T ransformatorstation wordt faunatoren 15 Gemeente doet bouwgrond in de uitverkoop HAARWERKEN Dance4Life drill maandag 3 december 2012 VEERE CDA discussieert over toekomst gemeente Het CDA-Veere houdt donderdag 6 december een openbare bijeen komst over de toekomst van de ge meente. Dat gebeurt bij Molen de Jonge Johannes aan de Vrouwen- polderseweg 55-a in Serooskerke. Er zijn vier gastsprekers: Willem den Herder (ondernemer), Michel Kloeg (voorzitter Koninklijke Hore ca), Jaap Tas (voorzitter dorpsraad Vrouwenpolder) en René Molenaar (CDA-wethouder). Gespreksleider is oud CDA-kamerlid Ad Koppejan. Aanvang 19.30 uur. WESTKAPELLE Snackbar taboe bij Panoramaweg De gemeente Veere heeft een aan vraag afgewezen voor het plaatsen van een mobiele friet- en snackbar aan de Noorderhoofdweg, ook wel panoramaweg genoemd, te Westka- pelle. Initiatiefnemer Scheffers had daar, aan Domburgse kant, een zes meter lange kar willen plaatsen, van de lente tot in de herfst. De plek, aldus B en W, ligt in het zicht op een knooppunt van wegen, fiets- en voetpaden: zo'n kar, 'al dan niet met terras', zou de 'ruimte lijke kwaliteit' geweld aan doen. WALCHEREN Brandweerjeugd derde en achtste De korpsen van Middelburg en Vlissingen zijn zaterdag respectie velijk derde en achtste geworden bij de Zeeuwse vaardigheidstoet sen voor de jeugdbrandweer in Burgh-Haamstede. St Philipsland presteerde het best. Tweede werd Borsele-Goes. De toetsen namen de hele dag in beslag. Ze hadden betrekking op theoretische kennis, inzet, en afleg- systeem. Tot slot was er een hardloopwed strijd. MIDDELBURG Dronken jongen vast na bedreiging agenten Op het Damplein in Middelburg is zondag een 16-jarige Middelburger uit die plaats aangehouden wegens belediging en bedreiging van poli tieagenten. De jongen wilde een horecagele genheid aan het Damplein binnen gaan waar hem net de toegang was geweigerd. Volgens de politie was hij dronken. Zaterdagochtend haalde de politie in de Hercules Segherslaan in Vlis singen een 22-jarige Vlissinger van straat. Hij was stomdronken. ZIERIKZEE - De gemeente Schou- wen-Duiveland doet de bouw grond in de uitverkoop. Wie grond koopt om er een woning op te bouwen, krijgt tien procent kor ting. De aanbieding geldt voor wijkjes in Nieuwerkerk, Kerkwer- ve, Zierikzee, Oosterland en Brui- nisse. Door deze prijsverlaging derft de gemeente 325.000 euro aan inkomsten. Argument van wet houder Ad Verseput: „In deze tijd is het niet goed om veel grond te bezitten." De prijzen worden nu 135 tot 225 euro per m2. De korting geldt ook voor groenstroken. De grondprijs op bedrijventerreinen blijft volgend jaar ongewijzigd. Wij bieden al 50 jaar oplossingen voor tijdelijk of permanent haarverlies. U wordt ontvangen in een aparte ruimte of komen bij u aan huis. Tevens verzorgen wij declaraties voor alle zorgverzekeraars Kapsalon de Jonge Gravenstraat 23-A, Middelburg^. Telefoon: 0118 612074 www.kapsalondejonge.nl door Ton van den Nouweland OOSTERLAND - In de gemeente Schouwen-Duiveland wordt een verwaarloosd transformatorstation omgebouwd tot 'faunatoren'. Het hoge gebouwtje, dat ooit in ge bruik was bij Delta-voorganger PZEM, staat aan de Lage Maireweg in Oosterland. De toren wordt opgeknapt en moet daarna dienen als huisves ting voor spitsmuizen, egels, insec ten, mussen, gierzwaluwen, vleer muizen en mogelijk een kerkuil, wordt een 'faunatoren'. Bouwbe drijf Capelle, de stichting Land schapsbeheer Zeeland en de ge meente leggen hiervoor 25.000 eu ro op tafel. De dorpsraad van Oosterland vindt het een prima plan. „We wa ren er al een poosje mee bezig. Nu blijkt er ineens wat mee te kun nen gebeuren. De toren wordt in elk geval opgeknapt. Het kan een educatief uitstapje voor scholen worden. De dorpsraad wil er nog een bankje bij plaatsen. We zijn hier heel blij mee", zegt voorzitter Anne-Marie le Compte. Volgens de gemeente, die 10.000 euro bijdraagt, passen toren en bankje in het geplande wandelnet werk over Schouwen-Duiveland. De toren kan volgens B en W 'een sieraad in de omgeving worden, wat ie nu in ieder geval niet is'. De toren wordt ingericht op ad vies van Traas Nature Care Zee land. Landschapsbeheer vraagt er een Europese subsidie voor aan. Het voormalige transformatorsta tion van de PZEM is vervallen en er is asbest in verwerkt. De dorps raad dringt al jaren aan op renova tie of sloop. De toren staat op par ticulier terrein. MIDDELBURG - Omdat ze het meeste geld hadden inge zameld, namelijk 23.000 euro, waren driehonderd leer lingen van de Christelijke Scholengemeenschap Walche ren zaterdag eregast op de slotmanifestatie van Dan- ce4life, de landelijke actie tegen hiv en aids. Voor ver trek naar de Rotterdamse Ahoy deden ze de Dance4life drill (foto). In Rotterdam mochten ze met z'n allen het podium op stormen om een ovatie in ontvangst te ne men van de 3000 aanwezigen. Ze ontmoetten er arties ten als Partysquad en Erik Aborus. Wie van de CSW'ers de beste solliciatiebrief schrijft, mag komend jaar naar Dance4life project in Afrika. foto Ruben Oreel Kees L. van Dijke, met zijn nieuwe boek onder de arm, bij de Arnemuidse vloot in Vlissingen. foto Ruben Oreel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 15