Omroep van laster beticht Hoe speelgoed uit Goes verdween 181 zeeland Proef Bus Gent-Zeeland Zeven buslijnen met vrijwillige chauffeurs Terneuzen 's zomers een warmte-eiland 1 3T/M 16 DECEMBER >lVvV s Koen van Rooijen Lezing aquaria Hondenpoep blijft ergenis in Lewedorp donderdag 29 november 2012 door Piet Kleemans ZIERIKZEE - De ex-penningmeester van Radio Omroep Schou- wen-Duiveland (ROSD) die door het bestuur van de omroep be schuldigd wordt van verduistering, is in de tegenaanval gegaan. Via zijn advocaat laat hij weten het omroepbestuur te zullen aankla gen wegens smaad en laster. Binnen het bestuur van de om roep was al langere tijd onvrede over de penningmeester. Meerma len kreeg hij het verzoek inzage te verstrekken in het financiële reilen en zeilen van de lokale omroep, in clusief bankafschriften en onderlig gende facturen. Uiteindelijk kwam het tot een breuk tussen het be stuur en de penningmeester. Het bestuur ging vervolgens op on derzoek en kwam tot de ontdek king dat er geld van de omroep ver dwenen is naar de bankrekening van het bedrijf van de penning meester. Het bestuur nam daarop een advocaat in de arm en die advi seerde om aangifte bij de politie te doen van 'diefstal c.q. verduiste ring' van gelden die aan de stich ting toebehoren en diefstal dan wel verduistering van de admini stratie. In eerste instantie wilde de pen ningmeester niet reageren op de beschuldigingen. Gisteren echter liet hij via zijn advocaat Arjan Boer van het gelijknamige advoca tenkantoor uit Zeist weten de be schuldigingen als 'onbewezen en onjuist' te beschouwen. Boer laat schriftelijk weten dat zijn cliënt te gen de voorzitter en andere be stuursleden van de lokale raio om roep een aanklacht wegens smaad en/of laster in zal dienen. Media die over de kwestie hebben gepubliceerd worden door Boer ge sommeerd zich van verdere publi caties over zijn cliënt te onthou den. Voorzitter Wil Alkemade van ROSD reageerde gisteren verbaasd over de actie van de ex-penning meester. „Ik heb nog geen bericht ontvangen. Maar als het klopt vind ik het niet slim en ik word er ook niet bang van." Ook de Christelijke Jeugdvereni ging in Zierikzee zegt slachtoffer te zijn van de man, die ook daar bestuurslid was. MIDDELBURG - Mogelijk begint vol gend jaar een proef met een door deweekse rechtstreekse buslijn dienst Middelburg-Terneuzen- Zel- zate-Gent. De provincie Zeeland praat met Vlaanderen en de vier betrokken gemeenten over de mogelijkheid om de verbinding tussen Zeeland en Gent op werkdagen te verbete ren. Vanaf 9 december gaat al wel in de weekenden een bus (lijn 50) rechtstreeks van Middelburg via Temeuzen naar Gent. Die komt in de plaats van de weekendbus van Goes naar Gent. De instanties kijken of de bussen beter op elkaar kunnen aansluiten, maar bezien ook of de mogelijk heid van een rechtstreekse lijn Ter- neuzen-Gent of Middelburg-Gent (financieel) mogelijk is. door Nadia Berkelder GOES - Zéven buslijnen op Zuid-Be veland worden binnen twee jaar ge reden door vrijwilligers. Het gaat om buslijnen die nu nog belbus zijn, maar ook om een paar regulie re lijnen. Het gaat om de lijnen 22 van Goes naar Oud-Sabbinge; 24, de stads dienst in Goes; 21 van Ellewouts- dijk naar het Tolplein; 21 van Baar land naar het Tolplein; 51 van Lewe- dorp naar Tolplein; 25 tussen Goes en Baarland en 29 van Yerseke naar het station. Binnen twee jaar wor den de lijnen volledig gereden Conservator van Historisch Museum de Bevelanden: „Deze expositie is voor mensen een feest der herkenning." Speelgoedwinkel Vissertoys in Goes sloot afgelopen zomer na maar liefst 176 jaar de deuren. Alle reden voor een expositie, vond Historisch Museum De Be velanden. Die opent vandaag.. door Luc Oggel Een viewmaster, een soort dia-apparaatje dat je voor je ogen kon hou den en vervolgens steeds een nieuw plaatje tevoorschijn toveren; een Naomi Campbell-pop, het topmodel dat begin jaren negentig haar hoogtijd gen beleefde (het prijsstickertje zit er nog op, 39,95 gulden); maar ook allerlei speelgoed van blik en hout, Dinky Toys, Meccano en nog veel meer. Het is vanaf vandaag alle maal te zien in de vitrines van His torisch Museum De Bevelanden in Goes. 