19 Ondernemen Fietsende politieman deelde al vaker boetes uit Bevelands donker vrijdag 30 november 2012 „Och, Microsoft is ook begonnen in crisistijd", grinnikt André Verburg over ondernemen in een dorp. „De mensen weten hier precies wat ze kwijtraken als de laatste winkel sluit: dat hebben ze meegemaakt. In Waarde weten ze dat het succes van hen af hangt" Soefcetitfrukd WEEKENDAANBIEDING van 2.45 VOOR www.densoeteninval.nl POORTVLIET Vrouw rijdt tegen boom Een 53-jarige automobiliste uit de gemeente Tholen is donderdagmid dag rond 16.00 uur op de Bram Groenewegeweg in Poortvliet te gen een boom gereden. Dit gebeur de nadat zij moest uitwijken voor een tegemoetkomende auto. De tegenligger, een 20-jarige man uit de gemeente Tholen, reed ach ter een vrachtwagen die hij wilde inhalen. Toen hij ernaast reed, na derde de 53-jarige automobiliste. Om een aanrijding te voorkomen, week zij uit waarna zij tegen een boom tot stilstand kwam. De vrouw hield een pijnlijke rug aan het voorval over. Een ambulan ce heeft haar naar het ziekenhuis in Bergen op Zoom gebracht Maud (rechts) geeft een snoepje uit. Rechts Jeanet Verburg en zoon Sven, links Marina Bouwman. foto's Willem Mieras door Nadia Berkelder GOES - Met stijgende verbazing heeft Sjaco van Damme uit Yerse- ke zaterdag het verhaal van de be keuring en vervolging van Fred Quaak gelezen. Alsof het het ver haal van zijn vader was. Dat liep al leen anders af „Toen ik het las, dacht ik: dat is precies hetzelfde als wat mijn va der is overkomen", zegt Van Dam me. Zijn vader heeft na zijn ogen schijnlijke onschuldige aanvaring met een politieman op een race fiets verplicht opnieuw rijexamen moeten doen. Quaak vertelde zaterdag zijn ver haal in de PZC: hij is vervolgd om dat hij de 'pech' had om met zijn auto op een fietspad te staan waar net op dat moment een wielren nende politieman langs reed. Die reageerde woedend, omdat Quaak het fietspad zou hebben geblok keerd en stelde, eenmaal op het bu reau, zelf proces verbaal op. Quaak is daarna door justitie vervolgd voor agresssief rijgedrag en beledi ging van een politieman in func tie. Quaak werd uiteindelijk - na twee jaar gedoe en veel kosten - vrijge sproken. Vader Van Damme reed een paar jaar eerder bij het Poelbos bij Goes, toen daar net bulten in de weg waren aangebracht om sluip- verkeer tegen te gaan. In de ver warring over de verkeerssituatie gaf hij geen voorrang aan een wiel renner. „Die reageerde precies zo als bij Fred Quaak", vertelt Van Damme. „Tekeer gaan, zwaaien. En later kreeg mijn vader een tele foontje van de politie: of hij daar gereden had." Vervolgens gingen de justitiële mo lens draaien: „Mijn vader kreeg te horen dat zijn rijbevoegdheid werd ingetrokken. Hij moest zijn rijbewijs opnieuw halen. Dat heeft hij gedaan voor zijn autorijbewijs, hij heeft ook rijlessen gevolgd, maar voor de rest van zijn rijbewij zen niet, terwijl hij ze eerst alle maal had. Daar moest hij afstand van doen." Quaak besloot zijn vervolging aan te vechten, Van Damme's vader wilde er geen werk van maken. Van Damme (die ook gemeente raadslid is voor de Christenunie in Reimerswaal) begrijpt niet dat dit heeft kunnen gebeuren. „Het kan toch niet zo zijn dat je rijbe voegdheid wordt ingenomen als je iemand geen voorrang geef, ter wijl er verder niets aan de hand was? Er zijn zijn gewonden geval len, er was geen aanrijding." Van Damme zocht contact met Quaak en samen kwamen ze tot de conclusie dat het dezelfde poli tieagent moet zijn geweest. Ze ver moeden dat er misschien nog wel meer mensen zijn geconfronteerd met de inspecteur op de racefiets. Justitie vervolgt eigenlijk altijd als er 'iets' in een zaak zit, zegt woord voerster Elke Kool van het Open baar Ministerie. „Alleen als het een compleet onhaalbare zaak is in onze ogen volgt een sepot." Daarmee laat justitie de zaak rus ten. In beide gevallen heeft justitie een schikkingsvoorstel gedaan. Ver dachten hebben dan de keuze: of de straf (een boete of ontzegging van de rijbevoegdheid) accepteren, of de zaak voor laten komen. „Als je het er niet mee eens bent, kun je de zaak door de rechter la ten toetsen", zegt Kool. „Wij heb ben niet altijd legio aan bewijsmid delen. Het is aan de rechter om daar een oordeel over te hebben." Fred Quaak brengt zijn zaak vol gende week voor de klachtencom missie van de politie. Klarinelweg 5 Middelburg f .Ol 1:8 - 628 707 www.alkuplus.nl Bij ieder mens past een kunststof kozijn. A tiCilPLUS

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 61