:eeland 121 'Deze huisjes zijn nieuw voor ons' Fietsende politieman deelde al vaker boetes uit O weekenddiensten CSW haalt 23.000 euro op voor Dance4life vrijdag 30 november 2012 8KMM895SWWK8SÏ»XSSSSS&K Tekening van het aangezicht van het ontwerp 'De Golf voor de strand huisjes van camping Oranjezon. Zaterdag 1 en zondag 2 december 2012 Huisartsen Schouwen-Duiveland Huisartsenpost Schouwen-Duiveland Kon. Gustaafweg 2, Zierikzee tel. 0900-1585 (ma. t/m vr. van 18.00 tot 8.00 uur. Za, zon- en feestdagen alleen na telefonische afspraak) Tandartsen Schouwen-Duiveland Spreekuur 16.30 - 17.00 uur. tel. 06-53737162. Apotheken Boots-apotheek Zierikzee, Mol 15, 0111-412906, za. 9.00-17.00 uur. Via dienstsluis zon- en feestdagen 12.00-12.30 en 17.00-18.00 uur. Verloskundigen Verloskundige Praktijk Lena 24 uur bereikbaar, tel. 06-22255315. Thuiszorg Allévo, Schouwen-Duiveland tel. 0113- 249111. Buurtzorg: Midden Schouwen 0653673432, Duiveland 0622331441, Burgh-Haamstede 06-54688525, Zierik zee Mid-Oost 0653671600, Mid- West 0653412827, Renesse 0653674446. Eilandzorg Schouwen-Duiveland, tel: 0111-453480. Iriz thuiszorg, 0113-232529. Dierenartsen Weekenddienstartsen Schouwen-Duive land. Voor spoedgevallen bereikbaar via 0111-412180. Zaterdag alleen voor gezel schapsdieren en uitsluitend op afspraak 9.30-13.30 uur, Grevelingenstraat 17 te Zierikzee. Dierenambulance 24 uur bereikbaar. 06-43727125. 'assssaesiiaxBfissassaaseessxmeM door Carla van de Merbel In de loods van Vroegop Chalet- bouw in Burgh-Haamstede wordt hard gewerkt aan de eer ste twee van de serie van tien slaapstrandhuisjes van camping Oranjezon in Vrouwenpolder. „Binnen twee weken moeten de eerste twee klaar zijn", zegt Tom Pouwer van camping Oranjezon. „De andere acht zullen wel sneller gaan." De tien huisjes worden in het voorjaar geplaatst op het strand tussen de Veersedam en Breezand. Op dat stuk strand staan al andere slaaphuisjes, onder meer van Breezand Vakanties. De ze onderneming plaatst er hier in het voorjaar nog eens tien bij. Pouwer is blij met de uitbreiding van camping Oranjezon met slaap strandhuisjes. „Op de camping is geen uitbreiding meer mogelijk. Daar wordt het aantal eenheden juist kleiner omdat mensen meer ruimte willen. Camping Oranje zon is al vijftig jaar in de familie. Deze slaapstrandhuisjes zijn nieuw voor ons." Pouwer hoopt de tien huisjes van af april te kunnen verhuren. De prijzen variëren van ongeveer 675 tot 1075 euro per week. Er komt nog een aparte website waarop de huisjes te boeken zijn. De voort gang van de bouw van de tien huisjes van Oranjezon is te volgen op de website van de camping. www.oranjezon.nl MIDDELBURG - Leerlingen van de Christelijke Scholengemeenschap Walcheren (CSW) in Middelburg hebben met allerlei acties in totaal 22.844,53 euro opgehaald voor Dance4life. De CSW heeft met de ze kleine 23.000 euro van alle deel nemende scholen in Nederland het hoogste bedrag binnenge haald. Dance4life is een wereld wijd scholierenproject dat zich in zet voor de bestrijding van hiv en aids. CSW doet dit schooljaar voor de vijfde keer mee. De actie wordt morgen (zaterdag) landelijk afge sloten in Ahoy' in Rotterdam. Het organisatieteam van de CSW krijgt hier een prijs omdat de school het hoogste bedrag heeft opgehaald. door Nadia Berkelder GOES - Met stijgende