mmmm 3 Onderzoek studioverhoor Loodsen oneens met in zedenzaak Terneuzen tariefsverhoging Zij boeren wél goed Bax-shop.nl 286 procent 176 procent K Medisoln 80 procent 50 procent commentaar Veilig rijden PW: Ambtenaren via omweg terug bij provincie vrijdag 30 november 2012 procent groei maakte Bax-shop mee in 2011. De Coese webwinkel in licht, geluid, video en audio is daarmee koploper in Zeeland. 'We hebben inmiddels 35 vaste krachten. Dat zijn bijna allemaal Zeeuwse jongeren die een it-opleiding hebben gedaan en graag terug naar de provincie willen of er willen blijven.' Gerbrand Verton, mede-directeur van webwinkel YourSurprise.nl Op de inpakafdeling van webwinkel YourSurprise.nl in Zierikzee worden met de feestdagen overuren gemaakt. foto Pieter van der Laan Sound I; Stage i Studie omzetgroei (2010-2011 Opgericht: 2003 Aantal werknemers: 130 Omzet: rond de 30 miljoen euro in 2012 Adres: Scottweg 29a/Olympiastraat 4 (muziekwinkel), Goes. Bax-shop levert alles op het gebied j; van licht, geluid, dj-apparatuur en audio/video. Het bedrijf heeft een i webshop en een winkel in Goes. Www.bax-shop.nl PVNED omzetgroei (2010-2011 Opgericht: 2005 Aantal werknemers: 8 Omzet: 20,2 miljoen euro in 2011 Adres: Albert Plesmanweg 1Goes. PVNed is een dienstverlener voor grootverbruikers van elektriciteit en houdt bij hoeveel stroom de klanten op het net zetten of er af halen. Het bedrijf is al actiefin België en breidt volgend jaar de activiteiten uit naar andere landen. Www.pvned.eu omzetgroei (2010-2011) Opgericht: 2001 Aantal werknemers: 11, volgend jaar wordt een lichte uitbreiding verwacht als de activiteiten naar het buitenland worden uitgebreid. Omzet: 2,5-3 miljoen euro (Europa) Adres: Arnesteinweg 36, Middel burg. Medisoi is een leverancier van automatische externe defibrïlators en gerelateerde reanimatieproduc- ten. Www.medisol.nl ALTIJO OS t.EUKSTB PERSOONLIJKE CAOBAU: omzetgroei (2010-2011 Opgericht: 2005 Aantal werknemers: 35, verdere groei verwacht Omzet: 'enkele miljoenen' in 2011 Adres: Jannewekken 2B, Zierikzee. YourSurprise levert gepersonali- seerde cadeaus via onlinewinkels in zes landen. Www.yoursurprise.nl door Ad Roos MIDDELBURG - Een 66-jarige Ter- neuzenaar, tegen wie twee weken geleden een celstraf van 30 maan den en tbs met dwangverpleging was geëist, zal nog even op zijn vonnis moeten wachten. De Ter- neuzenaar, zou in december vorig jaar een tienjarig jongetje ontuch tig hebben betast, zou in het bezit zijn geweest van kinderporno en ook nog eens pornofoto's van een jongetje hebben gemaakt. De Terneuzenaar, sinds 1985 ver oordeeld tot in totaal iets meer dan negen jaar cel voor achttien keer ontucht met jongetjes had ge reageerd op een advertentie waar een oppas werd gevraagd. Hij ging met het jongetje naar het zwembad, hij maakte uitstapjes en het kind logeerde ook eens bij .hem. Tijdens het computeren zou hij zijn hand in de broek van het jongetje hebben gestoken. De raadsman van de Terneuzenaar stelde dat onder meer het studio verhoor van de jongen nu niet be paald vlekkeloos was verlopen. De rechtbank heeft nu beslist dat een deskundige de betrouwbaar heid van dat studioverhoor moet onderzoeken, omdat het jongetje een stoornis in het autistisch spec trum zou hebben. DEN HAAG - De loodsen zijn het niet eens met de door de Neder landse Mededingingsautoriteit (NMa) voor 2013 vastgestelde tarie ven. De kartelwaakhond gaat uit van een tariefsverhoging van het loodsgeld met 2,67 procent en ne geert daarmee het voorstel van de Nederlandse Loodsencorporatie (NLc) om de tarieven met 2,94 pro cent te verhogen. De belangenvereniging gaat be zwaar aantekenen, heeft voorzitter Eric van Dijk gisteren gezegd. Mochten NMa en loodsen in deze procedure niet tot een vergelijk ko men, dan wordt de kwestie aan de rechter voorgelegd. Dat gebeurde al eerder bij vorige tariefswijzigin gen. De Nederlandse Mededingingsau toriteit stelt sinds een aantal jaren de loodsgeldtarieven vast op voor stel van de NLc. De kartelwaak hond kreeg die taak om te voorko men dat het Nederlandse loodswe zen misbruik maakt van zijn mo nopoliepositie. Plannen om markt werking in het loodswezen te in troduceren zijn op de lange baan geschoven. In Nederland werken circa 460 loodsen die het scheepvaartver keer van en naar de Nederlandse havens en Vlaamse havens aan de Schelde begeleiden. 'n waxjas koopt u in Veere bij 'de Schapekop' Kerkstraat 3 - Veere Tel. 0118-501 416 7 dagen per week open! Het is jaarlijks een trieste score: het aan tal mensen dat om komt in het verkeer. Maar dit jaar is er wellicht een kentering. Tot nu toe vielen er twaalf doden. Dat is ongekend weinig. Het is ook nog steeds veel te veel, en één groot onge luk is genoeg om de statistie ken helemaal te veranderen, maar de inspanningen om het verkeer veiliger te maken lijken in elk geval te werken. Het is nu zaak om onverdroten door te gaan. Want zolang er nog fatale verkeersslachtoffers zijn, is er geen excuus om ach terover te leunen. Bovendien vallen in het verkeer nog heel veel gewonden. Het gaat om honderden mensen per jaar en dat aantal stijgt. Dit is veront rustend. Want die ongelukken zijn dan wel niet fataal, maar ze hebben doorgaans wel grote ge volgen voor het verdere leven van de slachtoffers. Er is dus nog veel werk te doen. Vooral door de verkeersdeelne mers zelf. Samen maken of bre ken zij de veiligheid op de weg. MIDDELBURG - De PW-Statenfrac- tie wil opheldering over oud-amb tenaren van de provincie die ge bruikmaken van de 57-plus ver- trekregeling (NAR), een bedrijfje zouden oprichten en zich vervol gens weer laten inhuren door de provincie. Volgens de partij ziet de provincie zich ook genoodzaakt extra uit zendkrachten in te huren, omdat de (in totaal) 211 vertrekkende ambtenaren hun resterende vakan tiedagen van 2012 opnemen en lo pende zaken zo in het gedrang zouden komen. In vragen aan Ge deputeerde Staten merkt PW-Sta- tenlid Ruud Haaze op dat er afde lingen zijn in de ambtelijke provin ciale organisatie, waar 'tientallen procenten van de oorspronkelijke formatie van de één op de andere dag vertrekt'. De consequentie is dat in 2013 voor zo'n 'tien miljoen euro aan belastinggeld thuis op de bank zit en niet productief is voor de provincie', aldus Haaze. Hij wil weten of het college van mening blijft dat de NAR niet leidt tot meer inzet van externe krachten, zoals altijd is gezegd.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 3