Wij houden een mooie traditie in ere zeeland Vrouw en kinderen ontvoerd door Koerdische man; OM eist celstraf Samsung Galaxy Tab 210.1 BéJH pM MfSH Onrust over Torentijd aangewakkerd Boos op stiefvader: tbs met dwangverpleging 22 pi! kpn vrijdag 30 november 2012 door Emile Calon MIDDELBURG - Drie jaar cel waar van één voorwaardelijk en daarna ook nog eens tien jaar lang niet in Nederland komen. Die eis stelde donderdag officier van justitie van justitie M. Paapen tegen een 36-ja- rige Koerdische man uit Antwer pen omdat hij augustus dit jaar vanuit Sas van Gent zijn ex-vrouw en vier kinderen ontvoerde en da genlang vast hield in het huis van een familielid in Antwerpen. De vrouw en kinderen zaten on dergedoken in een opvanghuis in Sas van Gent. Maar de verdachte wist hen toch te vinden omdat het hem op de een of andere manier lukte de mobiele telefoon van de vrouw te traceren. Het was al het vierde onderduika dres voor de vrouw en kinderen omdat de man er, aldus de officier, steeds in slaagde hen op te sporen. Een keer zelfs omdat een familie lid van hem via een medewerker van de Belastingdienst te horen kreeg waar ze verbleef. De officier wees nadrukkelijk naar de Koerdische achtergrond van de verdachte. Volgens haar moet vol gens zijn traditionele cultuur een vrouw gehoorzaam zijn. „Een trotste Koerdische man accepteert niet als zijn vrouw wegloopt. En helemaal niet als zij ook de kinde ren meeneemt." Zoiets is volgens haar een krenking van de manne lijke eer en trots. Ze liet ook weten dat ze vindt dat de man, na het uitzitten van zijn strafj tien jaar lang niet in Neder land mag komen omdat ze bang is dat hij opnieuw zal proberen zijn vrouw en kinderen te ontvoeren. Zijn vrouw moet volgens de offi cier zelfs vrezen dat hij haar iets zal aandoen. De kinderen hoeven, aldus Paapen, daar niet bang voor te zijn. Raadsman Y. Özdemir stelde dat er geen sprake is geweest van ont voering noch dat ze in Antwerpen werden vast gehouden. Volgens hem zijn de vijf in Sas van Gent vrijwillig in de auto van zijn cliënt gestapt en konden ze in Antwer pen zo naar buiten. Hij zei dat de vrouw zelfs alleen naar buiten is geweest en dat niemand haar volg de of dwong. Volgens de officier klopt het dat de vrouw 'eenmaal' alleen naar buiten mocht. Maar haar kinderen mochten niet mee zodat de ontvoerder wist dat ze te rug zou komen. De advocaat vond het vreemd dat er door de officier zo de nadruk werd gelegd op de culturele ver schillen tussen de man en de vrouw alsof ze vreemden voor el kaar zouden zijn. „Die vier kinde ren komen niet zomaar uit de lucht vallen." Ook: „Uit alles blijkt dat de kinderen dol zijn op hun va der." Hij vond dan ook dat de man vrij gesproken moest worden. En wel zo snel als mogelijk. Uitspraak 13 december. DEN HAAG - Geen millimeter geeft staatssecretaris Fred Teeven (Justi tie) toe als het gaat om de sluiting van de gevangenis Torentijd in Middelburg. PvdA-Kamerlid Al- bert de Vries uit Middelburg: „Als ik de staatssecretaris zo hoor, acht ik de kans groot dat Torentijd dicht moet." In de Kamer is grote zorg ontstaan over de uitgelekte plannen om elf gevangenissen in Nederland te slui ten. Torentijd in Middelburg staat ook op de nominatie om te wor den gesloten. Daardoor zouden zo'n 200 mensen hun baan verlie zen. Teeven zegt dat hij de zorgen over de krimpregio's niet kan weg nemen. Hij schetst dat ruim 120 miljoen euro moet worden bezui nigd. „Het verlies van werkgelegen heid in krimpregio's zoals Zeeland is een onderdeel van de afweging om gevangenissen te sluiten." Teeven komt in april met een uit gewerkt plan. Teeven: „Ik moet er ook rekening mee houden dat we gedetineerden zo dicht mogelijk bij huis opvangen. De meeste gede tineerden komen uit het westen. Maar veel van de celcapaciteit staat in het noorden en het zuiden." De oppositie in de Tweede Kamer wil dat krimpregio's worden ont zien. Nine Kooiman (SP): „Het is nu in handen van de PvdA." .429? Ui Ofc e». e* e*. <v V :'Ycf Nu 9 maanden van 30,- voor 10,-/mnd Bij een 2-jarig KPN Mobiel Internet abonnement van 2 GB /mrtd' ratis docking station t.w.v. 29, kpn winkel kpn.com 0800 0115 'Korting op de tablet en het abonnement geldt alleen bij bovenstaand abonnement van 2 