verbazing heeft Sjaco van Damme uit Yerse- ke zaterdag het verhaal van de be keuring en vervolging van Fred Quaak gelezen. Alsof het het ver haal van zijn vader was. Dat liep al leen anders af „Toen ik het las, dacht ik: dat is precies hetzelfde als wat mijn va der is overkomen", zegt Van Dam me. Zijn vader heeft na zijn ogen schijnlijke onschuldige aanvaring met een politieman op een race fiets verplicht opnieuw rijexamen moeten doen. Quaak vertelde zaterdag zijn ver haal in de PZC: hij is vervolgd om dat hij de 'pech' had om met zijn auto op een fietspad te staan waar net op dat moment een wielren nende politieman langsreed. Die reageerde woedend, omdat Quaak het fietspad zou hebben geblok keerd en stelde, eenmaal op het bu reau, zelf proces-verbaal op. Quaak is daarna door justitie vervolgd voor agresssief rijgedrag en beledi ging van een politieman in func tie. Quaak werd uiteindelijk - na twee jaar gedoe en veel kosten - vrijge sproken. Vader Van Damme reed een paar jaar eerder bij het Poelbos bij Goes, toen daar net bulten in de weg waren aangebracht om sluip- verkeer tegen te gaan. In de ver warring over de verkeerssituatie gaf hij geen voorrang aan een wiel renner. „Die reageerde precies zo als bij Fred Quaak", vertelt Van Damme. „Tekeer gaan, zwaaien. En later kreeg mijn vader een tele foontje van de politie: of hij daar gereden had." Vervolgens gingen de justitiële mo lens draaien: „Mijn vader kreeg te horen dat zijn rijbevoegdheid werd ingetrokken. Hij moest zijn rijbewijs opnieuw halen. Dat heeft hij gedaan voor zijn autorijbewijs, hij heeft ook rijlessen gevolgd, maar voor de rest van zijn rijbewij zen niet, terwijl hij ze eerst alle maal had. Daar moest hij afstand van doen." Quaak besloot zijn vervolging aan te vechten, Van Damme's vader wilde er geen werk van maken. Van Damme (die ook gemeente raadslid is voor de Christenunie in Reimerswaal) begrijpt niet dat dit heeft kunnen gebeuren. „Het kan toch niet zo zijn dat je rijbe voegdheid wordt ingenomen als je iemand geen voorrang geeft, ter wijl er verder niets aan de hand was? Er zijn zijn gewonden geval len, er was geen aanrijding." Van Damme zocht contact met Quaak en samen kwamen ze tot de conclusie dat het dezelfde poli tieagent moet zijn geweest. Ze ver moeden dat er misschien nog wel meer mensen zijn geconfronteerd met de inspecteur op de racefiets. Justitie vervolgt eigenlijk altijd als er 'iets' in een zaak zit, zegt woord voerster Elke Kool van het Open baar Ministerie. „Alleen als het een compleet onhaalbare zaak is in onze ogen volgt een sepot." Daarmee Iaat justitie de zaak rus ten. In beide gevallen heeft justitie een schikkingsvoorstel gedaan. Ver dachten hebben dan de keuze: of de straf (een boete of ontzegging van de rijbevoegdheid) accepteren, of de zaak voor laten komen. „Als je het er niet mee eens bent, kun je de zaak door de rechter la ten toetsen", zegt Kool. „Wij heb ben niet altijd legio aan bewijsmid delen. Het is aan de rechter om daar een oordeel over te hebben." Fred Quaak brengt zijn zaak vol gende week voor de klachtencom missie van de politie. 's Zomers kan het al lang, maar als het aan wethouder René Molenaar van Veere ligt, kunnen toeristen ook 's winters op het strand slapen. archieffoto Lex de Meester

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 53