JNDER21 Jong Oranje treft toplanden op EK :hampionship ISRAEL 2013 25 <S 'Ze vroegen om het manuscript. Er waren volgens de Fifa twee manieren: 'jij geeft het of wij krijgen het.' Thomas Kistner ir Thomas Kistner over Michel Platini: „De huidige president van de Uefa is een wat boersere versie van Fifa-voorzitter Sepp Blatter, die al helemaal verstrikt geraakt is in het netwerk." foto Oded Balilty/AP door Barry van der Hooft DEN HAAG - Natuurlijk hoopte hij stiekem op een poule met Israël en Noorwegen als tegenstanders. Dan zou Jong Oranje komende zo mer tijdens het EK in Israël warm kunnen draaien en misschien zelfs nog wel een steekje kunnen laten vallen. Cor Pot weet sinds gistera vond echter dat van dat laatste in juni geen sprake kan zijn voor zijn ploeg. Jong Oranje werd ingedeeld bij Spanje, Duitsland en Rusland en moet dus scherper dan scherp zijn. Het afscheidsfeestje van Pot kan deze zomer dus heel snel voorbij zijn. „We hadden bijna niet zwaar der kunnen loten", zei de bonds coach, die er aan toevoegde dat hij het vooral een bijzonder interes sante loting vond. Jong Oranje is de kampioen van 2006 en 2007, Duitsland won het EK in 2009, Spanje pakte de titel in 2011. Pot: „En Rusland is een land in op komst, dat zich goed ontwikkelt. Het is pittig, maar dit is toch pre cies wat we willen? De beste lan den in deze leeftijdscategorie te gen elkaar op het hoogst mogelijke niveau. Ik verwacht geweldige wed strijden." En wat zouden ze in Spanje, Duits land en Rusland van de loting den ken? Daar sprongen ze echt geen gat in de lucht toen de Nederland se talentenploeg als tegenstander uit de bus rolde. ]ong Oranje speel de een solide, soms wat stroperige kwalificatiereeks, maar staat in Eu ropa nog altijd hoog aangeschre ven. Pot miste vaak een aantal be palende spelers, omdat die dan tot de selectie van het grote Oranje be hoorden. In juni, wanneer het Ne derlands elftal alleen vriendschap pelijke verplichtingen heeft in In donesië en China, willen alle jeugdinternationals met Jong Oran je mee. Zij hebben de beelden van 2006 en 2007 ook nog op hun netvlies staan, toen spelers als Huntelaar, Schaars, Vlaar, Aissati en Drenthe naam maakten en onder de vleu gels van Foppe de Haan Europees kampioen werden. „Daar gaan we nu ook weer voor", aldus Pot. „Ons enige doel is Europees kam pioen worden. Als ik straks in Is raël de spelers tot mijn beschik king heb die de afgelopen tijd al naar Oranje zijn doorgestroomd, dan kunnen we een heel ervaren en krachtig team neerzetten. Dan behoren we tot de kanshebbers." Als ze inderdaad allemaal mee gaan naar Israël, dan wordt het vechten voor een plek. Bruno Mar tins Indi, Jetro Willems, Daley Blind, Bram Nuytinck, Stefan de Vrij, Jeffrey Bruma, Keivin Leer dam; alleen achterin wordt het al dringen. Op het middenveld kan met keuze uit onder anderen Ke vin Strootman, Leroy Fer, Jordy Clasie, Adam Maher en Marco van Ginkel kracht aan voetballend ver mogen worden gekoppeld. Voorin heeft Pot met Ola John, Luuk de Jong, Luciano Narsingh en Georgi- nio Wijnaldum ook genoeg keus. En dan staat er nog een bus talen ten te trappelen, die in eerste in stantie als aanvulling lijken te fun geren. Wie er uiteindelijk ook meegaan, Jong Oranje kan de borst natma ken. Spanje kan onder anderen doelman David de Gea, Thiago Al- cantra, Iker Muniain, Martin Mon- toya en de door vele topclubs be geerde Isco (Malaga) selecteren, Duitsland heeft de mogelijkheid om A-internationals als Mario Götze, Ilkay Gündogan, Lewis Holtby en Julian Draxler mee te nemen. De bekendste naam bij de Russen is die van Fedor Smolov. De spits speelde in het seizoen 2010/2011 elf duels voor Feye- noord, zonder te scoren. donderdag 29 november 2012 ARNHEM Vitesse doet Bony een vorstelijk bod Met een forse salarisverhoging hoopt Vitesse zijn topschutter Wil- fried Bony te behouden. De clublei ding van de ambitieuze Arnhem mers onderhandelt daarover al met de zaakwaarnemer van de Ivoriaan- se spits, die met vijftien doelpun ten de topscorerslijst van de eredi visie aanvoert „We hebben concrete plannen om Bony bij dit elftal aan boord te hou den", zegt algemeen directeur Er- win Kasakowski woensdag in De Telegraaf. LONDEN Chelsea speelt weer 0-0 onder Benitez Rafael Benitez wacht met zijn nieu we club Chelsea nog altijd op de eerste zege en zelfs ook nog op de eerste treffer. De Spaanse trainer, met oud-international Boudewijn Zenden als assistent aan zijn zijde, zag de Europese kampioen woens dagavond op eigen veld opnieuw op 0-0 eindigen. Het Fulham van trainer Martin Jol was op Stamford Bridge de tegenstander. Zondag speelde Chelsea met dezelf de cijfers op eigen veld gelijk tegen Manchester City. BRASILIA 'Scolari nieuwe bondscoach Brazilië' Luiz Felipe Scolari wordt naar alle waarschijnlijkheid de nieuwe bondscoach van Brazilië. Dat heb ben bronnen bij de Braziliaanse voetbalbond (CBF) woensdag ge meld. De bond wilde het nieuws niet officieel bevestigen, maar heeft wel gezegd vandaag met een opvolger voor de vorige week vrij dag ontslagen Mano Menezes te ko men. Scolari was op het WK van 2002 ook al bondscoach van de 'Selecao'. Toen leidde hij het voetballand naar de wereldtitel. FREIBURG Bayern München nu al herfstkampioen Bayern München heeft zich in re cordtempo verzekerd van het herfstkampioenschap in de Bundes- liga. De ploeg van trainer Jupp Heynckes versloeg woensdagavond middenmoter Freiburg met 2-0. De treffers kwamen op naam van Tho mas Müller (strafschop) en invaller Anatoli Timosjtsjoek. De voor sprong van Bayem, dat nog zonder Arjen Robben (niet topfit) aantrad, op nummer twee Borussia Dort mund liep op tot elf punten. Er res teren nog drie competitieronden tot het einde van het jaar. KORBACH Baljakin komt niet verder dan remise Alexander Baljakin is ook in de ze vende ronde van het kwalificatie toernooi voor het WK dammen in Korbach niet verder gekomen dan remise. De Nederlandse grootmees ter deelde de punten woensdag met de Litouwer Edvard Buzinskij. Baljakin speelde met zwart. Met een totaal van negen punten ligt hij nog altijd op koers voor het mondiale titetoernooi dat in juni 2013 in Rusland (Oefa) wordt ge houden. Baljakin bleef mede-koplo per in het algemeen klassement.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 75