Zonder boek heeft niemand er wat aan 141 zeeland Rabo zoekt service locaties via Twitter Lintje voor Henk Boers Kertconcert Big Band Ter Reede Eindelijk koper voor SWM pand Molstraat Viskotter BR 43 uit Breskens naar Kaapstad maandag 3 december 2012 door Emile Calon MIDDELBURG - De Rabobank Walcheren/Noord-Beveland zet Twitter in om nieuwe locaties te vinden voor zelfservicestations. Die zijn nodig nu de bank een groot aantal kantoren gaat sluiten. De bank verstuurde afgelopen week een tweet met de tekst: 'Wij zijn op zoek zijn naar nieuwe loca ties, onder andere in Oost-Sou burg. Suggesties?' Bij de op te richten zelfservicesta tions kunnen klanten straks pin nen, chippen en geld afstorten. Volgens Rabo-manager Klaas Roe lof Hofman wordt hiervoor ook met behulp van makelaars naar ge schikte locaties gezocht. „Maar wij weten dat onze klanten op Twitter zitten. Dus proberen wij ook op die manier locaties voor onze nieu we stations te vinden. Wie weet wat voor aanbod we op deze ma nier krijgen? Via Twitter kan je een deel van je markt bereiken. Vooral jongen mensen maken veel gebruik van Twitter en wij kun nen hen zo bereiken." Anderhalve week geleden maakte de bank bekend dat komend jaar de kantoren worden gesloten in Arnemuiden, Kortgene, Oost-Sou burg, Serooskerke, Westkapelle en Zoutelande. In die plaatsen komen ter vervanging de zogenoemde 'selfservicelocaties'. In Kortgene komt alleen een pin- en chipappa raat Er resteren straks nog maar vier be mande kantoren: in Middelburg, Vlissingen, Domburg en Kamper land. Deze kantoren bieden vol gens Hofman 'het volledige dien stenpakket'. Ook zal elk kantoor wekelijks een avond open zijn. Vol gens Hofman heeft hij weinig reac ties gekregen op de aangekondige sluiting van kantoren. Een aantal klanten vroeg om uitleg. De mees te mensen die reageerden hebben begrip." Executieverkoop Voor alle executieverkopen van de Belastingdienst regio Zuidwest Zie Veilingdeurwaarder.nl Be\astingdienst VLISSINGEN - De Big Band van de Zeeuwse Muziek School geeft ko mende zondag 9 december een ge varieerd kerstconcert in het atrium van Ter Reede in Vlissingen. Gastsolist is de 15-jarige altsaxofo nist Gijs van Oosterhout, havo-stu dent voor Muziek en Dans te Rot terdam. Het orkest wordt geleid door Anja Sinke. Het concert begint om 15.00 uur. De toegang is gratis. Arnemuidse visserijgeschiedenis in ruim zeshonderd foto's en verhalen door Henk Postma Ook in Arnemuiden houden ze van een geintje. Zoals op 22 april 1946 toen de Weledel Gestrenge Heer Marinus Siereveld een briefje ontving van de Gebroeders Visser, die destijds in Arnemuiden een scheepswerfje hadden. „In ver band met de toestand waarin Uw ouwe rotte hoogaars verkeert", las Siereveld met stijgende verbazing, „is het ons onmogelijk dat pest- ding te repareren. Het lijkt ons dan ook het beste dat U het laat maken bij onze concurrent om hem naar de bliksem te helpen." Het is één van de vele anekdotes waarmee Arnemuidenaar Kees van Dijke zijn lijvig naslagwerk 'De visserij van Arnemuiden' ver luchtigt. Het boek, dat vandaag of ficieel verschijnt, documenteert niet alleen de honderden 'schepen en hun bemanning', het beschrijft ook de woelige geschiedenis van de Arnemuidse vissers, hun visme- thoden, vangsten, inclusief de scheepsrampen, die soms hele fa milies uiteen scheurden. Zoals in 1881 toen de vischsloep Vrouwe Clazina in 'vreselijk on stuimig weer, en een koude zo fel en nijpend' op de Engelse kust te pletter sloeg. De enige overlevende was Blaas Meulmeester. Hij zag al zijn maten - de een na de ander - in de golven verdwijnen. Na 35 uur trokken redders hem los van de mast waaraan zijn handen za ten vastgekrampt. Zijn verhaal werd destijds hartver scheurend naverteld in een brochu re ten bate van de weduwen en de wezen. Het is nu weer na te lezen in Van Dijke's naslagwerk. Dat be De eerste ARM-6: hoogaars Nooit Gedacht. Zeekustvisserij 1911; één van oude scheepjes in het boek. foto Zeeuwse Bibliotheek/Beeldbank