naiio 'Verwijderen duikplank is fataal voor zwembad' 18 'Moeder natuur laat zich ook bij Plan Perkpolder niet door mensen dwingen' Beatrixboom in Temeuzen terug van bijna een jaar weggeweest almanak Breien Herdenking [PZC vrijdag 30 november 2012 1BtG86GSi68&A?XB68SiSaX&S&SG9!&5SS&&SS door Harmen van der Werf In een persbericht meldde Rijkswaterstaat deze week dat een aannemer is aange wezen voor de aanleg van een nieuw natuurgebied bij Perk polder. Het beladen woord 'ont- polderïng' werd zorgvuldig ver meden. Een feit is dat het eerste ontpolderingsproject in Zeeland nu echt in de startblokken staat. Aannemingsbedrijf Van Oord Ne derland BV begint er volgend jaar mee. Elk bericht over ontpoldering van de Hedwigepolder raakt een open zenuw bij met name tegenstan ders. Alle andere projecten die iets met verruiming van de Wes- terschelde te maken hebben, zoals bij Perkpolder en in het Zwinge- bied, roepen steevast heel wat minder emoties op. Dat was ook te zien op de website van de PZC in reactie op het pers bericht van Rijkswaterstaat over de ontpoldering bij Perkpolder. Slechts drie lezers namen de moeite hun mening op schrift te stellen, van wie er zelfs twee het nieuws toejuichten. Een zekere Frank deed dat met een knipoog: 'Begin er maar gauw aan anders gaat dat geld hiervoor naar de Grieken'. De tweede, een Peter, was serieuzer: 'Beter laat dan nooit Het is immers nog voor het herstel van de al lang (in 1997) uitgevoerde tweede verdie ping van de Westerschelde. Op zich een mooi plan. Inrichting ziet er veelbelovend uit Saaie pol ders worden ingeruild voor spec taculair waddenlandschap. Ik zal er straks geregeld op de dijk wan delen en genieten van de nieuwe natuur die zich hier vanaf het mo ment dat de dijk doorbroken wordt zal ontwikkelen. Eindelijk krijgt de Westerschelde weer wat TERNEUZEN - Het had wat voeten in aarde. Maar de Beatrixboom aan de Axelsestraat in Temeuzen is weer verenigd met de, overigens compleet vernieuwde, Huizinga- bank. De tien jaar oude lindeboom her innert aan de geboortedag van ko ningin Beatrix op 31 januari 1938. Francien de Ritter- de Doelder plantte toen het originele exem plaar. Dat mocht ze welgeteld zeventig Breien was vorig jaar ineens 'hot' op dat Zierikzeese kantoor. Enthousiast geworden door de hippe sjaaltjes van vriendinnen gingen de dames ook op zoek naar poezelige bolletjes wol. En thousiast gingen ze aan de slag. Al snel kwamen de eerste verhalen over rampspoed. Onverklaarbaar zoekge raakte steken en gaten op plekken waar ze niet horen. Het onderwerp breien werd rap vermeden en daar om was de verbazing groot toen on langs een van de vrouwen trots wap perde met een nieuwe sjaal. „Kijk, zelfgemaakt", riep ze bij binnen komst. Vol ongeloof werd ze aangeke ken. „O, ja? zal je schoonzus wel ge daan hebben", bromde haar collega. „Die heeft de mijne ook afgemaakt", bekende zij en passant. [fl Breskens is in rouw vanwege de dood van visserman Willie Versprille. Om iedereen de gelegenheid te geven de schipper van de Zeebrugge 80, wiens eigenlijke thuishaven Breskens bleef, de laatste eer te bewijzen is er maandag een herdenkingsbijeenkomst in de vismijn. ruimte, die ze nu meer dan ooit verdient' Het enthousiasme van Peter kon niet beantwoord blijven. 'Een be zorgde burger' reageerde uitge breid. '@peter: je spreekt van nieu we natuur, maar hoe ONNATUUR LIJK kan het zijn om polders van de elfde-twaalfde eeuw te moeten AFGRAVEN om water binnen te laten??? Deze polders liggen BO VEN NAP!! Vertel er dan ook ge lijk bij dat de bres die men gaat slaan in de bestaande dijk juist naast de strekdam ligt, daar waar de stroming vanaf Kruiningen komt, de vaargeul is er zo'n dertig meter diep bij eb.' De 'bezorgde burger' voorspelt weinig goeds. 'Of het gebied slibt gelijk dicht als gevolg van het meegevoerde zand of er ontstaat ernstige erosie die het achterland kan bedreigen. Ontpolderen is en blijft een onnatuurlijke hande ling, zeker bij hooggelegen pol ders zoals hier, eigenlijk is het ver nietiging van cultureel erfgoed, met de hand herwonnen op de zee. Men tracht een natuur te creë ren, maar moeder natuur laat zich niet dwingen'. De ontpoldering die in 2015 klaar moet zijn, maakt deel uit van het grotere Plan Perkpolder, met ook woningbouw, een jachthaven, golfbaan en hotel-restaurant Heel concreet zijn de andere onderde len nog niet. Er wordt aan ge werkt, maar het economisch tij zit tegen. De einddatum van het hele project is daarom opgescho ven van 2020 naar 2024. Reageer ook op artikelen op de website van de PZC. Post uw bijdrage onderaan een bericht jaar later nog eens over doen. De oude boom had toen het loodje ge legd, waarna op dezelfde plek, op de hoek met de Van Steenbergen laan, een nieuwe werd geplant. Die moest op haar beurt dit jaar het veld ruimen vanwege riole ringswerkzaamheden. Even was onduidelijk wanneer de linde weer terug zou komen. Het is een maand of drie eerder dan aangekondigd. Volgende week komt er weer hekwerk omheen. ■mill—IIIM IHI—lll IM— www.pzc.nl door Raymond de Frel Tip? redactie@pzc.nl MEEST CELEZEN 1Meer leegstand binnenstad Hulst. 2. Inbreker naast bed in Terneuzen. 3. CDA: Genoeg natuur in Terneuzen. ROODKAPJE Wat doet Roodkapje in vredesnaam in De Zeeuwse Kelder? Lees het op www.pzc.nl/zeeuwsekelder STUUR UW TIPS NAAR redtern@pzc.nl Zet uw foto in een album op www.pzc.nl/foto TERNEUZEN - In haar strijd om fi nancieel het hoofd boven water te houden, overweegt de gemeente Temeuzen bij meerdere buitenba den de duikplanken te verwijde ren. Dat scheelt kosten op het gebied van veiligheid en gekwalificeerd toezicht. PvdA-raadslid Johan van der Ha vindt dat een onzalig plan, zeker nu er de laatste jaren zo is geïnvesteerd in het opknappen van de baden. Ondanks die renova ties vindt hij dat de baden al stevig zijn aangepakt. „Voor alle uitgaven die zijn gemaakt, zijn ter compen satie de openingstijden drastisch ingekort", beargumenteert Van der Ha zijn standpunt in schriftelij ke vragen aan het college van B en W. Hij stelt dat het verwijderen van duikplanken fatale gevolgen kan hebben voor de bezoekersaan tallen. „Of de doelstelling van het college moet zijn het aantal bezoe kers te drukken, zodat we de bui tenbaden alsnog kunnen of moe ten sluiten." Van der Ha draagt ook alternatieve bezuinigingsposten aan. Hij vindt bijvoorbeeld dat de vloer van de sporthal in Axel nog niet aan ver vanging toe is. Dat scheelt de ge meente zo'n 76.500 euro.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 70