Klacht zeeland 119 Overleg over korting vervoer mbo-leerlingen MONIEK Lange Vorststraat 18 Goes 0113-211935 www.moniekmode.nl SLUISKIL Vogelvrienden houden beurs in 't Meulengat 'Ik dacht: die zijn gek, dat betaal ik nooit. Eind juni werd ik door de rechtbank opgeroepen voor een zitting.' Fred Quaak Z Fred Quaak wil dat de Politie Zeeland excuses aanbiedt. foto Lex de Meester naar de meisjes die net voor de wielrenner zijn auto passeerden, zonder succes trouwens. Hij brengt de situatie ter plekke nauw keurig in kaart, maakt foto's van de weg, van zijn auto die op het fietspad staat. En dan hoort hij he lemaal niets meer. In mei 2011 krijgt hij een brief in de bus: „Een schikkingsvoorstel van justitie: 750 euro boete. Ik dacht: die zijn gek, dat betaal ik na tuurlijk nooit. Eind juni werd ik door de rechtbank opgeroepen voor een zitting." Uit de stukken die zijn advocaat heeft opgevraagd blijkt volgens Quaak dat de politie man de feiten nog wat heeft: aange dikt. „Ik zou uit de auto zijn ge stapt en gezegd hebben dat ik hem in elkaar zou slaan. Dat is gewoon niet waar. De verklaring van de po- litie-inspecteur is opgesteld nadat ik de mijne had afgegeven, dat is vreemd. En hij is niet door een meerdere ondertekend, alleen door hem. Ik begrijp niet dat zo iets mogelijk is bij de politie." Justitie hecht er blijkbaar genoeg waarde aan, want op 24 augustus zit Quaak in het verdachtenbankje bij de politierechter, met een aan klacht van onveilig en agressief rij gedrag en bedreiging en belediging van een politieman. „De politie rechter zei - dat weet ik nog goed- dat hij normaal geacht werd om de verklaring van een politieamb tenaar te geloven boven een bur ger, maar dat hij in dit geval ern stig twijfelde of de ambtenaar wel de waarheid sprak. De rechter had het ook over een uiterst miniem voorval." Quaak kon gaan, zonder straf. Quaak wil nu genoegdoening: hij heeft een klacht ingediend. „Mijn vertrouwen in de politie is weg, ik wil op zijn minst excuses. Zelf heb ik ook een bedrijf, ik geef ook mijn fouten toe als dat nodig is. Maar ik heb het gevoel dat de poli tie me met een kluitje in het riet wil sturen." Zijn advocaat, Eduard Smit, spreekt van een uitzonderlij ke zaak. „Dit komt gelukkig maar zelden voor. Je hoort natuurlijk op de politie te kunnen vertrouwen, maar het is een grote organisatie, dus het kan gebeuren." Quaak vindt dat hij slachtoffer is geworden van de willekeur van één ambtenaar en dat de organisa tie daar alerter op had moeten zijn. „Het lijkt mij in dit geval lo gisch dat ik mijn advocaatkosten te rug krijg. Ik heb helemaal niets ge daan. En het kwalijkste vind ik nog dat iemand die onder ede staat valse verklaringen aflegt. Ik vind dat de politie - ook de organi satie - nalatig is geweest." De politie wil niet reageren omdat er nog een klachtenprocedure loopt De Sluiskilse Vogelvrienden hou den zondag een vogelbeurs in 't Meulengat aan de Elisabethlaan in Sluiskil. Dat is de derde editie in een serie van zes beurzen die dit seizoen op de rol staan. Kwekers kunnen er terecht om vo gels te kopen, te verkopen of te rui len. Er zijn ook vogelbenodigdhe den en voer te koop. De beurs duurt van 10.00 uur tot 12.30 uur. Toegang is gratis. KNOKKE-HEIST Sterrenrestaurant De Oosthoek stopt Sterrenrestaurant De Oosthoek in Knokke-Heist is sinds afgelopen weekeind gesloten. Het restaurant hoorde twee.weken geleden nog dat de sterrenstatus werd verlengd; De Oosthoek heeft één Michelin- ster. De echtgenote van chef Stefan Billiau, die het restaurant sinds 1993 runde, moet het om gezond heidsredenen rustiger aan doen. In het pand aan het Oosthoekplein opent medio december een nieuw restaurant met de naam CZar. MONNIKENWERK Volg kerkelijk nieuws op de weblog van PZC-verslaggever Willem Staat onder de titel Monnikenwerk. MEEST CELEZEN 1. Inbreker naast bed Terneuzense. 2. Gewonde bij ongeval Terneuzen. 3. Stacaravans Braakman verwijderd. STUUR UW TIPS NAAR redtern@pzc.nl door Raymond de Frel TERNEUZEN - Wethouder Co van Schaik van de gemeente Terneu zen gaat met Hulst en Sluis over leggen over een kortingsregeling voor openbaar vervoer voor MBO-scholieren in 2013 en 2014. In het regeerakkoord tussen WD en PvdA is opgenomen dat de openbaar vervoerkaart voor stu denten in 2015 een kortingskaart wordt, die ook beschikbaar is voor scholieren in het middelbaar be roepsonderwijs (MBO). Begin vorig jaar opperde de Christenunie in Terneuzen om een proef met gratis openbaar ver voer voor mbo'ers in Zeeuws- Vlaanderen op te starten. Van Schaik ging daarop in overleg met de provincie, Hulst en Sluis. „In de tussentijd werd duidelijk dat het Rijk dit probleem zou oppakken. Opgelost, dacht ik. Maar de nieu we regels zijn pas over twee jaar van kracht, waardoor de scholie ren in 2013 en 2014 nog zelf voor de vervoerskosten moeten op draaien. Hoewel zij via de Stich ting Leerlingenvervoer Zeeland al korting kunnen krijgen en de tege moetkoming studiekosten ook soe laas kan bieden, ga ik met Hulst en Sluis toch nog eens zoeken naar een oplossing." donderdag 29 november 2012 HULST Inzamelen plastic afval is een succes OOSTBURC Swamp Machine speelt in 'eigen huis' De Oostburgse band Swamp Machi ne speelt morgen, vrijdag, een thuiswedstrijd met een optreden in The Lane in de NïeuwstraaL Drummer Matrijs Quaars neemt af scheid. De andere bandleden zijn Koen van Soelen (zang en bas) en Mehidah Endenburg (gitaar). In het voorprogramma staat Idealus Maximus. Dat speelde al in The La ne tijdens Massafest. Aanvang is om 22.00 uur, entree 2,50 euro. Het inzamelen van plastic afval is in de gemeente Hulst een succes. De inwoners van de gemeente brengen per jaar 6,83 kilogram plas tic afval naar de inzamelcontai ners. Vorig jaar was dat nog 5,92 ki logram per inwoner. Het gescheiden inzamelen van plas tic is gunstig voor het milieu. Het plastic afval wordt hergebruikt ter wijl het anders in een oven ver brand zou worden samen met het andere huishoudelijk afval. Armani Collezioni Airfield Annette Gortz Isabel de Pedro Hotel particulier Luisa Cerano Rene Lezard Repeat Rizal Violanti Valentino Yell Versace Manna Rinaldi Tullo Tricot Chic Koopzondag 2 december

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 71