effeweg.nl 81 buitenland Danza Voluminosa wil geei Landen Europa steunen verhoging VN-status Palestina, Nederland niet effeweg.nl i 0529 - 4 dit misschien iets voor u? donderdag 29 november 2012 supervoordelige busreizen GEZELLIG EN GOEDKOOP OP VAKANTIE! Bezoek het romantische ParijsI 4 DAGEN VANAF - 4 daagse busreis Vertrek o.a. op: 14 dec, 9,16 feb, 8, 15, 29 mrt Ontdek met Effe Weg het indruk wekkende Parijs, één van de meest romantische steden ter wereld. Maak een wandeling langs de Seine, geniet van het schitterende uitzicht over de stad vanaf de Eiffeltoren of bekijk de verschillende kunstwerken in het Louvre. Cultuur en romantiek worden afgewisseld met moderne winkel straten en het bruisende nachtleven! INCLUSIEF 3 hotelovernachtingen 3x ontbijtbuffet Begeleiding door uw chauffeur, tevens reisleider Vervoer per Tourist Class touringcar Maak kennis met de 'Gouden StadPraag! a DAGEN VANAF QQ 4 daagse busreis Vertrek o.a. op: 9,16 feb, 8,15, 29 mrt Ontdek zeer voordelig de hoofdstad van Tsjechië, Praag! Deze stad is één groot openluchtmuseum met schit terende paleizen, kloosters, kerken en monumenten. Bekijk het astronomi sche uurwerk, loop over de beroemde Karelsbrug langs handelaren en kun stenaars, bekijk de St Nicolaasdom, de prachtige St. Vituskathedraal en laat u in de oude Joodse wijk imponeren door indrukwekkende gebouwen! INCLUSIEF 3 hotelovernachtingen 3x ontbijtbuffet Begeleiding door uw chauffeur, tevens reisleider Vervoer per Tourist Class touringcar 3 dgn Londen Stena Line Vertrek: div. data in jan, feb, mrtv.a. 79,- 4 dgn Outletcity Metzingen Stuttgart Vertrek: 7, 14 decv.a. 119,- 5 dgn Parijs Oud Nieuw Vertrek: 29 decv.a. 239,- 5 dgn Praag Oud Nieuw Vertrek: 29 decv.a. 249,- 8 dgn Tirol, Kufstein en Tegernsee Vertrek o.a.: 11, 25 jan, 9, 16 febv.a. 349,- 8 dgn Kerstreis Kroatië Vertrek: 21 decv.a. 414,- 8 dgn Winter in Beieren en Tirol Vertrek: 25 jan, 9 feb, 8 mrtv.a. 429,- 8 dgn Zwitserse Alpen met bus en trein Vertrek o.a.: 25 jan, 16 febv.a. 489,- 8 dgn Kerstreis Bad Wimpfen Neckardal Vertrek: 21 decv.a. 529,- Kijk op effeweq.nl of bel voor nog veel weer reizenlj Alle fouten voorbenouden Prijzen zijn vanaf, per persoon en inclusief brandstof toeslag Exclusief excursie-entreegelden en 18,- reservermgskosten per boeking. HAVANA - Giechelen doet een klein deel van de toeschouwers nog al tijd als de zeven dansers van Dan za Voluminosa sierlijk over het po dium bewegen. Maar niet meer zo erg als vroeger. In thuisland Cuba kent het dansminnende publiek de zes dames en één heer die iets extra's brengen met hun pirouet tes, pliés en jetés steeds beter. Het gezelschap is vorige week begon nen aan een nieuw programma, ge titeld 'Crisalidas'. Zoals bij alle voorgaande shows, willen de XXL-performers uiting geven aan hun creativiteit met tegenover zich een zaal mensen. „We willen hen een structuur geven voor interac tie met de maatschappij", zegt Juan Miguel Mas, oprichter en cho reograaf van de groep. Het is uit drukkelijk niet de bedoeling over gewicht te verheerlijken, of om dis criminatie aan de kaak te stellen. Zestien jaar geleden merkte Mas dat hij door zijn eigen omvang nauwelijks aan de bak kwam. Toen is hij Danza Voluminosa be gonnen. In het begin werd nog ge roepen: 'kijk eens naar die dikke mensen'. „Maar als het publiek ziet dat we een doel hebben, dat we hard werken en ons volledig concentreren, dan krijgen we altijd een groot applaus", zegt Mas. Prima ballerina van het gezelschap is Mailin Daza, zij weegt 130 