CB/mnd. Na 9 maanden betaal je de reguliere abonnementskosten van 30,- /mnd, of je past je abonnement gratis omhoog of omlaag aan. Kijk voot de voorwaarden op kpn.com Als de andere senioren zich en masse naar Benidorm begeven om te overwinteren, reist de goedheiligman af naar het kou de Nederland. Een gesprek met de schutspatroon van de sei zoensarbeiders, over twee de cennia sinterklazen. door Ondine van der Vleuten Is het nog wel leuk om Sinter klaas te zijn, in deze tijd „Ah. Dat gedoe over kinder misbruik in de katholieke kerk, en in de kinderop vang? Ik moet zeggen: dat trek ik me toch wel aan. Je hebt van die ouders die per se willen dat kinde ren bij mij op schoot gaan zitten. En dan moet het kind ook nog een kusje geven aan Sinterklaas. Als ouders het uitdrukkelijk vra gen, ga ik erin mee, maar zelf mijd ik het op schoot zitten. Je moet erg uitkijken, tegenwoordig, in de omgang met kinderen." En het concept 'Piet' is racistisch... „Nou, ik kom veel op scholen met gekleurde Nederlanders. Die vin den het hartstikke leuk. Een jaar of twintig geleden wisten de Turk se of Marokkaanse kindertjes niet altijd goed wat ze met Sint en zijn Pieten aanmoesten, maar dat is ver anderd hoor. Ik woon zeifin Goes, in een wijk waar vrij veel gekleur de Nederlanders wonen. Als wij met de sintmobiel wegrijden, staan ze allemaal te zwaaien. Nee, van antisintsentimenten heb ik niet veel gemerkt." Moeten Pieten een bewijs van goed gedrag hebben? „Nee. Maar ik keur ze wel! Een Piet die rookt of naar bier ruikt, kan niet. Kinderen mogen geen ro kende of drinkende Pieten zien. En ik kijk of ze in de Pietengroep passen. Je moet uitkijken dat zo'n groep niet bedreigend wordt. Mijn Grote Piet bijvoorbeeld, is niet eens zo groot, maar wel erg breed. Dan moet je als tegenhanger een zachtaardig Pietje in de groep heb ben. Maar een uit de kluiten ge wassen Piet is ook nodig, want de Pieten zijn een soort bodyguard: ze moeten de kinderen een beetje in de gaten houden en Sinterklaas beschermen." Beschermen? „Tegen overvallers, want je moet toch met een zak vol kostbare ca deaus over straat, maar vergist u zich niet in de jeugd! Ik weet nog goed dat feest bij een voetbalver eniging, met veel mannetjes van een jaar of twaalf We wilden weg rijden, maar de poort zat op slot Begonnen er allemaal van die jo chies op de sintmobiel te rammen! Ik ben uitgestapt, heb mijn staf ge pakt, en heb gezegd: 'Als jullie nu niet opsodemieteren, dan zal Sin terklaas je eens, met deze staf!' En dan die keer bij de buitenschoolse opvang. Ze hadden ons al gewaar schuwd dat er een erg wild jonge tje bij was. Op een gegeven mo ment grijpt dat jongetje mijn baard en gaat eraan hangen. Waar op Brede Piet hem bij zijn haren pakte. ]a, dat deed even pijn. Maar hij liet Sinterklaas wel los! Zo'n halfgelovige was dat." Eh...ja... „Voor u verder gaat: wij houden geen kinderen voor de gek, wij houden een traditie in ere. En voor de grotere kinderen is het ook leuk, want die vinden het MIDDELBURG - Omdat zijn stiefva der een relatie begon met zijn vriendin sloeg een 26-jarige inwo ner van IJzendijke hem met een theeglas op zijn achterhoofd, zo vertelde de stiefzoon donderdag te gen de Middelburgse rechters. Die stiefzoon zit sinds 11 april vast en moest pas gisteren voorkomen hoewel het Openbaar Ministerie al jaren weet dat de verdachte ernstig geestesziek is. Oorspronkelijk was gepland dat hij voor de politierech ter moest verschijnen. Toen de po litierechter dat zag werd direct be sloten hem door te verwijzen naar de meervoudige kamer. Advocate S. van de Voorde was zeer kwaad over het handelen van het OM en eiste excuses. Die ze ook kreeg van officier van justitie M. Paapen. Vol gens de advocate is gesold met haar cliënt. Paapen eiste dat de man veroor deeld wordt tot tbs met dwangver pleging. Ze wees erop dat al jaren van alles geprobeerd wordt maar dat de man vaak gewelddadig is. De verdachte erkende dat er iets moet gebeuren. Hij zei dat hij al ja ren doorbrengt in instellingen en gevangenissen 'en dat er iets niet klopt met mij'. Maar tbs is volgens zijn advocate een veel te zware straf Zij pleitte voor opname in een psychiatrische kliniek.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 64