale en internationale, lopen door el kaar en vormen de sterke kant van Middelburg." Dat hij uitverkoren is voor de Biën nale ziet Benedetti dan zeker ook als een grote waarde voor Middel burg. „Voor De Vleeshal betekent Het provinciebestuur wil dat de Stichting Beeldende Kunst Middel burg (SBKM), waaronder De Vlees hal valt, fuseert met deWillem3 in Vlissingen en CBK Zeeland. Loren zo Benedetti hoopt dat er geen overhaaste, onomkeerbare beslis singen worden genomen. „Ik ben op zich niet tegen een fusie, maar de voordelen moeten wel eerst hel der in beeld worden gebracht. Is het bijvoorbeeld wel echt goedko per? Organisatorisch gezien dient zo'n fusie heel goed te worden voorbereid, om te voorkomen dat je uiteindelijk een huis krijgt waar van de fundering scheef is." „Het belangrijkste voor mij is dat De Vleeshal blijft wat het nu is: een plek voor uitdagende tentoon stellingen", zegt Benedetti. De Kabi netten van De Vleeshal dreigen echter te verdwijnen, evenals de huidige kantoorruimte. Over de plannen om van de Tim merfabriek in Vlissingen een kunst hal te maken is Benedetti scep tisch. „Het is een mooi gebouw, maar de werkelijkheid is dat als je daar iets wil doen, het heel veel geld kost om het daarvoor geschikt te maken. Het gevaar is dat al het geld naar het gebouw zelf gaat en niet naar de kunst." dit heel veel. We brengen De Vleeshal naar Venetië." Dat geldt ook omgekeerd, want begint 2014 zal een afgeleide van de Biënnale presentatie in De Vleeshal te zien zijn. „Die expositie gaat ook reizen in Spanje en Finland, wat tevens de mogelijkheid biedt om er een boek van te maken." Voor de voorgangers van Benedet ti (Lex ter Braak, Rutger Wolfson) bleek De Vleeshal een belangrijke opstap naar prominente posities in de cultuursector. De Biënnale zal ook zijn 'marktwaarde' zeker doen stijgen. Toch gaat hij ervan uit nog enige tijd in Middelburg ac tief te blijven. „Het is waar dat De Vleeshal vaak een springplank is geweest. Op zich is het ook goed dat het in beweging blijft, maar ik ben hier pas vier jaar en hoop nog zeker een aantal jaren te blijven. We hebben net een heel sterk pro gramma voor de komende twee jaar gemaakt." door Rolf Bosboom MIDDELBURG - De internationaal vermaarde Middelburgse keramist Leen Quist (1942) is gestopt met zijn werk. Zijn atelier aan de Pijp- straat is inmiddels ontruimd en verkocht. „Het werken met klei is een zwaar proces. Als het lichaam niet meer zo wil, dan merk je dat in het resul taat", verklaart Quist zijn besluit. „Ik kwam tot de conclusie dat ik niet meer het niveau haalde dat ik gewend was, terwijl kwaliteit voor mij toch wel een heel belangrijk begrip is." Omdat hij weigert met minder ge noegen te nemen, restte hem niets anders dan te stoppen. „Bij het op ruimen van mijn atelier merkte ik dat ik altijd wel heel erg streng voor mezelf ben geweest. Het komt vaak neer op futiliteiten waar je zelf over valt, waardoor werk het atelier niet verlaat." Leen Quist is, naast zijn docent schap handvaardigheid in het voortgezet onderwijs, bijna veertig jaar actief geweest als keramist. Eind jaren zeventig liep hij stage bij de Deense Clara Andersen, waarna hij zich als autodidact ver der ontwikkelde. In 1982 werd hij toegelaten als lid van de prestigieu ze Académie Internationale de la Céramique in Genève. Zijn uiterst herkenbare oeuvre, on geveer 1700 verkoopbare stukken porselein, bestaat voornamelijk uit grote en kleine dozen, schalen, kommen en deksel-potten met een strakke vormgeving. Kenmer kend is een kobaltblauw lijndecor, dat in de witte porseleinmassa is ingelegd. In de jaren negentig ging hij ook experimenteren met kleuri ge opgelegde sliblagen. „Ik kan