Bevobo na 43 jaar nog 261 sport Doelman Casillas steunt Mourinho Bekendmaking In bijna elke kern in de streek wonen (oud-)sporters, bestuurders, trainers of vrijwilligers die een verhaal waard zijn. 'Hij kan een goede sfeer creëren' donderdag 29 november 2012 MADRID - Volgens doelman en aan voerder Iker Casillas van Real Ma drid heeft zijn trainer José Mourin ho een probleem. „Als je de beste coach van de wereld bent, wordt er veel van je verwacht. Dat is niet altijd even makkelijk voor hem", liet de Spaanse international woensdag weten. Casillas reageerde op de fluitcon certen die Mourinho dinsdag ten deel vielen tijdens een bekerwed strijd in het eigen San Bernabeu te gen Alcoyano (3-0, na 4-1 in de eer ste wedstrijd). De fans van Real Madrid zijn ontevreden over de prestaties in de Spaanse competi tie waarin de achterstand op de grote rivaal Barcelona al is opgelo pen tot elf punten. „Herinneringen in het voetbal du ren maar kort", betoogde Casillas, die zijn volle vertrouwen in Mou rinho uitsprak. „De mensen die hem dinsdag uitfloten, juichten hem enkele maanden geleden nog José Mourinho toe toe na het winnen van de landstitel. Dat gebeurde met re cordcijfers. We hebben onder Mou rinho ook de Spaanse beker en de Spaanse Super Cup gewonnen. Dit team wil nu niet stoppen op de ingeslagen weg. We willen nog meer winnen, met Mourinho op de bank." Real Madrid kan de Por tugese coach zaterdag van dienst zijn in de derby tegen Atletico Ma drid in San Bernabeu. De stadge noot staat tweede, drie punten achter koploper Barcelona. door René van Stee TERNEUZEN - De komst van sport centrum Vliegende Vaart zorgde nog al voor wat gefronste wenk brauwen bij de deelnemers aan de volleybalbedrijfscompetitie in Ter- neuzen. Want de ambiance in de oude sporthal 't Zwaantje was veel kleinschaliger en gezelliger. Die kri tiek is allang verstomd. Met name doordat de mogelijkheden op de nieuwe locatie veel groter zijn en de gemoedelijkheid in de kantine tijdens de 'nabespreking' van de wedstrijden al snel terug was. „Het was inderdaad wennen. Maar dat duurde niet lang. We hebben in Vliegende Vaart belangrijke stappen kunnen zetten", zegt voor zitter Ronald de Waal van Bevobo (Bedrijfsvolleybalbond) Terneu- zen. Hij doelt daarbij vooral op de luxe van acht speelvelden, waar door de dinsdagse competi tie-avond in twee uur kan worden afgewerkt. Voordien gebeurde dat op vier velden. Secretaris Eric Schillemans: „Toen werd er gespeeld tot in de late uur tjes. Goed te doen, maar voor de mensen die 's ochtends weer moesten gaan werken soms toch ook wel een beproeving." Deelne mers van het eerste uur, onder wie PZEM, gemeente Terneuzen of PSV (Politie Sport Vereniging) zijn - al dan niet onder een nieu we naam - nog altijd van de partij. Op een reguliere speelavond ko men er van de 367 aangesloten le den zo'n 225 spelers en speelsters in actie. „Ook in gemengde teams", vertelt penningmeester Louis van Leeuwen. Om er la chend aan toe te voegen: „We wa ren onbewust onze tijd ver voor uit In het begin hadden we een pure bedrijfscompetitie. Een mix van mannen en vrouwen was daar door eerder noodzaak, omdat som mige bedrijven niet alleen over Is Kenny Verhoene de juiste trai ner voor Hoek? De tijd zal het uit wijzen, maar bij Zaamslag snappen ze wel dat de hoofdklasser na het vertrek van Eric Hellemons weer bij hun voormalige trainer is uitge komen. „Ze hadden hem voor dit seizoen al aan moeten stellen", zegt Joris Rademakers. „Dat dat niet gebeur de verbaasde me toen al." De aanvoerder speelde drie seizoe nen onder Verhoene. „Hij kan zijn idee en zijn speelwijze goed over brengen op een groep", legt Rade makers uit. „Maar Kenny is boven al een trainer die een goede sfeer kan creëren in een groep. Hij weet ook dat er meer is dan alleen het eerste elftal. Hij heeft ook oog voor andere elftallen binnen de vereni ging. Ik denk dat dat iets is wat heel belangrijk is op dit moment bij Hoek. Want de afgelopen we ken heb ook ik geluiden opgevan gen dat het niet zo lekker liep tus sen het eerste en tweede elftal." mannen konden beschikken." De vrouwen draaien zonder proble men mee in de Bevobo. Er doet zelfs een volledig vrouwenteam van Scheldesport mee. Die moe ten zich slechts aan één mannenre- gel aanpassen: de nethoogte van 2,44 meter in plaats van 2,27 me ter. Het principe van