Dienstencheques raken ingeburgerd Fantasy om van te bibberen ZEEUWS-VLAANDEREN VRIJDAG 30 november 2012 In de geest van visserman 18 en 19 BRUGGE - Meer dan dertig ijskunstenaars uit twaalf landen zijn er weer in geslaagd in Brug ge spannende kunstwerken van ijs en sneeuw te maken. Samen hebben ze 300 ton kristal helder ijs en 200 ton sneeuwijs verwerkt tot fantasyfïguren uit de wereld van Harry Potter, The Lord of the Rings en The Hobbit. Een aan tal werken reikt tot acht meter hoog. Het ijs komt van een West-Vlaamse fabrikant en is bewerkt met kettingzagen, boren en frezen. Het sneeuwijs is ter plaatse gemaakt en ge boetseerd als zandkastelen. Ijs- en ijskoud is het in de tentoonstellingsruimte, tot acht gra den onder nul. Wie denkt luchtig gekleed al les te kunnen bekijken, komt dan ook bedro gen uit. Het Brugse sneeuw- en ijssculpturen- festival in Brugge duurt nog tot en met zon dag 6 januari, dagelijks geopend van 10.00 tot 19.00 uur. De entreeprijs varieert van negen tot dertien euro foto Peter Nicolai Vraag zal door bezuinigingen op thuiszorg nog verder groeien, is de verwachting door Harmen van der Werf TERNEUZEN - Steeds meer mensen maken in Zeeuws-Vlaanderen ge bruik van dienstencheques om al lerlei klusjes in en om het huis te laten doen. De cheques zijn met name in trek bij zestigplussers die ze voornamelijk inzetten om een voudig tuinwerk te laten doen. Ze willen hun tuin op orde houden, maar komen daar zelf niet meer aan toe. Het verschijnsel 'dienstencheque' MAGRETTE Bus met schooljeugd te hard door gehucht Tijdens snelheidscontroles in het gehucht Magrette is donderdagoch tend een chauffeur beboet die met een bus vol schoolkinderen veel te hard reed. De chauffeur reed 54 ki lometer per uur. In Magrette geldt een maximum snelheid van dertig kilometer per uur. De politie controleerde er naar aanleiding van klachten van inwo ners. is naar Zeeuws-Vlaanderen overge waaid vanuit België. In België is het al jaren gebruikelijk om tegen een lage prijs een cheque te ko pen, waarvoor diensten worden ge leverd. Sociale werkvoorziening Dethon heeft deze service gekopi eerd. In Hulst worden de diensten ook verleend door reïntegratiebe- drijfPibwl. Het mes snijdt aan twee "kanten. Mensen die niet meer alles zelf kunnen in en om het huis, zijn er mee geholpen. Dethon en Piblw TERNEUZEN Soroptimisten geven geld aan voedselbank De Soroptimistenclub Zeeuwsch- Vlaanderen schenkt 1500 euro aan de Stichting Voedselbank Zeeuw- sch-Vlaanderen. De soroptimistenclub, een vrou wenorganisatie die zich inzet voor mensenrechten, haalde het bedrag op tijdens een mosselmaaltijd waaraan 85 leden van vrouwelijke serviceclubs uit Zeeland en België meededen. hebben er meer werk door. Een dienstencheque (goed voor twee medewerkers) kost vijftien euro per uur. Einar Linke, werkmeester externe projecten bij Dethon, meldt dat er dit jaar al 1250 dienstencheques zijn verkocht door heel Zeeuws- Vlaanderen. „Je merkt dat de naamsbekendheid toeneemt, voor al door mond-tot-mond-reclame." Op de Dag van de Mantelzorg zijn ook dienstencheques uitgedeeld aan mantelzorgers. In Hulst waren EMMADORP Gewonden bij botsing op Vercauterenweg Bij een botsing tussen twee auto's op de Vercauterenweg in de polder bij Emmadorp zijn donderdag rond 8.50 uur twee gewonden ge vallen, een 56- en 58-jarige man uit de gemeente Sluis. Zij zijn ter ob servatie naar het ziekenhuis ge bracht. Eén auto sloeg over de kop. Over de ernst van de verwondin gen en de oorzaak van het ongeval kon de politie nog niets melden. dat er 480. Los daarvan zijn er de afgelopen maanden 500 verkocht via diverse verkooppunten, waar onder De Lieve in Hulst, Antonius in Kloosterzande en Malpertuus in Clinge. De vraag naar tuinwerk is het grootst. „Het gaat dan om kleine werkzaamheden, zoals wieden en gras maaien", geeft Linke aan. „We willen hoveniersbedrijven geen concurrentie aandoen." Andere veel voorkomende karweitjes zijn: ramen zemen, het verplaatsen van BRESKENS Bezoek mag weer naar Hooge Platen In zorgcentrum Hooge Platen mo gen bezoekers vanaf vandaag weer alle bewoners bezoeken. In zorg centrum De Burght en verpleeg huis De Stelle in Oostburg zijn de laatste twee dagen nog enkele be woners door het norovirus geveld. In beide instellingen blijven maat regelen van kracht. Maandag wordt bekeken of ook daar weer bezoek kan worden toegestaan. meubels, het instellen van elektro nische apparatuur, strijken en het uitruimen van een schuurtje of zolder. Linke steekt overigens niet onder stoelen of banken dat de introduc tie van de dienstencheque ook te maken heeft met het feit dat huis houdelijke hulpen niet meer alles mogen doen. Strijken, ramen ze men en boodschappen doen zijn vervallen. Het kabinet-Rutte 2 wil nog fors meer bezuinigen op de thuiszorg.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 69