Midddelburg gint bij de eenvoudige, nauwelijks zeewaardige zeilscheepjes als de hoogaars Nooit Gedacht (ARM-6), waarmee Klaas de Nooijer in 1911 vanaf de Arne zeewaarts zeilde, en het loopt van de boomkorbotters uit het midden van de vorige eeuw tot de tien hypermoderne motorkotters die tegenwoordig ie dere vrijdag in alle vroegte afme ren bij de vismijn in Vlissingen. Meer dan zeshonderd foto's, alle maal voorzien van historische ge gevens, waren er voor nodig om het beeld compleet te krijgen. Van Dijke dook ze op uit officiële ar chieven, kreeg ze van dorpsbewo ners aangereikt uit familiealbums of oude schoenendozen, of schoot ze zelf, in de decennia dat hij veel vuldig, met de camera in de aan slag, in alle vroegte post vatte langs de waterkant. Al sinds zijn jeugd spaarde hij, zo als hij zelf zegt, afbeeldingen van vissersschepen. Uiteindelijk had hij er dozen vol van. „Maar wat heb je daar aan, als je ze aan nie mand kan laten zien",- bedacht hij zo'n zes jaar geleden. En zo onstond het idee voor het boek. Allengs werd het lijviger. Met financiële steun van elf instan ties en bedrijven, brengt hij het nu in eigen beheer op de markt. Op de Historische Scheepswerf C.A. Meerman in Arnemuiden neemt wethouder Aalbers vanmid dag het eerst exemplaar in ont vangst C.L van Dijke. De Visserij van Arnemui den, de schepen en hun bemanning. 336 pagina's A4, gebonden. 35 euro. Verkoop: CL van Dijke, Lionstraat 9 Ar nemuiden. email: c.l.vandijke@zeelandnet.nl telefoon: 0118-603161 'Gezien de toestand van Uw ouwe rotte hoogaars, is het ons onmogelijk dat pestding te repareren' MIDDELBURG - De gemeente Mid delburg heeft eindelijk een koper gevonden voor de voormalige bi bliotheek, later SWM-gebouw, aan de Molstraat in Middelburg. Twee jaar geleden besloot de ge meenteraad het pand te koop te zetten en de activteiten van SWM, zoals volksdansen en biljarten, naar elders te verplaatsen. Dit om dat deze huisvesting de gemeente te duur werd. Aanvankelijk werd het pand te koop gezet voor 750.000 euro, maar er meldden zich slechts enke le belangstellenden, en niemand hapte toe. De gemeente moest tot twee keer toe besluiten de vraagprijs met een ton te verminderen. Dat ver leidde uiteindelijk iemand om een bod uit te brengen. De gemeente raad besluit in december of dat bod voldoende is. MIDDELBURG - Henk Boers (79) is zaterdag benoemd tot Lid in de Or de van Oranje-Nassau. Hij kreeg de koninklijke onderscheiding bij zijn afscheid als voorzitter van de Vereniging Ondernemers Middel burg. Loco-burgemeester Johan Aalberts speldde hem de versierse len op. Henk Boers was de afgelopen twintig jaar zowel het gezicht als de spreekbuis van de Middelburg se winkeliers. Zelf runde hij een campingwinkel die uitgroeide tot sportzaak. Nadat hij zich in 1993 verdienste lijk maakte als mede-oprichter van de Winkeliersvereniging Nieuwe Burg, werd hij in 1994 ook actief voor de Vereniging Ondernemers Middelburg, eerst als vice-voorzit ter, sinds 1996 als voorzitter. Hij behartigde de belangen van de winkeliers in talrijke adviesorga nen, zowel gemeentelijk als regio naal. Ook organiseerde hij tal van activiteiten. --V:r -i- door Wilma Valk foto Ruben Oreel BRESKENS - De viskotter BR 43 van rederij Albregtse gaat een nieuw le ven tegemoet. De Maria, gebouwd in 1983 wordt binnenkort ingezet bij offshore activiteiten vanuit Kaapstad. „Het gaat met de visserij al tien jaar bergafwaarts", aldus ei genaar Jaap Albregtse. „Al sinds 1970 neemt de omvang van de vis sersvloot in Europa af De situatie is nu zo dat er geen geld is voor het nodige onderhoud. Ik stop met pijn in mijn hart. Vooral om dat de bemanning nu zonder werk zit en ik ook." Tot eind december vertrekt de BR 43 nog iedere week om te vissen op de de Noordzee. Begin januari wordt het schip aan gepast voor zijn nieuwe taken en zal Jaap Albregtse zijn schip met een deel van de nieuwe beman ning naar Kaapstad brengen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 14