In de geest van visserman Vieren zeeland 119 Winkeliers en horeca Noordstraat Midwinterfestival zet Axel blij met behoud marktkramen Hulst in vuur en vlam Samen voor Goedertijt z De dood van een visserman in de kracht van zijn leven, is een trieste gebeur tenis. Maar in de geest van Willie 'zal er na de bijeenkomst in de vismijn nog op hem worden gedronken in de cafés', verwacht vriend John Albregtse. vrijdag 30 november 2012 OOSTBURG Twee rockbands op podium in The Lane Vanavond treden twee live-bands op in The Lane in Oostburg. Idea- lus Maxis uit België bijt het spits af. De groep speelde al eerder in The Lane. De hoofdact is Swamp Machine uit Oostburg. Dit is met een het afscheidsconcert van drum mer Mattijs Quaars. De optredens beginnen om 22.00 uur, de entree is 2,50 euro. AARDENBURG Open dag koersbal bij Anbo in Aardenburg Ouderenbond Anbo houdt dinsdag 4 december een open koersbaldag. Koersbal is een sport die vooral po pulair is bij senioren en is ook ge schikt voor mensen die wat moei lijker uit de voeten kunnen. Belang stellenden kunnen komen kijken of een spelletje meedoen. Van 14.00 tot 16.30 uur in Zaal van Over loop. De toegang is gratis. tfJfaSC^4^SM3SS8#£fiiï®i5HS888S5<SCBaS5S5KS5ö5SJK<T3!KïS Op- en overslagbedrijf Fehax eigendom Fikke In de PZC-rubriek De dag van.» ver haalden Stephan en Nicole Fikke twee weken geleden over de over nameperikelen van de gebouwen van hun op- en overslagbedrijf Fe hax in Axel. Het echtpaar laat we ten dat de overname nu helemaal rond is. Stephan en Nicole Fikke na men de bedrijfsvoering in 2008 over van Kees de Feijter. TERNEUZEN Avond over medicatie bij een psychose Ypsilon Zeeuws-Vlaanderen houdt dinsdag 4 december een the ma-avond over 'medicatie en de ontwikkelingen hiervan in de psy chiatrie voor mensen met een kwetsbaarheid voor psychose'. Spreker is psychiater Tim Matthijs. De avond begint om 19.30 uur in het RCG (de Honte) ingang aan de Vlietstraat. BRESKENS - Ze stonden altijd symbool voor de saamhorigheid in Goedertijt. Nu alle bewoners vertrokken zijn en de sloperskranen zijn gearriveerd, zijn alleen 'Sakke en Jaone' op hun post gebleven. Hoe Sakke en Jaone echt heten, is de meeste Bressiaanders onbekend. De gemeente Sluis kent het beeld als 'Het echtpaar', maar 'of dat de officiële naam is, weten we niet', meldt een woordvoerster. Voor een aantal dorpe lingen staan 'opa en oma' in de tuin van Goedertijt. Hoe het ook zij, het stel was altijd een toonbeeld van saamhorigheid. En ook nu, nu het einde nadert, blijven Sakke en Jaone onverstoorbaar staan. Waarschijnlijk hoeft het paar niet te vrezen dat het zelf aan zijn eind komt. Als ze al niet mogen blijven staan - er komen zorgwoningen op de plek van Goedertijt - vinden ze vast een onderkomen bij een zorgcentrum. foto Wilma Valk Breskens is in shock door de dood van Willie Versprille. Eén der laatste echte vissermannen. Op zijn elfde voer hij in zijn vrije tijd al mee met zijn vader. Vanaf zijn zeventiende, koud van de Visserijschool, voer hij als beroepsvisser. door René Hoonhorst TT ohn Albregtse zet de patrijs- I poort donderdagmiddag nog I eens recht, zodat het portret V van Willie Versprille glim- J lachend recht op de Handels kade van Breskens kijkt. Albregtse heeft de Zeebrugge 80 zelf vanuit de Belgische badplaats naar de ech te thuishaven, Breskens, gevaren. Maar hij kan af en toe nog steeds niet geloven dat zijn maat, zijn boezemvriend er niet meer is. Hij vroeg het maandag wel drie keer na bij vrienden vóór het echt tot hem doordrong: schipper Wil lie Versprille was op 46-jarige leef tijd overleden. Willie Versprille met wie hij als jongen op de Visse rijschool zat en met wie hij jaren op hetzelfde schip voer. John (47) kwam er op een gegeven moment achter dat hij het sociale (gezins)leven aan wal miste; maar Willie had daar geen last van. „Hij was visser in hart en nieren en kon zich geen ander leven voorstel len. En hij haalde het sociale ge mis op eigen wijze in. Hij ging met zijn gezin en verschillende vriendenclubjes naar het café, naar de voetbal en - al dan niet op de motor - weekeindjes weg. leder- De patrijspoort met het portret van Willie Versprille. Het alternatieve herdenkingsmedaillon staat op de Handelskade, vóór de Zeebrugge 80, waarvan Willie schipper was. foto Peter Nicolai een in Breskens kende Willie, ook al woonde hij intussen in Boeren- hol." Zus - 'iedereen kent me als Zus' - Oosterling (43) beaamt dat. Ze