Zorgpolis via web in opmars binnenland 17 ochme ZON ASR haalt Zorgeloos weer uit de lucht Eis: levenslang voor verdachte van genocide In lloyd eren Kruis LANGLAUFVAKANTIES KRAS.NL- vrijdag 30 november 2012 BSgaaiBiQMiiiiBssiiBiaiWMWSgsiibmWiwwcigKBiiMwataiiggiiwgw^^ Klanten zouden nadelen niet weten Steeds meer mensen sluiten een goedkopere zorgpolis af via internet. Een tv-oproep aan Univé-klan- ten om te kiezen voor de web polis van Zekur valt verkeerd. Univé wijst overstappers op onvoorziene risico's. door Chris van Alem NIJMEGEN - Verzekeraar Univé pro beert honderden verzekerden die de afgelopen dagen via internet een goedkope Univé Zekur-ziekte- kostenverzekering hebben afgeslo ten, weer terug te halen naar hun oude, duurdere Univé-verzekering. Volgens Univé zijn de overstap pers afgelopen maandag verkeerd voorgelicht door het tv-program- ma Radar. Daarin raadde directeur Edmond Hilhorst van vergelijkingssite Inde- pender consumenten aan hun hui dige polis in te ruilen voor een in- ternetpolis bij dezelfde verzeke raar. Dat levert gemiddeld 86 euro voordeel per jaar op. Na de uitzen ding zag Univé het aantal overstap pers en nieuwe klanten voor de Ze- kur-polis fors stijgen. „Die beide polissen zijn niet vergelijkbaar. Voor Zekur hebben wij meestal maar één ziekenhuis per provincie DEN HAAG - De 65-jarige Yvonne Basebya moet levenslang de gevan genis in van het Openbaar Ministe rie. Gisteren eiste het OM bij de rechtbank in Den Haag de uiterste vrijheidsstraf omdat de vrouw in 1994 in Rwanda zou hebben mee gedaan aan de genocide op de Tut- si-bevolking. Bij die genocide, die voortkwam uit een burgeroorlog die in 1990 was uitgebroken, werden in 1994 in ongeveer honderd dagen 600.000 tot 800.000 Tutsi's en ge matigde Hutu's vermoord. De Hu tu's zagen de Tutsi's als vijand van de staat en vereenzelvigden hen met het Rwandese Patriottistisch Front, dat tegen het overheidsleger streed. Er ontstond onder Hutu's een soort ideologie om alle Tutsi's te willen uitroeien. Begin april 1994 mondde dat uit in een bloedi ge geweldsorgie. gecontracteerd. Herhaalrecepten moeten via internet worden aange vraagd en je krijgt geen persoon lijk advies", zegt Judith Beumer van Univé. „Mensen een Zekur-polis die zorg- rekeningen declareren, komen zo voor grote verrassingen te staan," voorspelt Beumer. Gisteren be sloot Univé de klanten tot het eind van dit jaar in de gelegenheid te stellen terug te keren naar hun oude polis. Hilhorst: „De Ze kur-polis doet veel meer aan zorg- sturing dan de normale Univé zorgpolis, dat klopt. Bij de andere verzekeraars is die sturing vergelijk baar met hun normale polis." Volgens Hilhorst hebben intemet- polissen een aandeel van 10 pro cent. „Dat stijgt volgend jaar naar 12 a 13 procent." Menzis (2,1 mil joen verzekerden) zag haar goedko pere internetpolis Anderzorg in een paar jaar verviervoudigen naar 200.000 klanten. CZ (3,5 miljoen verzekerden) constateert ook groei. „In tijden van bezuiniging kijken mensen naar de prijs van hun verzekering", aldus CZ-woord- voerster Marie José van Garderen. Bij alle ziektekostenverzekeraars rinkelden de telefoons na de Ra dar-uitzending van afgelopen maandag. De oproep in Radar om het eigen risico te verhogen naar 850 euro en het advies om de aan- Volgens het OM heeft Basebya, die inmiddels de Nederlandse nationa liteit heeft, twee jaar lang een mili tie van jonge mannen geleid, die werden opgehitst om Tutsi's aan te vallen. Op bijeenkomsten die door onder anderen Basebya zou den zijn georganiseerd, werden de mannen toegesproken en werden liederen gezongen, aldus justitie. Die hadden niet alleen als doel om de militie op te warmen voor ge weld tegen de 'kakkerlakken' - 'inyenzi' - zoals Tutsi's werden ge noemd, maar ook om hen bang te maken. Dat Basebya niet zelf een kapmes of knuppel ter hand heeft geno men, maakt haar niet minder ver antwoordelijk, vindt het OM. Sterker nog: ze was de drijvende kracht achter de orgie van geweld in haar woonomgeving, vindt de officier van justitie. vullende verzekering op te zeggen, zijn 'ongenuanceerd' vinden de verzekeraars. „Je weet nooit of je door een been breuk in het ziekenhuis belandt en je met eigen risico te maken krijgt Dan is 850 euro veel geld als je dat niet opzij hebt gelegd", zegt Den nis Verschuren van VGZ (4,1 mil joen verzekerden). Tienduizenden foto Koen Suyk/ANP verzekerden hebben een betalings regeling getroffen omdat ze de kos ten van het eigen risico niet ineens kunnen betalen. De vier grote verzekeraars (Ach- mea, VGZ, CZ en Menzis) bieden hun klanten de. mogelijkheid om het eigen risico van 350 euro in 2013 in twaalf maanden zonder extra kosten terug te