Terneuzen krijgt toch nieuwe gokhal ZEEUWS-VLAANDEREN 'Vuule Wuuven' op hun schoonst opgedirkt DONDERDAG 29 november 2012 17 PZC 'Vertrouwen in politie is helemaal weg' 18 en 19 Meerderheid van CDA, TOP/Gemeentebelangen, WD en D66 trotseert negatief standpunt college door Raymond de Frel TERNEUZEN - Een meerderheid van de Temeuzense gemeenteraad is voor de vestiging van een speelau- tomatenhal in het monumentale oude postkantoor op de kop van de Nieuwstraat in Terneuzen. Daarvoor moet wel de verorde ning 'Speelautomatenhallen Ter- neuzen 2011' worden aangepast. Daarin wordt nog uitgegaan van een uitsterfbeleid. Alleen in Sas van Gent en Axel mogen nu nog speelautomatenhallen worden geëxploiteerd. In Sas van Gent is daar in de praktijk geen sprake meer van, omdat de Vlaanderen- hal is gesloten. In een initiatiefvoorstel aan de ge meenteraad stellen coalitiepartijen CDA en TOP/Gemeentebelangen en oppositiepartijen D66 en WD voor om de toestemming voor een gokhal in Sas van Gent te schrap pen en vervolgens in de Nieuw straat in Terneuzen toe te staan. „In alle grote steden in Zeeland is wel een speelautomatenhal, behal ve in Terneuzen. Waarom zou dat hier niet kunnen?", vraagt raadslid Bram Stoffels van TOP/ Gemeente belangen zich af De Christoffelgroep uit Middel burg (Loontjens Automaten en an deren) wil in het oude postkan toor een vestiging van Funtastic onderbrengen. Het college van bur gemeester en wethouders is vanwe ge het huidige uitsterfbeleid tegen het plan. Bovendien verwacht bur gemeester Jan Lonink niet dat een speelautomatenhal een meerwaar de is voor de stad. Dat standpunt wordt nu dus door kruist door twee van de drie coali tiepartijen. Samen met WD en D66 dringen zij erop aan om pla nologische belemmeringen voor een speelautomatenhal in de Nieuwstraat weg te nemen. „Dit plan past in de Structuurvisie Bin nenstad. Daarin staat dat de bin nenstad van Terneuzen in 2015 een bruisende mix van wonen, werken, recreëren, winkelen, uit gaan en cultuur proeven moet zijn", schrijven de partijen in hun voorstel. Bovendien bevestigt het Beleidsplan Economie Terneuzen 2012-2015 dat bij het maken van be leidskeuzes moet worden geïnves teerd in vrijetijdseconomie. De raadscommissie bestuur en middelen buigt zich vanavond over het plan voor een gokhal in Terneuzen. De Christoffelgroep wil op een andere locatie, aan de Kennedylaan-West, ook een bow ling- en biljartcentrum beginnen. HOEK - Carine de Boer en Carola Mulder spe- film) vuig en gemeen zijn, Carine en Carola Half Hoek liep woensdagavond uit om het voor vanavond zijn niet veel kaarten meer te len de 'vuule wuuven' uit de titel van de zijn natuurlijk geen smerige meiden. Dat lie- spektakel rond de première van de in en om kijgen. Voor morgen en zaterdag (beide keren nieuwste film van Elsa van Hermon en Klaas ten de diva's gisteren zien door 'heel schoon het dorp opgenomen film gade te slaan. Het vanaf 20.00 uur) kunnen snelle beslissers nog van Urk. Maar de wuuven mogen dan (in de opgedirkt' over de rode loper te schrijden. Dorpshuis was gisteren afgeladen vol en ook kaarten scoren. foto Peter Nicolai TERNEUZEN TERNEUZEN WESTDORPE Bewoonster betrapt Gewonde bij ongeval Ontwikkelaar Bi<) GlaS failliet inbreker naast bed op weg bij Westsluis OOSTBURG Doorgaande weg week afgesloten Het kruispunt Zuidzandsestraat- Oude Kerkstraat-Oudestad in Oost burg is komende week afgesloten. Dat heeft te maken met de omvang rijke rioleringswerkzaamheden die momenteel in Oostburg plaatsvin den. Doorgaand verkeer wordt via de Schuttebochtlaan en Veerhoek- laan gestuurd, vrachtverkeer van uit de richting Zuidzande moet om Oostburg heen rijden. Een bewoonster van de Axelse- straat in Terneuzen heeft van dins dag- op woensdagnacht de schrik van haar leven gehad. Ze werd even na één uur wakker van licht dat in haar slaapkamer brandde en zag een onbekende man naast haar bed staan. Ze gilde, waarop de man vluchtte. Het bleek om een inbre ker te gaan. Sieraden waren weg en een deur was opengebroken. Bij een ongeval op de Buitenhaven weg bij de Westsluis in Terneuzen is woensdag rond 6.30 uur een 44- jarige Belgische automobilist ge wond geraakt. Een automobilist (48) uit Schouwen-Duiveland gaf hem geen voorrang. Het ongeluk leidde tot grotere opstoppingen dan al normaal op het sluizencom- plex staan. De weg is rond 8.00 uur weer volledig vrijgegeven. Bio Glas Terneuzen, ontwikkelaar van een deel van het glastuinbouw gebied bij Westdorpe, is failliet ver klaard. Het bedrijf was 20 septem ber al uitstel van betaling verleend, omdat het niet meer aan zijn finan ciële verplichtingen kon voldoen. Bio Glas slaagde er niet in genoeg grond aan glastuinbouwers te slij ten door de malaise in de sector. Zeeland Seaports - dat vooral geld van de ontwikkelaar tegoed heeft - vroeg daarop al in september faillis sement aan. Bio Glas wist dit nog te voorkomen, maar is deze week dus alsnog failliet verklaard. Zee land Seaports wil nu zelf de ont wikkeling van het gebied voor zijn rekening nemen. Bio Glas is aan deelhouder van tomatenkwekerij Tomaholic bij Westdorpe. Dat be drijf valt buiten het faillissement.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 69