terugkijken op een heel mooie periode, met goede tentoon stellingen", zegt Leen Quist. Hij is inmiddels aan de slag gegaan met patchwork, traditionele quilts. „Daar heb ik geen enkele pretentie mee. Het is gewoon leuk om te doen." Bij Galerie De Vier Gemeten in de Lange Noordstraat in Middelburg zijn de laatste porseleinen unica van Quist te koop. Leen Quist met een van zijn werken foto Galerie De Vier Gemeten leukemie en straling maakt men sen ziek terwijl actievoerders tegen 'landschap-ontsierende' windmo lens nu juist zwijgen... Hoogspan ningskabels onder water is wellicht veel goedkoper; onderzoek het op z'n minst en zo mogelijk: kies voor het beste. E. den Heijer Ritthemsestraat 109, Oost-Souburg Connexxion Och ja, die arme toeristen, wel drie uur onderweg tussen Middelburg en Gent. Maar gelukkig, onze bus maatschappij gaat daar wat aan doen! Heeft die maatschappij wel eens uitgerekend hoe lang een Wal- cherse niet-autobezitter onderweg is naar dat ziekenhuis in de weilan den van Goes? Inclusief wachttij den ben je van de uiterste punten van Walcheren via bus-trein-bus tweeeënhalf a drie uur kwijt. Waar blijft hier de nog meer noodzakelij ke rechtstreekse verbinding naar het ziekenhuis? Heeft de Walcher- se ziekenhuisroof op zich nog niet voldoende ellende veroorzaakt? Foei, Connexxion, (er)ken nu ein delijk eens uw maatschappelijke plicht! Chris Verheul Paul Krugerstraat 2 flat 39, Vlissingen Provincie West Dit politieke voornemen in Den Haag heeft een oorzaak en daar wordt over gezwegen. De aanlei ding is waarschijnlijk gewoon de vi sie op het functioneren van het provinciebestuur. Dit kan gezien worden als onbehoorlijk bestuur en gebrek aan historisch inzicht over het ontstaan van de provin cies. Voorts wordt het, door de or ganisatie van dergelijke operatie, een duur grapje voor de belasting betalers en de inwoners van Zee land. De geschiedenis herhaalt zich want de Hollandse graven hebben al eerder geprobeerd om het ge bied Zeeland in te pikken. L.J. Bensink Burg. Gerritsenstraat 20, Breskens Sint Willibrord Ten onrechte meent de krant van 20 november 2012 dat er geen be zwaar is gemaakt tegen de bouw van dit grote zwarte gebouw. Op 21 oktober 2011 hebben de Vrien den van Middelburg ingesproken in de commissie Ruimte, aange vuld met een uitvoerige schriftelij ke toelichting. De bezwaren betrof fen de grootschaligheid, de afwezig heid van enige variatie in de gevel en het negeren van het bouwvoor schrift van een hellend dak waar door het gebouw een verdieping te hoog wordt. Kleinschaligheid en de variatie in monumenten en we deropbouw gebouwen maken Mid delburg aantrekkelijk. Zelfs het ad vies door met kleur te spelen de grootschaligheid te doorbreken, haalde het niet in de gemeente raad, waardoor Middelburg met een zwart schaap wordt opge scheept. J. van der Zwan Voorzitter Vrienden van Middelburg Rouaansekaai 17, Middelburg Superaanbieding voor snelle 3 DAGEN VANAF 3 daagse busreis Vertrek op 9,11,13 en 15 december Ga mee met onze kerstcruise naar de kerstmarkten in Duitsland. Tijdens deze unieke reis verblijft u op een prachtig 4*cruiseschip een touringcar brengt en haalt u weer op in de haven. Tijdens deze reis bezoekt u de kerstmarkten in: Düsseldorf, Keulen en Bonn. INCLUSIEF 2 overnachtingen 2x ontbijtbuffet 2x diner lx lunch Toeristenbelasting lx koffie bij het verzamelpuntBegeleiding door uw chauffeur, tevens reisleider Vervoer per Tourist Class touringcar Alle fouten voorbehouden Prijzen zijn vanaf, per persoon en inclusief brandstof- jffffiij (fSj) toeslag. Exclusief excursie-entreegelden en 18,- reserveringskosten per boeking. /rfSï

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 17