Sluiter blij met deelnemersveld port 12 7 Poels hoopt op rentree in februari vrijdag 30 november 2012 Wielrenner Wout Poels hoopt in februari zijn rentree in het profpeloton te kunnen maken. Dat liet de coureur van Vacansoleil-DCM woensdag weten. Hij wil dan in de Ronde van de Algarve starten. „Zonder verwachtingen, maar wel boordevol ambities." De Limburger is inmiddels zo goed als hersteld van een zware valpartij in de Ronde van Frankrijk in juli. Daarbij brak hij drie ribben en liep hij longkneuzingen, een gescheurde milt en een gescheurde nier op. Zijn nier functioneert door de gevolgen van de valpartij nog maar voor 75 procent, maar daar is volgens hem goed mee te rijden. „Ik hoop nu een punt achter deze periode te zetten", aldus Poels. Leo van Vliet, hier tijdens een trainingsrit voor het WK in Valkenburg, merkte dat hij gemotiveerder was dan zijn renners. foto Jerry Lampen/ANP ROTTERDAM - Tennisster Michaëlla Krajicek doet niet mee aan de KNLTB Tennis Masters, die van 11 tot en met 15 december in Rotter dam worden gehouden. De win nares van 2010 is nog niet fit ge noeg. „Ik heb geregeld contact met haar gehad de laatste drie maanden. Ze gaf vorige maand aan dat ze flink aan het trainen was. Maar er is nu toch een kink in de kabel geko men. Ze traint nu niet veel en heeft helaas toch moeten afzeg gen", zei toernooidirecteur Rae- mon Sluiter donderdag. Krajicek liet eerder dit jaar weten dat ze problemen had met haar hart, maar die situatie was rond US Open wel weer onder contro le. „Het is heel jammer dat ze er niet bij is. Toen ze hier twee jaar geleden won, dachten we echt dat ze op de weg terug was. Hopelijk kan ze die lijn toch weer oppak ken." Kiki Bertens is als eerste geplaatst bij de vrouwen. Ook Arantxa Rus maakt haar opwachting in het Topsportcentrum. De speelster uit Monster had aanvankelijk een trainingsperiode ingepland bij Nick Bollettieri in Amerika. Slui ter: „Maar ook Arantxa is niet he lemaal fit en daarom heeft het voor haar geen zin naar Amerika te gaan. Ze blijft in Nederland en kan dus toch meedoen." Bij de mannen voert Robin Haase de plaatsingslijst aan. Hij krijgt ge zelschap van onder anderen Igor Sijsling en Thiemo de Bakker. Voor de winnaar van het mannen- toernooi ligt opnieuw een wild card voor het ABN Amro World Tennis Tournament, dat eveneens in Rotterdam is, klaar. „We hebben hiermee een heel mooi deelnemersveld", stelde Slui ter. „Ik ben de spelers ook dank baar dat ze weer naar Rotterdam willen komen." Vanaf volgend jaar zal de natio nale titelstrijd aan de Masters worden gekoppeld. De Nederland se kampioenschappen in de bui tenlucht verdwijnen van de kalen der. „Er moest ook wel wat gebeu ren met de NK, want in dit format waren de toppers er nooit bij. Nu kunnen ze wel echt strij den om de titels. Dit kan zeker een upgrading van het evenement zijn." Sluiter denkt er over na om het toernooi een week te verschuiven om de tennissers meer ruimte te geven om te trainen. „We willen alles doen om de toppers erbij te houden." De voormalige prof hoopt ook dat de finale volgend jaar weer op zondag kan worden gespeeld. De organisatie moet nu rekening hou den met de thuiswedstrijden van Feyenoord. „Dan trekken we meer publiek en dat is toch wat we willen." Zeeuwse deelname Tennisster Lesley Kerkhove is bij de KNLTB Tennis Masters als zesde geplaatst. De 21-jarige Zierikzeese is bij het indoortoernooi in Rotter dam, dat op 11 december begint, de titelverdedigster. In 2011 versloeg de huidige num mer 315 van de wereld verrassend zowel Kiki Bertens als Arantxa Rus. Deze twee tophonderdspeelsters zijn er nu ook weer bij. Angelique van der Meet is de tweede Zeeuwse deelneemster aan het eindejaarstoernooi. Hoe wel de speelster uit 's-Heer Abts- kerke hoger op de wereldranglijst staat dan Kerkhove, is ze slechts als negende geplaatst. Tot nu toe kende Van der Meet weinig succes op de KNLTB Tennis Masters. GLASGOW Coach St. Johnstone acht duels geschorst De coach van de Schotse voetbal club St Johnstone is hard gestraft voor het uitschelden van de arbi ter, tijdens het duel Celtïc-SL John stone (1-1), twee weken geleden. Steve Lomas moet acht wedstrij den vanaf de tribune toekijken. Lomas ging volledig uit zijn dak toen scheidsrechter Iain Brines wei gerde St. Johnstone een strafschop toe te kennen. Dat leverde hem een schorsing van zes duels op, plus nog twee extra wedstrijden die hem eerder dit seizoen al voor waardelijk waren opgelegd bij een eerder incident. SAO PAULO Van Persie valt af voor Gouden Bal De strijd om de Gouden Bal gaat dit jaar tussen Lionel Messi, Cristiano Ronaldo en Andrés Iniesta. De we reldvoetbalbond Fifa heeft dat don derdag in Sao Paulo bekendge maakt Robin van Persie was ook ge nomineerd, maar hij viel samen met negentien andere spelers af voor de titel van beste voetballer van het jaar 2012. Messi won de afgelopen drie jaar de prijs. Iniesta, zijn teamgenoot bij FC Barcelona, werd in de zomer uitge roepen tot beste speler van Europa. NIEUW-BEIJ ERLAN D Oud-trainer Fafié (71) overleden In de nacht van dinsdag op woens dag is de oud-voetbaltrainer Ab Fa fié van onder meer Feyenoord en FC Utrecht overleden. Hij is 71 jaar geworden. De geboren Rotterdammer speelde betaald voetbal bij Feyenoord, Xer xes en PSV. Hij keerde in 1981 terug bij Feyenoord als assistent-trainer. Van 1984 tot en met 1986 was hij hoofdcoach in De Kuip. Van 1990 tot en met 1994 had de oud-verdedi ger FC Utrecht onder zijn hoede. EINDHOVEN Heemskerk terug naar Nederland Femke Heemskerk zet haar zwem- loopbaan voort onder coach Marcel Wouda in Eindhoven. De 25-jarige zwemster maakte dit donderdag be kend. In de aanloop naar de Spelen in Lon den trainde Heemskerk in Marseil le. Maar haar olympische optreden bracht haar, ondanks een zilveren medaille op de 4x100 vrij, niet wat ze ervan had verwacht. Ze gaf er daarom de voorkeur aan terug te ke ren naar Nederland. GOES Wyatt begint aan achtste en laatste WK De Goese jiujitsuka Lindsay Wyatt neemt komend weekeinde voor de achtste keer deel aan een wereld kampioenschap. Daar verluidt wordt het ook haar laatste mondia le titeltoernooL Het WK is in Wenen en de 36-jari- ge Wyatt komt uit in de klasse -70 kilo van de discipline fighting. Hierin werd ze al twee keer we reldkampioene, in 2004 en 2006. Daarnaast legde ze tweemaal be slag op het zilver en eenmaal op het brons. Wyatt is momenteel de nummer vijf op de wereldranglijst

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 27