41 wonen Vromoldsland 73 Middelburg €299.500 k.k. Vermetstraat 22 's-Heer Arendskerke €297.500 k.k. Christinastraat 8 Burgh-Haamstede €299.000 k.k. vrijdag 30 november 2012 Moderne, vrijstaande woning met garage, parkeer plaats, 18 zonnepanelen, voor- en achtertuin (zuiden) en vrije achterom over eigen grond bereikbaar. Op lo catie met parkachtige omgeving en het winkelcen trum, de sportvelden en het station zijn vlakbij. Dit ruime woonhuis met voormalige smederij ligt in het dorpscentrum van 's-Heer Arendskerke. Het ge heel ligt op een royaal perceel eigen grond. De gebou wen bestaan uit een woonhuis met voor- en achterka mer, woonkeuken, kantoor, bijkeuken en toilet. Het huis heeft een perceeloppervlakte van 489 m2 ei gen grond en is gesitueerd op het zuiden. De tuin is goed omsloten en heeft geen inkijk van andere wonin gen. Het centrum van Burgh-Haamstede is op loopafstand gesitueerd evenals het duingebied, bos en de stranden welke op korte afstand zijn gelegen. De gevelsteen op de voorgevel laat weten dat De Drij Coningen in 1645 is gebouwd. Op De Drie Haringen en De Gulden Fonteyne zijn stenen met hetzelfde jaartal te vinden. door René Hoonhorst Anderhalf jaar geleden, 21 mei 2011, ging het Italiaanse restaurant Trat toria Trullo in vlammen op. Het eethuis was gevestigd in De Drij Coningen, een historisch pand uit 1645 aan de Westkade in Sas van Gent. Omdat de voorgevel niet ernstig was aange tast en de roemrijke historie van meer ge vels aan West- en Oostkade af is te lezen, vond eigenaar Gert-Jan Nieuwstad dat hij het pand een nieuw leven moest gunnen. „Ik voel me tegenover Sas van Gent ver plicht De Drij Coningen te herstellen", zei hij begin dit jaar toen hij het Axelse bouw bedrijf Risseeuw opdracht gaf restaurant en woonhuis zoveel mogelijk in oude staat te herstellen. Als je nu voor het pand staat, lijkt het nog of er weinig is gebeurd. Maar als de planken voor de vensters binnenkort verdwijnen en er ramen in de nieuwe kozijnen zitten, wordt duidelijk dat het pand van buiten klaar is voor een volgende eeuw. Om het ook van binnen weer tot leven te laten ko men, moet echter nog een hoop gebeuren. Nieuwstad overlegt momenteel met men sen van Risseeuw over de mogelijkheden om het pand verder in te richten. De aannemer heeft de eerste fase van de ver bouwing net afgerond, meldt werkvoorbe reider en calculator Mario de Ritter. De ver diepingsvloeren, 'de muren en het dak zijn geheel hersteld, zodat het pand weer veilig is te betreden. Maar er moet nog wel heel wat gebeuren voor er beneden weer een res taurant kan worden uitgebaat en mensen op de twee bovenste verdiepingen kunnen wonen, bevestigt De Ritter. Maar De Drij Coningen staat intussen weer overeind. Bij de meterkast, waar het vuur ontstond, en in de keuken, waar nog niet al les 'brandschoon' is, is nog te zien dat er brand heeft gewoed in het pand. Voor de rest is het pand klaar voor afbouw en inrich ting. „Toen wij voor de gunning van de klus op de vloer van de begane grond stonden, ke ken we zo de lucht in. De twee verdiepings vloeren waren grotendeels verdwenen en het dak was geheel vernield", ziet De Ritter nog voor zich. Voor de werknemers van het bouwbedrijf was het in goede staat herstel len van het karakteristieke kadepand een mooie uitdaging, benadrukt de werkvoorbe reider. Niet alleen omdat het mooi is een eeuwenoud pand in oude glorie te herstel-

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 40