2oI zeeland Rechter: Studentenbar is gewone bar Mortiere vol door Grando Netwerk kanoroutes ver weg Welke supermarkt er komt, is nog niet bekend Lampionoptocht donderdag 29 november 2012 MIDDELBURG - De woonboulevard Mortiere in Middelburg is vol. In het laatste pand dat nog te huur stond, komt Grando Keuken en Bad. De winkel opent half decem ber zijn deuren. Grando Keuken en Bad betrekt vooralsnog alleen de begane grond in het pand, dat op de hoek staat bij Groenrijk. De etage is officieel nog beschikbaar, maar de keuken winkel heeft daarop wel een optie genomen. „Als het goed gaat, wil Grando kunnen uitbreiden", zegt Peter Joosse, mede-eigenaar en ver huurder van het pand. „Er zijn ove rigens ook enkele andere geïnteres seerden voor die etage." De begane grond van het pand meet 750 vierkante meter winkel oppervlak, de etage nog eens 650 vierante meter. Op de woonboule vard Mortiere is in totaal 45.000 vierkante meter winkelruimte. Peter van Grinsven van het Conso- trium Mortiere is verheugd dat de woonboulevard dankzij de komst van Grando Keuken en Bad nu vol tooid is. Hij vindt het een prestatie dat er in deze tijd in feite geen vier kante meter meer leeg staan „We zijn nu bezig met de afronding. Er komt nog een reclamezuil en we zijn bezig met de overdracht van de openbare terreinen aan de Coöperatie Mortiereboulevard" TERNEUZEN - Het Terneuzense col lege van burgemeester en wethou ders gaat met het waterschap in overleg over de ontwikkeling voor een vaarroutenetwerk voor kano's en waterfietsen in Oost-Zeeuws-Vlaanderen. Maar wethouder Pim Broekhuysen plaatste in de commissie Samenle ving zoveel vraagtekens, dat realisa tie nog heel ver weg is. De commissie boog zich over een brief van de politieke partij Na tuurlijk Zeeland, die denkt dat ka noroutes een middel zijn om de uitstroom van inwoners tegen te gaan. Zij verwijst in de brief naar een rapport van de provincie, waarin ruimte wordt geboden voor zo'n vaarroutenetwerk. Broekhuysen: „Er zijn wel meer plannen voor dit soort routes. Er is er ook eentje bedacht vanaf de Braakman naar Boekhoute. Die gaat dwars door een school en een mosselrestaurant in Philippine. Maar goed, ik ga over dit nieuwe initiatief in overleg het water schap. Met een beetje klunen ben je vanaf Temeuzen zo op de Axel- se kreek." GOES - In de binnenstad van Goes is vanavond de traditionele lam pionoptocht ter ere van Sinter klaas. Aanvang: 19.00 uur. Mariska Rieborn 'Wat heb ik eraan als er nog een 'gewone' supermarkt komt? Doe dan maar een Aldi.' De Albert Heijn is nu nog de enige supermarkt in Yerseke. Veel inwoners zien graag een tweede komen. foto Mechteld Jansen door Nadia Berkelder YERSEKE - Ja, er worden al gesprek ken gevoerd met mogelijke exploi tanten van de nog nieuw te bou wen supermarkt aan de Grintweg in Yerseke. „Maar een keuze is nog niet gemaakt", zegt Albert Rijk, de adviseur van initiatieffiemer Dirk van der Jagt. Supermarktuitbaters willen pas harde afspraken maken en een handtekening zetten als er echt ge bouwd mag worden. „Die willen weten wanneer ze kunnen begin nen en om hoeveel vierkante me ters het gaat", zegt Rijk, van het ge lijknamige Kruiningse adviesbu reau. In de plannen die zijn inge diend bij de gemeente staat het toekomstige bouwwerk al om schreven. De verwachting is dat het nog mi nimaal anderhalf jaar duurt voor dat de eerste boodschappenwa gens aan de Grintweg worden uit geladen. „Wettelijk staat er een halfjaar voor zo'n planologische procedure", zegt Rijk. „Maar mijn ervaring is dat je wel een jaar ver der bent voordat je kunt begin nen. Bovendien moet het bedrijf van Meneer Van der Jagt eerst nog verhuizen." Voor Yerseke is de nieuwe winkel een goede ontwikkeling, denkt Rijk. „Nu is er alleen een Albert Heijn, met een beperkt aantal par- 'Veel mensen doen nu boodschappen in Krab- bendijke of in andere dorpen buiten Yerseke.' keerplaatsen. Veel mensen doen nu boodschappen in Krabbendijke of in andere dorpen buiten Yerse ke. Ik denk dat de nieuwe super markt voor veel mensen aanlei ding is om boodschappen op het eigen dorp te doen." Dirk van der Jagt heeft nu een pal- lethandel aan de Grintweg. Die verhuist naar de Molenpolder. „Dat is een bedrijventerrein, en dus veel beter geschikt voor zo'n bedrijf Die grote auto's vol pallets hoeven in de toekomst niet meer door een woonwijk te rijden." door Emile Calon MIDDELBURG - De bewoners van de Lange Noordstraat in de binnen stad van Middelburg hebben een kleine overwinning geboekt in hun strijd tegen de plannen om in het voormalig postkantoor een be sloten studentenbar te beginnen. De rechtbank in Middelburg heeft bepaald dat de gemeente heel zorg vuldig moet zijn bij het vaststellen van de exploitatievergunning en de openingstijden van die bar. Maar de rechter vindt nog niet dat een bar aldaar niet kan. De studenten van de Roosevelt Academy hebben grote plannen met het al twee jaar leegstaande postkantoor. Ze willen er een men sa, een studiecentrum en een be sloten bar beginnen. Dat laatste stuit op verzet van bewoners van de Lange Noordstraat. Zij vrezen voor nachtelijke overlast, omdat in de plannen van de studenten die bar tot twee uur 's nachts open kan blijven. Via protestborden la ten de omwonenden weten dat ze wel akkoord gaan met een mensa en studiecentrum die tot tien uur 's avonds open zijn. De rechter stelt in het vonnis heel duidelijk dat horeca in het bewus te pand in strijd is met het bestem mingsplan. Een bar kan volgens hem leiden tot overlast voor de buurt. De mededeling van de stu denten dat het om een bar gaat die alleen toegankelijk is voor le den, doet daar niets aan af, zo vindt de rechter. Ook het plan om maatregelen te nemen om eventue le overlast te beperken, zijn vol gens hem niet voldoende. De rechter wijst er in zijn vonnis op dat alle zeshonderd studenten van de Roosevelt Academy toe gang krijgen tot die bar en dat die bar 'in opzet een centrale ontmoe tingsplaats voor studenten beoogt te zijn'. Op grond daarvan vindt hij dat er op voorhand rekening moet worden gehouden dat die bar door grote groepen studenten zal worden bezocht Raadsman Jos Wouters van de om wonenden is blij met de uitspraak. Volgens hem is het vreemd dat de gemeente toestemming geeft voor een dergelijke bar in een gebied waar geen harde horeca is toege staan. Café's mogen zich in Middel burg maar rond één straat vesti gen: in en rond de Vlasmarkt in het uitgaansgebied. „Maar ja, de ge meente Middelburg blaast wel va ker wind in de rug van de Roose velt Academy", zegt Wouters. Juriste Danielle Huibregtse van de gemeente Middelburg laat weten dat de gemeente al van plan was zorgvuldig om te gaan met en de exploitatievergunning en de ope ningstijden van de beoogde stu dentenbar. Bij de vergunning gaat het er met name om hoeveel men sen toegelaten mogen worden tot die bar.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 66