legt een bos roze rozen naast de witte van John en de drie bemanningsle den. Veel mensen komen overdag niet naar de Handelskade. „Maar woensdagavond zijn er vele tiental len mensen langsgelopen en -gere den om even te kijken", zegt John. Want Willie was populair. John: „Hij had het hart op de tong en zei wat-ie vond recht voor zijn raap. Dat kon wel eens bot overko men, maar dat hij altijd puur en eerlijk was, werd door veel men sen gewaardeerd." John vond het wel vervelend dat de doodsoorzaak van zijn vriend verkeerd in de media is versche nen. Hij gaat er vanuit dat dat komt door verkeerde informatie van de Vlaamse politie of scheep vaartautoriteiten. „Overal werd ge meld dat Willie van de trap in een ruim was gevallen. Maar Willie is maandagmorgen omstreeks zeven uur door de bemanning naast zijn bed gevonden." De schipper had vorige week al maagklachten en was bij de dokter geweest, weet John. „Nadat ze zondagavond om half elf waren uitgevaren, ging Wil lie om elf uur naar bed. Waar schijnlijk kreeg hij een hartaanval en heeft hij nog geprobeerd uit bed te komen", heeft John begre pen. John en Zus verwachten dat honderden mensen hun medele ven maandag willen tonen tijdens een herdenkingsbijeenkomst in de vismijn. De familie wil Willie in besloten kring naar zijn laatste rustplaats brengen. De vismijn is in elk geval berekend op een grote groep mensen, die Willie wil eren en/of zijn familie wil steunen, be vestigt mijnmeester Foort Lokerse. De bijeenkomst begint maandag 3 december om 11.00 uur. door Sheila van Doorsselaer AXEL - Winkeliers en horeca in de Noordstraat in Axel zijn blij met het behoud van de marktkramen in hun straat tijdens de zaterdag- markt. De weekmarkt wordt zelfs met enkele kramen uitgebreid. De Centrale Vereniging Ambulan te Handel (CVAH), afdeling Zeeuws-Vlaanderen, wilde alle kra men kortgeleden nog concentre ren op de Markt. De ondernemers in de Noordstraat vreesden dat dit hen omzet zou kosten. De Axelse zaterdagmarkt is van oudsher een van de grootste en meest bezochte markten in de streek. Vijftien jaar geleden ston den in het centrum van Axel vele tientallen kramen opgesteld in de straatjes in de stad. Nu telt de Axel- se zaterdagmarkt nog zo'n dertig kramen en die staan, op zes na, al lemaal bij elkaar op de Markt. De CVAH diende bij de gemeente Terneuzen onlangs een verzoek in om alle kramen van de zaterdag markt van Axel te mogen concen treren op de Markt. Er werd zelfs een tekening ingediend. De horeca en winkeliers in de Noordstraat za gen de kramen niet graag vertrek ken uit hun straat. De marktgan- gers deden immers ook geregeld hun zaak aan en zij vreesden klan dizie te missen als 'de loop' uit hun straat ging. Wethouder Pim Broekhuysen kan de ondernemers geruststellen. „Na dat het verzoek bij ons was bin nengekomen om alle kramen op termijn te verplaatsen naar de Markt, tegenover het voormalige Axelse stadhuis, zijn er aanvragen voor nieuwe kramen bij ons bin nengekomen. Dat veranderde de si tuatie nogal. Niet alleen zijn we erg blij dat de zaterdagmarkt van Axel weer een beetje wordt uitge breid, de kramen blijven nu ook verspreid over de stad, ook al om dat er geen plaats is voor alle kra men op de Markt." HULST - Het Midwinterfestival in Hulst zet dit jaar op vrijdagavond 14 december de binnenstad letter lijk in vuur en vlam. Vanaf 19.00 uur brengt de Duitse vuurkunst- groep Spice Fireshow doorlopend vuurshows op verschillende loca ties. Het Midwinterfestival wordt om 22.40 uur afgesloten met een vuurshow op de Grote Markt. De hele avond zijn de winkels en horecazaken geopend en staan er verspreid door de straten zo'n 100 kraampjes. Gidsen geven rondlei dingen door de basiliek. In het Kunstkwartier zijn er djembee op tredens en komen bezoekers verha lenvertellers tegen en kunstige ver klede mensen. Het Kerstmannen- orkest Music Dream, The Blue Rythm Four en The Christmass Brass Band zorgen op verschillen de locaties voor muziek. Op de Grote Markt is een winterkermis. In het 's Gravenhof is een overdek te Vlooienmarkt en kunnen bezoe kers bij Omroep Hulst tegen een kleine gift een kerstboodschap in spreken. De opbrengst gaat naar de actie Serious Request van 3FM. Om 19.00 uur worden de kerst man en zijn vrouw verwelkomd aan de Stationsweg. Van daar bege leidt een stoet met engeltjes, elfen en kinderen met lampions het kerstpaar naar het 's Landshuis.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 71