betalen. BAARN 'Pompe' niet in pakket, wel vergoed Spierziekten Nederland is tevreden met het definitieve advies van het College voor Zorgverzekeringen (CVZ) om medicijnen voor men sen met de ziekten van Pompe en Fabry te blijven vergoeden. Die ver dwijnen uit het basispakket, maar kunnen gefinancierd worden met geld uit een nog op te richten fonds. „Dit is goed nieuws voor al le betrokkenen." AMSTERDAM Doodschoppen van supporter: 3 jaar cel Een 33-jarige amateurvoetballer moet drie jaar de cel in voor de fata le trap die hij vorig jaar december in Amsterdam uitdeelde aan een 77-jarige supporter. De rechter oor deelde gisteren dat hij de toeschou wer met gestrekt been hard tegen de borstkas heeft getrapt, waar door die zo ernstig gewond raakte dat hij een maand later overleed. MAARSEN Aannemer waarschuwt voor brokken op spoor De bezuinigingen die spoorbeheer- der ProRail doorvoert op het on derhoud van het spoor, zullen on herroepelijk leiden tot vertragin gen en mogelijk tot zeer ernstige ongelukken. Dat schrijft aannemer Strukton Rail aan Tweede Kamerle den. Volgens de aannemer heeft ProRail het prijsniveau van onder houd vastgesteld op 25 tot 40 pro cent van de huidige kosten. HEERLEN ABP verhoogt in 2013 pensioenen niet Pensioenfonds ABP kan volgend jaar zijn pensioenen niet laten mee groeien met de lonen. De dekkings graad, die bepaalt of de pensioenen op lange termijn nog betaalbaar zijn, is hiervoor niet hoog genoeg. Over 2012 zijn de pensioenen ook niet geïndexeerd. Het ABP verzorgt pensioenen voor ambtenaren en onderwijsperso neel. AMSTERDAM Asielzoekers terug naar tentenkamp De meeste uitgeprocedeerde asiel zoekers die vrijwillig het tenten kamp aan de Notweg in Amster dam verlieten, zijn gisteren weer teruggekeerd. De door de gemeente aangeboden noodopvang beviel ze niet, aldus een woordvoerder. De meeste actie voerders wilden in eerste instantie de ontruiming van het kamp niet afwachten. Die ontruiming is van daag. APELDOORN Bijeenkomst voor 12-jarig voetballertje Sportclub Apeldoomse Boys houdt morgen een bijeenkomst voor kin deren en ouders na het overlijden van een 12-jarige pupil op het voet balveld woensdagavond. De jongen werd tijdens de training onwel. De 12-jarige Enes Hristova werd door zijn leider, een aanwezi ge ouder en door ambulanceperso neel gereanimeerd, maar dat was tevergeefs. DEN HAAG - Wie een Zorgeloos-polis wil kopen is te laat. De begin deze week op internet geïn troduceerde verzekering waarin het verplichte eigen risico van de zorgverzekering (350 euro per 1 januari 2013) apart kan worden afgedekt, wordt niet langer aangeboden. Verzekerings maatschappij ASR heeft zich uit het product te ruggetrokken. De nieuwe polis, met een basisverzekering en aanvullende verzekeringen als alle andere, bood daarnaast als eerste de mogelijkheid het eigen risico te verzekeren, voor 12,50 euro per maand (voor polisnemers jonger dan 40) of 17,50 euro (ouder dan 40). 'Enkele honderden' consumenten, aldus ASR, hebben al een polis afgesloten. Deze klanten zullen gewoon wor den bediend, zegt ASR. Volgens de woordvoerder heeft ASR zich uit Zorgeloos teruggetrokken 'omdat Zorgeloos op de website de indruk heeft gewekt dat wij ook de verzekeraar van het eigen risico zijn. Maar wij zijn daarvan niet de risicodrager. Dat is Lloyds in Londen.' Bovendien staat het con cept haaks op het kabinetsbeleid dat een eigen risico ziet als een manier om de burger bewust te maken van de kosten van zorg. Zowel ASR, waarvan de aandelen 100 procent in handen van de staat zijn, als het ministerie van Volksge zondheid, Welzijn en Sport ontkennen dat 'Den Haag' druk heeft uitgeoefend op ASR. VERZEKERINGEN Zie www.kras.nl/41073 Zie www.kras.nl/41074 8 dgn - halfpension - vertrek: 19/1, 2/2,9/2 garant vertrek 9/2 geschikt voor langlaufers, wandelaars én skiërs naar o.a. Kössen en Westendorf met gezellige themaavonden 8 dgn - halfpension - vertrek: 12/1 f/m 2/3 garant vertrek in februari net over de grens van Oostenrijk, dus relatief korte reistijd naar o.a. Lermoos en het Tannheimer Tal 8 dgn - halfpension - vertrek: 26/1,2/2,2/3 garant vertrek op alle data sneeuwzeker wintersporten in Oostenrijk, Zwitserland én Italië inclusief twee leuke thema-avonden 8 dgn - halfpension - vertrek: 12/1, 2/3 garant vertrek op 12/1 gerenoveerd hotel (beoordeling 8.2!) nabij Leutasch, Pitztal en 2 Seefeld gratis sauna leuke après-langlauf Zie www .kras.nl/41085 Zie ww w.kras.nl/12494 waarom zou je meer betalen BOEK ONLINE of bel 0900-9697 iscpm Prijzen zijn 'p.p.. tenzij .anders vermeld. Prijzen zijn exclusief reservenngskosten en Calamiteilen'onds-

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 7