Verhoene voelt zich geen tweede keus bij Hoek sport27 donderdag 29 november 2012 SINT JANSTEEN Coone naar masters tennis Almere Sharon Coone uit Sint-lansteen heeft zich bij de meisjes tot en met zestien jaar geplaatst voor de mas ters tennis. De titelstrijd, waar de eerste acht meisjes van het A-circuit in actie komen, is komend weekeinde in Almere. De vijftienjarige Coone plaatste zich voor het eindtoernooï door goede prestaties in Doorn en Almere. Coone zit op de Loot- school in Bergen op Zoom en volgt dagelijks trainingen in Halsteren bij trainer Gillis van de Gruiter. Die is ook trainer van Angelique van der Meet. TERNEUZEN AZW ruim langs Terneuzense Boys Eersteklasser Terneuzense Boys leed in een oefenduel met AZW op eigen veld een 2-5-nederlaag. De Axelaars speelden gedurfd en dwongen bij de thuisploeg veel fou ten af. Bert Apperlo zorgde voor een 0-1-ruststand. Na de hervatting liep de voorsprong dankzij Apperlo en Michael van Mol (twee keer) op tot 0-4. Martijn Michels zorgde voor 1-4, waarna een terugspeelbal van Dennis van den Broeke ongelukkig in eigen doel belandde (1-5). Ibra him Eryürük bepaalde de eind stand uit een strafschop op 2-5. MIDDELBURG Ruud Maartense nieuwe preses MZVC Ruud Maartense is woensdag avond tot nieuwe voorzitter van de voetbalvereniging MZVC gekozen. Dat gebeurde tijdens de algemene ledenvergadering van de Middel burgse club. Hij is de opvolger van Hans Hooftman. Verder werd Dan iel Saya tot penningmeester be noemd bij MZVC, als opvolger van Patrick van de Griend. Arjen Jeras keert na een korte periode terug in het besttur. Hooftman wordt nu penningmees ter van de stichting Veerse Poort, de eigenaar van de kleedkamers en tribune op het sportpark waar Zee- landia Middelburg en MZVC de hoofdgebruikers zijn. MIDDELBURG Slechte dag Middelburgse poolers Ik was iemand van de voorwedstrijden. Ik haalde bijna elke finale, maar dan ging het mis. Ik ben één keer kampioen geweest en heb het gewest gehaald, maar daar kwam niks van terecht Hans Stols MIDDELBURG Hackenberg terug bij TTC Middelburg Mare Hackenberg keert terug op het oude nest. De Arnemuidenaar gaat vanaf de voorjaarscompetitie weer voor tafeltennisvereniging Middelburg spelen. Het voorbije seizoen kwam Hackenberg uit voor Arnemuiden, maar dit team heeft zich teruggetrokken uit de eerste divisie. De huidige spelers van TTC Middel burg blijven deel uitmaken van het team. Sören de Witte, Thomas Groenewoud en Emiel de Rijke gaan samen met Mare Hackenberg een stap proberen te zetten rich ting de tweede divisie. TERNEUZEN Johan de Witte naar tweede ronde CP Tijdens de vierde dag van de Grand Prix driebanden klein ver raste Johan de Witte uit Sluiskil met zijn plaatsing voor de tweede ronde. Ook Fons Baart is door naar de volgende ronde. De Witte begon met een nipte over winning op Willy van Hurck (één punt tekort) en liet even later ook favoriet Eddie van Goethem in het stof bijten. Daardoor kwam de weg vrij naar de tweede ronde. Van Goethem had voordien ook al van Van Hurck verloren. Fons Baart won twee keer van Joh nny Thange. Hans Stols speelt ondanks zijn hoge leeftijd nog graag een potje biljart. west gehaald, maar daar kwam niks van terecht." Trots is Stols nog wel op zijn partij tje driebanden waarin hij 10 pun ten pakte tegen Jean Paul de Bruijn op het Event in Kapelle twee jaar geleden. Ik maakte toch maar mooi vier punten tegen hem", zegt hij nagenietend. Fina les speelt Stols niet meer, te zwaar. Maar hij staat nog dagelijks aan de biljarttafel met zijn zelfgemaakt verlengstuk (vaak nagemaakt maar nooit geëvenaard zoals hij zelf zegt), 's Middags bij de bejaarden, dinsdagavond bij zijn club Win- foto Dirk-Jan Cjeltema denburg, woensdagavond bij 'Alle Negen' en donderdag speelt Stols in een B2 driebandencompetitie in een team met Cees Roggeband en Kees de Graaf „Ik blijf zo in de running", zegt de jubilaris, „nog al tijd geniet ik van het spel en van het leven." De poolbiljarters van Roadhouse Blues verloren in eigen huis met 1-5 van Jeto Heat uit Tilburg en de Roadies waren in Roosendaal de mindere van We Wil Dis You: 4-2. De Blues zagen het duel als spring plank om het gat met de leiders te dichten. Het gat werd echter alleen maar groter. Zelfs Jeroen Damman