't Meulengat fë 1 'f S Pfr*. CDA-raadslid: 'Genoeg natuur in Terneuzen' 21 Cichoreiwortels nu ook uit de grond *-Wi Proef met directe buslijn naar Gent in de maak - •m' BRANDAX GELD VERZEKEREN IS EEN BEGRIP vrijdag 30 november 2012 't Meulengat, eigendom van de gemeente Terneuzen, is in 1991 geopend. Het bestaat uit de kapel van het voormalige Elisabeth-ziekenhuis, nu de gro te zaal, plus onder meer een bar/biljartzaal en een op te splitsen bijzaal. lengat is het honk voor bejaarde biljarters van Stichting Welzijn Ouderen Sluiskil (SWOS). De mu ziekvereniging is er kind aan huis, evenals de Bonte Avond Club (BAC). Op 31 december is er 's mid dags weer de traditionele oude- jaarskaarting. Oude vertrouwde activiteiten gaan door, maar Jacqueline en Cor wil len meer. Volop kansen, denken ze. „Vorige week vertoonde de on dernemersvereniging Sluiskil hier de film Een klein vlekje van Florenz van de Vijver uit Spui, over de uit Sluiskil afkomstige astronaut Lode- wijk van den Berg. We kwamen haast stoelen tekort in de grote zaal; 240 mensen zaten binnen. We willen vaker zulke dingen gaan doen. Sluiskillenaren willen daarvoor wel uit hun huizen ko men." Ietwat gekscherend: ,,'t Meu lengat kan een tweede Schelde- theater worden." Terug van weggeweest is de open tafel, voor Sluiskillenaren die eens samen een maaltijd willen nutti gen. Welzijnsinstelling Aan Z op perde het idee. „Koken is voor ons geen probleem. Gewone maaltij den doen we met de ogen dicht" KUITAART - Cichorei is niet zo be kend. Maar als landbouworganisa tie CZAV gelijk krijgt, schakelen steeds meer Zeeuwse boeren over op de teelt van deze bitter smaken de wortels. Vooral vanwege de inu- line die erin zit en die chemisch wordt omgezet in zoetstof. Al twee eeuwen terug werd er 'peekoffie' gemaakt uit geroosterde cichorei. Ook tijdens de Tweede Wereldoorlog werd deze surrogaat koffie volop gedronken. In Kuit aart is Eric van Mol een van de weinige Zeeuws-Vlaamse boeren die cichorei telen. De oogst dit jaar was erg goed. Zijn 4 hectare grond leverde zo'n 250 ton wortels op. Zon zestig ton meer dan vorig jaar. „Ik heb ze nog nooit zo lang in de grond laten zitten." Met suc ces, want de laatste maanden was het groeizaam weer voor de cicho rei. De wortels worden afgevoerd naar Sensus in Roosendaal, waar inuline voor de voedingsindustrie wordt geproduceerd. y. ~1 j 1 T y Eric van Mol gooit nog wat wortels op berg cichorei naast de Grootmoe- dersdijk in Kuitaart. foto Camile Schelstraete door Raymond de Frel TERNEUZEN - CDA-raadslid Ronald Lippens vindt dat de ontwikkeling van nieuwe natuur in de gemeen te Terneuzen de grens wel heeft bereikt. Toen hij een aanvraag voor een omgevingsvergunning voor het herstel van een kreken- en geulen stelsel in De Braakman ten zuiden van de N61 las, kon hij zijn erger nis niet meer onderdrukken. Hij richtte zich daarom woensdaga vond in de commissie Omgeving tot wethouder Frank van Hulle met een waslijst aan vragen. „Bin nen twee maanden krijgen wij twee verschillende plannen voor natuurontwikkeling in hetzelfde gebied gepresenteerd. Het ene gaat over een bos aan de zuidwestkant en dit plan dus over kreken en geu len aan de zuidoostkant, daar waar nu al een prachtig stukje na tuur is. Kennelijk moet het weer anders", aldus Lippens. Laatstgenoemde omvorming is vastgelegd in een gemeentelijke structuurvisie. Lippens wil weten van Van Hulle (en indirect van Staatsbosbeheer) wat