Kamp is bereid duwtje aan de kar te geven bij overname Thermphos 23 vrijdag 30 november 2012 'Ik ben uitgestapt, heb mijn staf gepakt, en heb gezegd: Als jullie nu niet opsodemieteren, dan zal Sinterklaas je eens, met deze staf!' Sinterklaas schiet uit zijn slof, als opgeschoten jongeren hem belagen heel spannend om een geheimpje te delen met volwassenen. Maar wat die Pieten betreft: daar zitten ook rotte pepernoten tussen, om het zo maar te zeggen. In de stad kwamen we er een keer een paar tegen die zich voorstelden als 'de Elitepieten'. En wie wij dan wel waren, wilden ze weten. Het werd bijna matten, tussen de Pieten." Is er veel veranderd? „Vooral de inhoud van het schoen tje. Vroeger namen de kinderen ge noegen met een paar pepemoten. Op z'n hoogst ging er eens een mandarijntje bij. Op 5 december was het hoogtepunt, dan gaf je Het Cadeau. Nu is het alle dagen feest. En op 5 december kan het niet gek genoeg zijn, in sommige gezinnen. Zo was ik eens bij een jongetje dat in nog geen half uur tijd acht van die grote, dure Ameri kaanse modelauto's uitpakte. Dan denk ik: mooi dat die ouders het kunnen betalen, maar klein kan ook fijn zijn. Gelukkig kom ik ook bij kinderen die élk cadeau fantas tisch vinden, en nog in een schrift je opschrijven wat ze krijgen. Let wel, ik heb niets tegen grote ca deaus, maar én groot, én veel, dat is al snel te veel van het goede." Maakt u wel eens iets bijzonders mee? „We belden eens ergens aan, waar twee kindjes opendeden. Binnen zagen we het direct: dit was een streng gereformeerd gezin. Boven dien lag alles overhoop; ze zaten middenin een verbouwing. We ke ken elkaar aan: dit kon niet goed zijn. Toen zei die vrouw zachtjes: 'Sorry, maar ik denk dat jullie ver keerd zijn.' We hebben toen die kindjes een paar handpoppen en wat snoep gegeven en zijn schie lijk vertrokken. Twee jaar geleden was er een strenge winter. Piet reed ergens op de Bevelanden, net buiten het dorp, toen we door een stuurfoutje de dijk afgleden. Geluk kig was er een afrastering. Daar kwamen we in te hangen, op de kant. Het was behoorlijk span nend, want als er een paaltje afge knapt was, waren we naar bene den gevallen. Maar goed. Ik was in vol ornaat en lag met de hele san tenkraam dwars in de auto. Er stonden veel mensen om de sint mobiel heen, ook kinderen. Dan kim je moeilijk je tabbert optrek- Ook als de wind door de bomen waait, gaan Sinterklaas en Zwarte Piet op pad. archieffoto Willem Mieras ken en op handen en voeten uit de auto klauteren. Dus ik bleef maar zo waardig mogelijk in die ge kantelde auto liggen. Uiteindelijk zijn we gered door iemand met zo'n PC Hooft-tractor, die heeft ons eruit getrokken. Er zijn veel fo to's en filmpjes gemaakt, toen. Ik heb nog gezocht, maar nooit iets kunnen terugvinden op YouTube. Een filmpje van dat voorval, dat zou Sint nou graag eens krijgen, in z'n schoen." door Frank Balkenende DEN HAAG - Minister Henk Kamp van Economische Zaken zal alles in het werk stellen om een overna me van de failliete fosforprodu- cent Thermphos mogelijk te ma ken. Kamp deed die toezegging donder dag in een gesprek met een delega tie van FNV Bondgenoten en le den van de Ondernemingsraad van Thermphos. Concrete midde len kon de minister niet aangeven. „Dat hangt af van wat een koper nodig heeft. De minister is in elk geval bereid maatwerk te leveren. Wij hebben hem gevraagd zich extra in te spannen voor gegadig den die voor maximaal behoud van arbeidsplaatsen bij Thermphos gaan en dus het gehe le bedrijf bij Nieuwdorp geheel overeind willen houden", zegt be stuurder Lilian Schoone van FNV Bondgenoten, die werd vergezeld door landelijk voorzitter Henk van der Kolk. De vakbond heeft Kamp ook om steun gevraagd voor de uit bouw van het mobiliteitscentrum voor Zalco naar een Zeeuws brede voorziening voor personeel dat door reorganisaties en faillissemen ten op straat komen te staan. Schoone heeft de indruk dat Kamp serieus met Thermphos be zig is. „Een team is er bijna elke dag mee bezig. Er is tevens een vast contactpersoon aangesteld. Dat is wel prettig." Bij Thermphos werkten 420 mede werkers, die momenteel in de op zegtermijn zitten. Ze hopen dat in december bekend wordt of een doorstart van de enige Europese fosforfabriek mogelijk is. De cura toren praten met enkele gegadi- gen, waarvan één bedrijf geïnteres seerd is in een totale overname van Thermphos. Een deel van de overnamekandidaten wil alleen de gezonde dochterondernemingen van Thermphos in Europa, Zuid- Amerika en Azië. vanaf 16.730,- €13.750,- IDeCORSA 1.2 en 1.4 i

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 23