kilo. Omdat oefenruimtes moeilijk te vinden zijn, oefenen zij en haar collega's ook wel eens in een gym zaal of de lobby van een theater. „Mensen die naar binnen turen denken dat we gewicht willen ver liezen", zegt Mas. Niet dus. zie onze website:buitenland 'Met deze lichamen hebben we prachtige dingen gedaan' De danseressen van Danza Volumi nosa tijdens voorbereidingen voor 'Crisalidas' (onder) en op het po dium bij de uitvoering (boven). foto Franklin Reyes/AP PARIJS/DEN HAAG - Palestina krijgt vandaag vrijwel zeker de erken ning als staat door de Verenigde Naties. Dat gebeurt zonder dat het land daadwerkelijk lid wordt van de volkerenorganisatie. Gisteren verklaarden diverse Europese lan den dat ze de verhoging van de sta tus zullen steunen tijdens een stemming daarover vandaag in de Algemene Vergadering van de VN. Denemarken, Ierland, Frankrijk, Noorwegen, Spanje en Zwitser land hebben bevestigd de verho ging van de status te steunen. Nederland behoort daar niet toe. Nederland stemt naar verluidt te gen of onthoudt zich van stem ming. De Duitse regering heeft gis teren gemeld het voorstel ook niet te steunen. De Britse minister van Buitenlandse Zaken William Ha gue heeft gisteren in het Lagerhuis gezegd dat zijn land het voorstel al leen kan steunen als-het van te vo ren de verzekering krijgt dat er geen Palestijnse pogingen komen Israël voor het Internationaal Straf- hof (ICC) in Den Haag te slepen. Hague's Franse collega Laurent Fa- bius waarschuwde dat het contra productief zou zijn wanneer de Pa lestijnen hun status als staat zou den gebruiken om Israël bij het ICC aan te klagen. De nieuwe status geeft de Pales- tijnen meer diplomatieke armslag en ze staan er juridisch sterker mee. Zo kunnen ze vrij eenvoudig als Palestina toetreden tot VN-or- ganisaties en een beroep doen op internationale organisaties zoals het ICC. De Palestijnse Bevrijdingsorganisa tie (PLO) kreeg in 1974 een waar nemersstatus bij de VN. In 1988 werd de term PLO vervangen door Palestina. De 'entiteit' Palestina krijgt nu als staat een waarnemersstatus. De enige andere staat met waarne mersstatus is het Vaticaan. Israël en de VS zijn felle tegenstan ders van een hogere status van 'de Palestijnen'. Israël wil bijvoor beeld niet dat Palestina bij interna tionale hoven gaat klagen en heeft het bovendien altijd liever over 'de Palestijnen'. Dat lijkt aan te geven dat het enkel om een groep men sen gaat die iets van Israël claimt en niet om het land waar Israël in 1947 gewapenderhand is gevestigd. De Algemene Vergadering van de VN nam in 1947 resolutie 181 aan. Daarin werd bepaald dat Palestina moest worden verdeeld in een Ara bische (Palestijnse) en een Joodse staat De Joden accepteerden het delings plan en riepen in mei 1948 de staat Israël uit. De Arabische buur landen accepteerden het plan niet en vielen Israël aan. Dat beet van zich af en veroverde meer gebied dan het volgens het VN-delings- plan moest krijgen. De Palestijnen daimen de resteren de gebieden van Palestina, de Wes- tdijke Jordaanoever en de Ga- zastrook, voor hun eigen staat, maar de onderhandelingen met Is raël zitten al jaren muurvast. Dit komt mede doordat de Joodse staat doorgaat met het illegale kolo niseren van bezet gebied. Abbas heeft overigens een histori sche datum uitgekozen om erken ning van Palestina als staat te vra gen. Op dezelfde datum, 29 novem ber, nam dezelfde Algemene Verga dering van de Verenigde Naties in 1947 resolutie 181 aan.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 8