standpunt gaat het niet halen' binnenland 15 OS Zakelijk net zo bereikbaar maar dan supervoordelig F Mogelijk geen proefverlof Van der G. Kinderopvang niet beter door marktwerking GRAN CANARIA £fc£Jf SPECIAL REIZEN zakelijk www.telfort.nl/zakelijk vrijdag 30 november 2012 Statuut van Rome over de oprich ting van het Internationaal Straf- hof Nijmeijer: Fare staat achter Palestijnen HAVANA - De Colombiaanse ver zetsbeweging Fare is solidair met de Palestijnen. Dat heeft de Neder landse Tanja Nijmeijer namens de Fare gisteren gezegd in Cuba, waar ze deelneemt aan de vredesonder handelingen met de Colombiaanse regering. Nijmeijer, die een Pales tijnse sjaal omhad, las een verkla ring voor waarin het 'misdadige ka rakter van het zionisme' wordt ver oordeeld. DEN HAAG - Al gedraagt een veroor deelde zich nog zo keurig, dan nog hoeft hij van staatssecretaris Fred Teeven (Veiligheid en Justitie) niet zomaar te rekenen op proefverlof. Maatschappelijke onrust en ande re criteria kunnen redenen zijn om zo'n proefverlof niet te verle nen. Het ziet er dus naar uit dat Volkert van der G., de moordenaar van Pim Fortuyn, naar een proef verlofkan fluiten. Dat viel gisteren op te maken uit het antwoord van Teeven op vragen van Lilian Hel der van de PW over Van der G. Van der G. heeft inmiddels de mo gelijkheid om een proefverlof aan te vragen. Daar beslist Teeven dan over na allerlei adviezen. DEN HAAG - De kwaliteit van de kinderopvang is er door de invoe ring van marktwerking in 2005 niet beter op geworden. Ouders ge dragen zich niet als 'calculerende consumenten', zoals wel werd ge hoopt Dat concludeert het Sociaal en Cultureel Planbureau (SCP) in een rapport over burgerverant woordelijkheid. Volgens de onderzoekers hebben ouders weinig zicht op de kwali teit van de kinderopvang, omdat ze nauwelijks iets meekrijgen van de interactie tussen leidsters en kinderen. En wanneer een kind eenmaal gewend is aan de opvang, zijn ouders minder geneigd over te stappen. Verder is er weinig aan bod. Niet alleen ouders hebben weinig greep op de kwaliteit, ook de overheid. Zo richt de GGD zich vooral op controle van 'papieren kwaliteit': de aanwezigheid van een pedagogisch beleidsplan en het opleidingsniveau van de leid sters. De interactie tussen leidster en kind wordt niet meegenomen in de controles. Bovendien doen gemeenten weinig aan handha ving als kinderdagverblijven niet voldoen aan de eisen van de GGD. Ouders die hun kinderen naar de opvang brengen, blijken hun aan deel in de kosten van kinderop vang te overschatten. Ze geven aan ruim 40 procent van de kosten op zich te willen nemen, maar dat ge wenste aandeel is veel groter dan de 27 procent die ze vorig jaar in werkelijkheid betaalden. Gratis kin deropvang is nauwelijks een wens, zelfs niet van ouders die gebruik maken van de kinderopvang. pagina 10 en 11: Vadertje Staat weet het beter mens er een stuk beter in om die beeldvorming te beïnvloeden dan de middeninkomens. „Ik denk dat die mensen dichter bij het hart van de besluitvorming zitten. Hun geluid dringt beter door." Voor de verkiezingen zette Paping zijn handtekening onder Wonen 4.0, net als andere partijen in de woningmarkt. Ook in dat plan was huurverhoging een belangrijk aspect. „Maar in Wonen 4.0 wer den die extra huuropbrengsten geïnvesteerd in de woningmarkt", zegt hij. „Daarom konden wij er mee akkoord gaan. Nu wordt de schatkist ermee gespekt. Huurders schieten er niets mee op." Deze week lanceerde de Woon bond een campagne: Huuralarm. Met een online petitie en acties op en rond het Binnenhof willen Pa ping en co het kabinet overtuigen dat het anders moet. De Woonbond staat bepaald niet alleen in dat streven. Koepelorgani satie Aedes, de oppositie in de Tweede Kamer, het Centraal Fonds Volkshuisvesting, Bouwend Nederland, het Economisch Insti tuut voor de Bouw: allemaal lopen ze te hoop tegen de plannen van minister Blok. Mede daarom is Paping optimis tisch. „Ik sluit absoluut niet uit dat dit plan gaat sneuvelen. Er is zo veel weerstand, van links naar rechts. Dit gaat het niet halen." In een aantal 'krimpgebieden' is overigens sprake van een huurda- ling. Dat komt doordat de maxi mum huur in de kabinetsplannen aan de woningwaarde is gekop peld. En die is daar flink gedaald. VanJT,4voor per persoon «touw Uort'M»9 1 VEL DECEMBERZEGELS Gratis welkomstpakket Gratis 4x diner Gratis ontbijt insiBiSissB&aa^xsssataxszssiiassgss^'JBKBS&xsGBBatt'cssz&neBsssa Barbacan Holiday Residence**** Het beste appartementen- en bungalowcomplex op Gran Canaria! Nu extra voordelig geprijsd én extra compleet! Op diverse vertrekdata in december t/m maart profiteert u van al deze gratis extra's. Geniet deze winter van zon, zee, strand, heerlijke temperaturen en comfort op dit bij Nederlanders populaire eiland. Met recht een echte Gran Canaria Special! 2-kamerappartement, 8 dagen, o.b.v. logies ontbijt 4x diner (buffet) Ook 3-kamerappartementen, 2-kamerbungalows en 3-kamerbungalows te boeken. ReisnummerVLES53-01 appartementen (2-en 3-kamerappartement) VLES53-02 bungalows (2- en 3-kamerbungalow) Inclusief: retourvlucht Amsterdam-Las Palmas per transavia.com luchthavenbelastingen service van Nederlandssprekende reisleiding Geldig voor diverse data tussen 8/12 en 20/3. De vanafprijs is geldig op 8/12. Niet geldig voor Disneyland Paris, minimale besteding 500,-. Ga vooralle voorwaarden naar oad.nl/postnl-actie. Ga voor meer informatie naar oad.nl/barbacan oad.nl/barbacan 4§? sSL of bel 0900 -8482 (0.151 Ga naar Telfort Zakelijk voor een aanbod s. op maat

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 5