'Cel voor georganiseerde strooptocht' WALCHEREN Fantasy om van te bibberen CSW: 23.000 euro voor Dance4life almanak Breien VRIJDAG 30 november 2012 17 ledereen wil wel op het strand slapen 18 en 19 Hoe speelgoed uit Goes verdween 20 en 21 OM: Inbrekers uit Antwerpen verantwoordelijk voor serie inbraken door Emile Calon MIDDELBURG - Dit lijkt wel een ge organiseerde rooftocht; zo zei rechtbankvoorzitter G. Nomes donderdag tegen Poolse mannen (26 en 30) uit Antwerpen. De twee verschenen voor hem omdat ze beschuldigd worden van een se rie inbraken in woningen op Wal cheren en Zuid-Beveland. In drie dagen in augustus braken ze in, of probeerden in te breken in Koudekerke, Oostkapelle, Aagte- kerke, Middelburg, Domburg, Zou- telande, Nisse, Lewedorp en Kapel- Ie. De twee gaven driekwart van de inbraken toe. Maar officier van justitie M. Paapen weet zeker dat ze ook schuldig zijn aan de andere inbraken. Ze wees daarbij op spo ren, werkwijze en telefoongege- vens. Volgens de officier zorgen de twee ervoor dat vele gezinnen zich nu thuis niet meer prettig voelen om dat het duo daar heeft ingebroken. In je eigen woning, zoals de offi cier zei, moet je je veilig en rustig voelen. Maar door die inbraken voelen ook buren, kennissen en an deren zich minder veilig, aldus de officier. „Inbraken hebben een gro te impact." De politie kwam het duo op het spoor na een inbraak in Kapelle waarbij een buurman twee man nen zag wegrijden in een Bel gische auto. Het lukte de politie die auto tot stoppen te dwingen waarna de twee probeerden te vluchten. Ze werden opgespoord en een van hen werd daarbij flink gebeten door een politiehond. De twee vertelden tegen de recht bank dat ze erg spijt hadden van hun misdaden. En ook dat het de eerste keer was dat ze zich met dit soort misdrijven bezighielden. Volgens raadsman E. Smit ging de eerste inbraak zo makkelijk dat er geen enkele rem was om direct te stoppen. De twee hadden het voor zien op vrijstaande woningen en namen makkelijk te verhandelen spullen mee. De officier eiste dat de beide inwo ners van Antwerpen een celstraf krijgen van 24 maanden waarvan zes voorwaardelijk. De raadsman nen vroegen om een minder zwa re straf. Een inwoonster van Lewedorp, slachtoffer van de twee, hoopt dat die celstraf hen aan het denken zet, zo zei ze na afloop. Ze gaf ook aan dat een inbraak een geweldige impact heeft. „Na een dergelijke in braak kom je niet meer gerust thuis." Uitspraak 13 december. BRUGGE - Meer dan dertig ijskunstenaars uit twaalf landen zijn er weer in geslaagd in Brug ge spannende kunstwerken van ijs en sneeuw te maken. Samen hebben ze 300 ton kristal helder ijs en 200 ton sneeuwijs verwerkt tot fantasyfiguren uit de wereld van Harry Potter, The Lord of the Rings en The Hobbit. Een aan tal werken reikt tot acht meter hoog. Het ijs komt van een West-Vlaamse fabrikant en is bewerkt met kettingzagen, boren en frezen. Het sneeuwijs is ter plaatse gemaakt en ge boetseerd als zandkastelen. Ijs- en ijskoud is het in de tentoonstellingsruimte, tot acht gra den onder nul. Wie denkt luchtig gekleed al les te kunnen bekijken, komt dan ook bedro gen uit. Het Brugse sneeuw- en ijssculpturen- festival in Brugge duurt nog tot en met zon dag 6 januari, dagelijks geopend van 10.00 tot 19.00 uur. De entreeprijs varieert van negen tot dertien euro foto Peter Nicolai MIDDELBURG - Leerlingen van de Christelijke Scholengemeenschap Walcheren (CSW) in Middelburg hebben met allerlei acties in totaal 22.844,53 euro opgehaald voor Dance4life. De CSW heeft met de ze kleine 23.000 euro van alle deel nemende scholen in Nederland het hoogste bedrag binnenge haald. Dance4life is een wereldwijd scho lierenproject dat zich inzet voor de bestrijding van hiv en aids. CSW doet dit schooljaar voor de vijfde keer mee. De actie wordt morgen (zaterdag) landelijk afgesloten in Ahoy' in Rotterdam. Ruim driehonderd leerlingen van CSW gaan daar met bussen naartoe. Het organisa tieteam van de CSW krijgt hier een prijs omdat de school het hoogste bedrag heeft opgehaald. Verder mag een leerling van de school de projecten van Dance4li- fe in Afrika gaan bezoeken. Breien was vorig jaar ineens 'hot' op dat Zierikzeese kantoor. Enthousiast geworden door de hippe sjaaltjes van vriendinnen gingen de dames ook op zoek naar poezelige bolletjes wol. En thousiast gingen ze aan de slag. Al snel kwamen de eerste verhalen over rampspoed. Onverklaarbaar zoekge raakte steken en gaten op plekken waar ze niet horen. Het onderwerp Tip? redactie@pzc.nl breien werd rap vermeden en daar om was de verbazing groot toen on langs een van de vrouwen trots wap perde met een nieuwe sjaal. „Kijk, zelfgemaakt", riep ze bij binnen komst. Vol ongeloof werd ze aangeke ken. „O, ja? zal je schoonzus welge daan hebbenbromde haar collega. „Die heeft de mijne ook afgemaakt", bekende zij en passant.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 17