'Hoe speelgoed uit Goes ver dween', heeft de expositie rond fa milie bedrijf Visser meegekregen. Vissertoys, op de hoek Papegaai straat/Lange Kerkstraat, sloot afge lopen zomer na maar liefst 176 jaar de deuren, onder meer als gevolg van de toenemende internetcon- currentie. Het bedrijf is overge gaan van vader op zoon. Het mees te speelgoed in de expositie is af komstig van de zolder van Arie Visser (70), die de winkel zo'n 45 jaar runde met zijn vrouw Nel. De laatste jaren werd de winkel gedre ven door zoon Marco. Ook conservator Koen van Rooi jen van het museum kwam wel eens in Vissertoys. „Ik vond het jammer toen ik hoorde dat de win kel dichtging, het was toch een be grip." Tijdens een gesprek met Marco Visser bleek dat zijn vader Arie nog een heleboel spul boven had staan. Het was speelgoed dat hij zelf mooi vond en dat hij ooit nog eens een tentoon wilde stel len. „Adrie had de spullen, ik het museum, dan is één en één twee", zegt Van Rooijen. Er zit veel spul bij dat nu moeilijk verkrijgbaar is, of inderdaad al in musea is beland. Er staat bijvoor beeld een fraaie poppenwagen uit de jaren dertig en ook een mooie blikken brandweerauto. „Die zou 'De branche is enorm ver vaagd, bouwmarkten en drogisterijen verkopen tegenwoordig ook Lego' °f° WÖLIwSt ïV har veóttoi?iterfaiv,u door vrijwilligers. Voor elke buslijn zijn daarvoor twintig mensen no dig. De buurtbussen, zoals Con- nexxion ze noemt, rijden niet op zondag. Dan rijdt de lijn als belbus. De buurtbus is een kleine bus, waar maximaal acht mensen in mee kunnen rijden. De vervanging van chauffeurs door vrijwilligers is het gevolg van een bezuiniging door de provincie, meldt de bus maatschappij in een folder. Voorlopig verandert er volgens Connexxion nog niks. Tot er ge noeg vrijwilligers zijn, blijft de bus rijden, met chauffeur, maar wel als kleiner busje. KAPELLE - Wim Uilenbroek geeft morgenavond een lezing over het koud zeewateraquarium bij aqua riumvereniging De Vuurneon in Kapelle. De avond begint om 20.00 uur en is voor iedereen gra tis toegankelijk, ook niet leden. De lezing vindt plaats in het club lokaal aan de Bruelisstraat 21. Onder meer auto's in alle soorten en maten zijn er te zien. door Paul Begijn TERNEUZEN - De binnenstad van Temeuzen is 's zomers aanzienlijk warmer dan het omliggende bui tengebied. Overdag scheelt dat in de oppervlaktetemperatuur soms 4 tot 5 graden. Dat blijkt uit een publicatie van het wetenschappelij ke magazine Change. Bijna elke stad in Nederland heeft te maken met het hitte-eilandef- fect, stellen de onderzoekers. Niet eerder beschikbare satellietbeelden uit de hittegolfperiode in 2006 la ten dit zien. Bebouwing en ver hard oppervlak vergroten het ver schil in temperatuur met het bui tengebied. Hoe meer groen, zand en paden in de binnenstad, des te kleiner het verschil met het buiten gebied. Zo neemt het temperatuur verschil bij tien procent minder steen en asfalt overdag af met 2 gra den, 's nachts met 1,2 graden. Op vallend is dat de temperatuur over dag vooral hoger ligt in het cen trum van Terneuzen, terwijl het warmte-eiland zich in de nacht iets verplaatst ten zuiden van Ter- neuzen, naar bedrijven aan het Ka naal Gent-Terneuzen. De tempera tuurverschillen in Vlissingen en Goes met het buitengebied zijn groter dan in Terneuzen. In en om Middelburg juist kleiner. je nu niet eens meer mogen verko pen, vanwege de scherpe randjes", zegt Arie Visser. Je kunt merken dat hij decennialang in het speel goed heeft gezeten, hij is een soort wandelende encyclopedie als het gaat om merken en hun geschiede nis. Of er ook collector's items bij zitten? „Ach, je moet maar wat spa ren. Ik heb ooit eens iemand tien gulden zien betalen voor een matchboxcatalogus, terwijl die bij een ander bij het oud papier be landde." Het geeft Visser 'een beetje een verdrietig gevoel' als hij de vitrines bekijkt. „Ik heb het toch 45 jaar ge daan, we hebben ontzettende bloeiperiodes meegemaakt. De op komst van plastic poppen, elektri sche treinen, computerspelletjes, noem maar op. In de jaren '80 had ik tien merken racebanen, vijftien merken treinen. Een heleboel klan ten kwamen voor de extra's die wij boden, we waren altijd een winkel met een eigen gezicht en ei gen assortimentkeuze. Maar voor al de laatste jaren is er zo ontzet tend veel veranderd. De branche is ook énorm vervaagd, bouwmark ten en drogisterijen verkopen te genwoordig ook Lego." Overigens hadden de vitrines, die op zich rijkelijk zijn gevuld, wat Visser betreft nog veel voller gemo gen. „Hoe voller hoe beter, ik hou daarvan. Dat was in mijn etalage ook altijd zo." De talloze foto's, die ook op de expositie zijn te zien en een mooi overzicht geven van de geschiedenis van Visser, bewij zen het. Conservator Van Rooijen denkt dat de expositie voor veel mensen 'een feest der herkenning' is. De expositie is te zien tot en met 6 ja nuari 2014. Het museum is open van maandag tot en met vrijdag van 11.00 tot 17.00 en zaterdag en zondag van 12.00 tot 16.00 uur. www.hmdb.nl. LEWEDORP - De Dorpsraad van Le wedorp doet een dringend beroep op hondenbezitters om honden poep op te ruimen. Ook in Lewedorp is hondenpoep op de stoep een grote ergenis, stelt de dorpsraad in de nieuwsbrief Diverse gemeenten hanteren een streng beleid. Boetes variëren van negentig tot honderdveertig euro. „In Lewedorp is handhaving van de wet niet gemakkelijk. Agenten zien wij niet vaak in het dorp. Daarom het verzoek aan honden bezitters hun verantwoordelijk heid te nemen door de rommel op te ruimen. We kunnen er elkaar als dorpsgenoten op aanspreken."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 64