bedrijven- teams staat nog altijd overeind, maar dat wordt niet al te strikt meer gehanteerd. De Waal: „Er staan mooie mixen van vrouwen en mannen en teams met een aan tal spelers dat ook in de Nevobo meedoet." De leeftijden van de deelnemers varieert van veertien tot en met 71. Spelers van het eer ste uur, onder wie Bertus de Frel, Willy de Jonge en Johan van der Hoofd, zijn nog altijd fanatiek aan de slag. Er zijn ook heuse volleybal dynastieën ontstaan, zoals de fami lies Verstraeten, Ypma en De Koe- ijer. Bij sommige teams gaat het fa natisme ver. Bij Aster (samenwer kingsverband van Antillianen en Surinamers in Terneuzen) doen er zelfs spelers uit Goes en Dordrecht mee. Hoewel saamhorigheid en ge zelligheid hoog in het vaandel staan, is de gedrevenheid onder de deelnemers groot. En dat voor elk niveau. Doordat de 36 teams in vijf klassen spelen, zijn er veel pro- motie- en degradatiemogelijkhe den. „Twee keer per jaar zelfs", zegt Van Leeuwen. „Daardoor speelt iedereen op zijn of haar ni veau. En dat heeft als grote voor deel dat de ploegen aan elkaar ge waagd zijn. Niemand wordt hier van het veld geslagen. En dat draagt er aan bij dat het plezierig en sportief blijft." De Waal, Schille mans en Van Leeuwen volleybal len zelf fanatiek mee. Ook maken zij al decennialang deel uit van het Bevobo-bestuur. En dat zien zij geenszins als een zware taak. De Waal: „Alles gaat natuurlijk niet vanzelf, maar het verantwoor rainimwun'MBHg—gn HMIMMHIMgBaiHltBMBWM delijkheidsbesef bij de teams is groot. Zij moeten er zelf ook veel voor doen. Zoals verplicht scheids rechters leveren en iemand die de score bijhoudt. We geven veel ruimte aan eigen inbreng. En dat werkt prima. Daardoor is niet al leen de eensgezindheid groot, maar ook de saamhorigheid en de laagdrempeligheid." Schillemans: „Voor het geld hoefje het ook niet te laten. De jaarlijkse contributie is Rijkswaterstaat Ministerie van Infrastructuur en Milieu Waterwee Ontwerpbesluit inzake een aanvraag ingevolge de Waterwet van Combinatie BAM-TBI te Terneuzen De Staatssecretaris van Infrastructuur en Milieu maakt, ter voldoening aan de Algemene wet bestuursrecht, het volgende bekend. Op 24 oktober 2012 is van Combinatie BAM-TBI te Terneuzen een aanvraag ingevolge de Waterwet ontvangen voor het verrichten van handelingen in het Kanaal van Gent naar Terneuzen ten behoeve van de bouw van de Sluiskiltunnel. De handelingen betreffen het gebruik maken van het rijkswaterstaatswerk Kanaal van Gent naar Terneuzen of de daartoe behorende beschermingszone, het lozen van proceswater en het onttrekken van water aan het kanaal. Op 25 oktober 2012 is een aanvulling op deze aanvraag ontvangen. Het voornemen bestaat om, onder het stellen van voorschriften, hiervoor vergunning te verlenen. Terinzagelegging De aanvraag, alsmede het ontwerp en andere van belang zijnde stukken liggen vanaf 30 november 2012 tot en met de termijn waarbinnen tegen het besluit op de aanvraag beroep kan worden ingesteld, ter inzage op de volgende adressen en tijdstippen: 1. Rijkswaterstaat Zeeland, afdeling Vergunningverlening en Handhaving, Poelendaelesingel 18 te Middelburg, op voorafgaande afspraak (tel. 0118 - 62 24 28, de heer L. Filius), op werkdagen van 9.00 uur tot 12.00 uur en van 13.00 uur tot 16.00 uur; 2. Gemeente Terneuzen, Stadhuisplein 1 te Terneuzen en de vestiging op Markt 1 te Axel, van maandag tot en met donderdag van 8.30 uur tot 16.30 uur en op vrijdag van 8.30 uur tot 20.00 uur. Tevens bij de vestiging op Westkade 107 te Sas van Gent, op maandag t/m vrijdag van 9.00 uur tot 12.00 uur en van 13.00 uur tot 17.00 uur. Zienswijzen Eenieder kan tot en met 10 januari 2013, zowel schriftelijk als monde ling, zienswijzen inbrengen bij de hoofdingenieur-directeur van de Rijkswaterstaat Zeeland, Postbus 5014, 4330 KA Middelburg. Degene die schriftelijke zienswijzen inbrengt, kan gelijktijdig en bij aparte brief verzoeken zijn/haar persoonlijke gegevens niet bekend te maken. Middelburg, 29 november 2012. De Staatssecretaris van Infrastructuur en Milieu, namens deze, het hoofd van de afdeling Vergunningverlening en Handhaving (wnd), drs. T.M.S. Collette Kenny Verhoene: „Hoek zat de laatste tijd in een negatieve spiraal. Dat kun je niet zomaar veranderen." foto Peter Nicolai

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 76