Nieuwe naam plan Buijse: 'Buzee' H SCHOUWEN-DUIVELAND Fazant verder met plan almanak Breien VRIJDAG 30 november 2012 17 In 'zondagsepakje' naar de schoolfotograaf 18 en 19 Zeeuwland begint aan 30 miljoen kostende renovatie van Zierikzeese arbeiderswijk door Ton van den Nouweland ZIERIKZEE - Het samentrekken van 'Buijse' en 'Zierikzee' levert Buzee op. Zo gaat de Zierikzeese renova- tiewijk Buijse dan ook heten. Wo ningbouwvereniging Zeeuwland presenteerde de naam donderdaga vond aan de bewoners. Dat gebeurde tijdens een buurtbor- rel in podium De Weverij. De ruim 100 bezoekers kregen via kijk dozen in de foyer al een 'sneak-preview' van wat later in de zaal op het doek verscheen: een film, bestaande uit een aantal com putertekeningen en - na het aftel len van 10 tot 0 - de nieuwe naam Buzee. Ondertitel van Buzee is 'Nieuw wonen in oud Zierikzee'. De voorbereidingen van de 30 mil joen euro kostende renovatie zijn begonnen. De bewoners van de 33 huizen in fase 1 zijn bijna allemaal verhuisd. Elk huishouden krijgt 5500 euro verhuiskosten. Er ko men veertig woningen terug in fa se 1. Daarin gaan dan de mensen uit fase 2 (sloop van 56 huizen) wonen. Alles schuift door, zodat een huishouden maar één keer hoeft te verkassen. In fase 3 gaan 57 woningen tegen de vlakte. „Het is nog een heel gepuzzel. Want we willen bij de verhuizin gen zoveel mogelijk rekening hou den met de wensen van de bewo ners. Elf gezinnen uit fase 1 zijn naar de eerder gerenoveerde Kar- nemelksvaart verhuisd. Maar er zijn ook mensen die ergens anders wilden wonen. Tot op heden zijn we goed geslaagd in het tegemoet komen aan hun wensen", zegt pro jectmanager nieuwbouw Hans van der Zwet. In het vierde kwartaal van 2018 moet alles klaar zijn. Dan zijn 141 huizen vervangen door 131 nieuw bouwwoningen, waaronder 23 koophuizen voor starters. Prijzen zijn nog niet bekend. De bouw wordt volgend jaar aanbesteed. Zodra het asbest is verwijderd uit de schuurtjes, wordt begonnen met de sloop in fase 1, tussen Slab- berswerf en Zuïdwellestraat. Ter hoogte van de Slabberswerf wordt de zoute gracht gedempt ten be hoeve van een weg voor het werk verkeer. De Houwersweg, het keienpad achter het gemeentehuis, wordt verstevigd en verbreed voor de vrachtwagens. Fase 1 van Buijse werd in 1947 en 1949 aangelegd als huisvesting voor personeel van Zeelandia. De wijk is vernoemd naar de toenma lige boomkwekerij Buijse. Artist impression van de wijk Buzee. Linksonder de gracht langs de Houwersweg. De buurt wordt - net als nu - doorsneden door de PD de Vosstraat (rechtsonder) en D'Aillystraat (linksboven). W&Z/jttGtXX&Ji/Qü&fè door Melita Lanting ELLEMEET - Camping Fazant in Elle- meet kan verder met de vernieu wingsplannen. Het bestemmings plan is door de raad goedgekeurd. Dat ging voor sommige fracties met pijn in het hart. Niet vanwege het plan - daar is iedereen wel en thousiast over - maar het feit dat het college niet heeft aangegeven dat het plan in strijd is met ge meentelijk beleid, werd het college flink aangerekend. „Maar de vraag is of we dat de initiatiefnemer kun nen aanrekenen, wij menen na zeer lang beraad dat we dat niet kunnen doen", zei Jacqueline van Burg van LSD. De raad ging niet in op het verzoek van omwonen den om het plan een slag te draaien. Tip? redactie@pzc.nl Breien was vorig jaar ineens 'hot' op dat Zierikzeese kantoor. Enthousiast geworden door de hippe sjaaltjes van vriendinnen gingen de dames ook op zoek naar poezelige bolletjes wol. En thousiast gingen ze aan de slag. Al snel kwamen de eerste verhalen over rampspoed. Onverklaarbaar zoekge raakte steken en gaten op plekken waar ze niet horen. Het onderwerp breien werd rap vermeden en daar om was de verbazing groot toen on langs een van de vrouwen trots wap perde met een nieuwe sjaal. „Kijk, zelfgemaakt", riep ze bij binnen komst. Vol ongeloof werd ze aangeke ken. „O, ja? zal je schoonzus wel ge daan hebben", bromde haar collega. „Die heeft de mijne ook afgemaakt", bekende zij en passant.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 49