verloor een keer. Alleen Martin Neumann wist een partij te win nen. Ook Roadies moest zich neer leggen bij verlies. Hier konden Ste fan Hofinan en Jasper Vantricht een winstpartij aantekenen. De be zoekers voelden zich tekort gedaan omdat het dubbeltje een paar keer de verkeerde kant uitviel. door Barry van der Hooft ASSENEDE - Zondag verloor hij met Sint-Gillis-Waas de derby tegen Kruibeke, maandag lichtte hij het bestuur van zijn club in over de in teresse van Hoek en dinsdag vertel de hij zijn spelers dat hij per direct zou vertrekken. „Omdat dit een kans is voor mij", zegt Kenny Ver hoene, die vanavond voor het eerst op het trainingsveld in Hoek staat. Dat waren een paar hectische da gen? Kenny Verhoene: „Best wel ja. Voor veel mensen kwam het als een complete verrassing. Maandag heb ik aan het bestuur van Sint- Gillis-Waas uitgelegd wat er speel de. Dinsdag heeft mijn assistent de training geleid, nadat ik de spelers had uitgelegd waarom ik naar Hoek vertrok. Ik ben niet iemand die van de ene naar de andere club loopt. Maar dit was een kans die ik niet wilde laten lopen. Ik weet wat er allemaal speelde bij Hoek. Toch blijft; het een mooie uitdaging." Jij voelt je ook geen tweede keus. „Nee. Waarom zou ik dat gevoel moeten hebben. Hoek heeft eer der dit jaar een andere keuze ge maakt. Dat was hun goed recht. Ik sta niet te veel stil bij het verleden. Zo zit ik nu eenmaal in elkaar. Vijf minuten na een nederlaag kan ik ook al met de volgende wedstrijd bezig zijn. Je moet leren van je fou ten,, maar niet steeds achterom kij ken." Hoe reageerden ze bij Sint-Gillis- Waas op jouw mededeling? „Ontgoocheld. Ze vonden het jam mer dat ik weg ging. Natuurlijk zijn er altijd spelers die het niet zo erg vinden. Dat zijn vaak de jon gens die er niet altijd in staan. Voor jullie is dit een nieuwe kans, heb ik ze gezegd. Ik ben natuurlijk maar een paar maanden werk zaam geweest bij Sint-Gillis-Waas, maar de spelers hebben wel erva ren dat ik op een bepaalde manier werk. Ik vind dat het steeds beter begon te draaien, ze merkten dat ze zelf ook beter werden. Dat lie ten ze dinsdag en woensdag ook blijken. Dat is toch wel mijn drijf veer. Je wordt als trainer afgere kend op resultaten, maar wilt toch vooral je spelers en dus ook het team beter maken." Dat mag je de komende anderhalf jaar proberen bij een club waar al tijd sprake is van druk. „Ja, maar als je niet met druk om kunt gaan, moet je ook geen trai ner worden. Als het goed is spelen we voor de winterstop nog twee wedstrijden. Misschien stap ik wel op het ideale moment in bij Hoek, omdat we twee keer een goed re sultaat boeken." Klopt het beeld van jou als een stug ge vent? „Nee, helemaal niet. Ik hoor af en toe ook dat ik een dikke nek zou hebben, of dat ik onbereikbaar lijk. Mensen die mij echt kennen we ten wel beter. Ik sta graag tussen de spelers, maar kan ook op een natuurlijke manier de grens tussen trainer en speler vinden. Een nor maal gesprek voeren met een trai ner vond ik in mijn eigen tijd als speler heel belangrijk. Je moet als speler je ei kwijt kunnen en overal over kunnen praten." Heb je dat van Nederlandse trainers geleerd? „Misschien is het toeval, maar on der Nederlandse trainers heb ik mijn beste jaren als voetballer ge had. Bij Sint-Truiden onder Barry HulshofF, bij Harelbeke onder Henk Houwaart. Hun aanpak sprak me aan. Bij Hulshoffkon je zijn kleedkamer binnenstappen en vertellen wat je ergens van vond. Hij deed dan ook zijn zegje. Als je haar buiten stapte had je een goed gevoel, maar je wist ook dat HulshofF eigenlijk wel gelijk had." Die ervaringen neem je mee naar Hoek, waar je niet alleen naar het eerste elftal gaat kijken. „De club zat de laatste tijd in een negatieve spiraal. Dat kun je niet zomaar veranderen. Maar ik zal niet blind zijn voor zaken die spe len. Zo is de trainer van het twee de elftal in mijn ogen ook onder deel van mijn technische staf. Wij moeten goed samenwerken, want hij neemt op zaterdag spelers mee die bij mij trainen. Ik analyseer graag en zal dat de komende tijd dus ook doen. Ik heb het voetbal niet uitgevonden, maar werk wel op mijn eigen manier. Zo heb ik het bij Zaamslag en Sint-Gillis- Waas ook gedaan."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 61