de noodzaak is van dit natuurherstel. Als de ant woorden hem niet tevreden stel len, plaatst hij het plan op de poli tieke agenda. TERNEUZEN - Mogelijk begint vol gend jaar een proef met een bus dienst Middelburg-Terneuzen-Zel- zate-Gent op werkdagen. De provincie Zeeland praat met Vlaanderen en de vier betrokken gemeenten over verbetering van de verbinding tussen Zeeland en Gent op werkdagen. Wie nu met het openbaar vervoer vanuit Ter neuzen naar Gent wil, verliest veel tijd met overstappen in Zelzate. De instanties bekijken of bussen beter op elkaar kunnen aansluiten, maar ook of een directe lijn Ter- neuzen-Gent of Gent-Middelburg mogelijk is. In de weekenden rijdt al sinds jaar en dag een bus rechtstreeks tussen Goes en Gent via Terneuzen. Deze vervalt per 9 december en wordt in de weekenden vervangen door een verbinding Middelburg-Ter- neuzen-Zelzate-Gent. Cor en Jacqueline de Witte in de grote zaal van 't Meulegat waar oudere Sluiskillenaren donderdag middag koersballen.foto Peter Nicolai Dinsdag 11 december is om 12.00 uur de eerste open tafel, a 6,50 eu ro per deelnemer. Jacqueline: „We krijgen er veel positieve reacties op. Slaat het aan, dan gaan we er zeker mee door. Eén keer per maand, twee keer per maand of misschien wel één keer per week. Als er vraag naar is, springen we er direct op in." fss0ss®ms^^zt8 Barbara van den Branden en Harald Verstraeten. Brandax Geld Verzekeren is een begrip in Zeeuws-Vlaanderen. Barbara van den Branden en haar man Harald Verstraeten bedienen vanuit Zuiddorpe de regio met een brede waaier aan verzekeringen, met het zwaartepunt op schadeverzekeringen voor particulieren en MKB. Kwaliteit, service en flexibi liteit zijn de pijlers waarop Brandax Geld Verzekeren is gegrondvest. Of het nu gaat om een aansprakelijkheidsverzekering, opstal-, inboedel-, brand- of autoverzekering: Brandax is het juiste adres. „We werken met alle grote ver zekeringsmaatschappijen. Mede doordat wij van huis uit werken kunnen we een hele directe service bieden. We zijn altijd bereikbaar, ook 's avonds of in het weekend. Als je verzekeringswerk goed wilt doen, moetje geen '9 tot 5 mentaliteit' hebben. Als er zich een aanzienlijk schadegeval voordoet in het weekend, moetje niet tot maandagochtend wachten maar meteen slagvaar dig opereren", aldus Barbara. Familiebedrijf Brandax is een echt familiebedrijf met makelaardij, financieel advies en ver zekeringen als kernactiviteiten. Willy van den Branden startte ruim 35 jaar geleden met de makelaardij in Axel. Zijn zoon Chris heeft in 2010 het make laarskantoor op de Markt overgenomen, maar ook de grondlegger is er nog altijd actief. Barbara en Harald zijn binnen het bedrijf al bijna twintig jaar de specialisten op het gebied van Geld en Verzekeringen. Sinds ruim een jaar fungeert de verzekeringstak vanuit Zuiddorpe. Barbara houdt zich voorname lijk bezig met schadeverzekeringen, Harald met financieel advies. Vanwege het hoge serviceniveau beschikt het BRANDAX GELD EN VERZEKEREN Brandax Geld Verzekeren Dorpsplein 3,4574 RD Zuiddorpe Tel: 0115-561069 E-mail: vraag@geldenverzekeren.nl www.zekerwetenverzekerd.nl kantoor over een trouwe klanten portefeuille. „Het werkt prettig als compact verzekeringskantoor, korte lijnen en efficiënt. Het zijn juist de grote bedrijven die moeten bezui nigen waardoor service en kwaliteit onder druk komen te staan."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 73