binnenland 15 naar het volgende kamp AutoRAI gaat niet door Zaak tegen neuroloog gaat langer duren 'Soms zeggen de neurochirurgen dat zij juist niet willen opereren en dan kiezen we in overleg voor een andere aanpak' Oud Nieuw in ROME KRAS.NL 3 dgn VALKENBURG donderdag 29 november 2012 Uitsluitend geldig op do. 29 NOVEMBER Bernard Uitdehaag, voorzitter van de Nederlandse Vereniging voor Neurologie ger terecht, toen hebben ze een plek gezocht voor een kamp. Zon plek zoeken ze zelf al dan niet met behulp van Nederlanders." Dat laatste is een doorn in het oog van de WD. Kamerlid Malik Az- mani trok vorige week van leer te gen linkse actiegroepen als An ti-Fascistische Actie en Occupy die 'de vreemdelingen hoop en ver wachtingen geven'. „Zij zijn er me deverantwoordelijk voor zijn dat de asielzoekers niet uit Nederland vertrekken." De bewoners van het Amsterdam se tentenkamp worden onder steund door buurtbewoners (met eten), maar ook door allerlei orga nisaties als Migrant to Migrant die helpen met het opzetten van de monstraties en een website. Een woordvoerder van die organisatie liet gisteravond weten dat de een deel van de bewoners van het kamp wacht tot de politie het kamp ontruimt. Zij laten zich ar resteren en in vreemdelingenbewa ring plaatsen. Ruim 6o bewoners verrekken van daag en maken gebruik van het aanbod van burgemeester Van der Laan voor een zogenoemde 'bad-bed-brood-voorziening' in of rond Amsterdam. Daar kunnen ze een maand terecht. „Maar daarna staan we weer op straat", zei kamp bewoner Younes uit Sudan vorige week al. De Tweede Kamer droeg staatsse cretaris Teeven van Justitie vorige ALMELO - De eerste zitting in de grootste medische strafzaak van Nederland ooit, heeft gisteren niets opgeleverd. Er is na de regie zitting gisteren in de strafzaak te gen ex-neuroloog Ernst Jansen Steur van het Medisch Spectrum Twente maar één conclusie moge lijk. Het begin kwam te vroeg en het gaat nog jaren duren voordat het laatste woord is gesproken. Gisteren maakte het ziekenhuis zelf bekend dat Jansen Steur wel licht dertien hersenoperaties liet uitvoeren op basis van 'twijfelach tige' indicaties. Ruim vier jaar nadat de beerput over de verslaafde neuroloog met zijn foute diagnoses open ging, had bij rechtbank Almelo de eer ste regiezitting plaats. De zaak is de grootste medische strafzaak in de historie van de Nederlandse rechtspraak. Er zijn veel gedupeer den: 24 deden aangifte, achttien mensen getuigden en vele tiental len claimden schadevergoeding. In een regiezitting kunnen aankla ger en advocaat hun onderzoeks- wensen kenbaar maken en aange ven welke getuigen ze nog willen horen. Advocaat Frank van Gaal had weinig overredingskracht no dig om de rechtbank te overtuigen dat hij niet genoeg tijd had gekre gen om alle stukken te bestude ren. De afgelopen dagen waren nog zeker 200 relevante pagina's binnengedruppeld. Er komt een nieuwe regiezitting, ergens in maart of april. Het Openbaar Ministerie speelde Van Gaal in de kaart door ook zelf nog nieuw onderzoek aan te kon digen. Het wil in Duitsland colle ga's van Jansen Steur als getuige horen om zich een goed beeld te vormen van zijn werkwijze. Jan sen Steur ging na zijn vertrek uit Enschede in Duitsland werken. week via een motie van de SP op om met een oplossing te komen voor uitgeprocedeerden die, bui ten hun schuld, niet terug kunnen naar hun land. Het kabinet meent dat elke geweigerde asielzoeker te rug kan naar zijn land van her komst. Maar in de praktijk stribbe len landen als Ethiopië en Irak te gen. De rechter heeft onlangs ook geoordeeld dat terugkeer naar Ethi opië te gevaarlijk zou zijn. Er was gisteravond nog geen brief van Tee ven als reactie op de SP-motie. Zo lang die opvang er niet is, wor den uitgeprocedeerden uit asielzoe kerscentra verwijderd en geno teerd 'als vertrokken met onbeken de bestemming'. Het is dan wach ten op een nieuw tentenkamp. AMSTERDAM - De AutoRAI 2013 die voor volgend jaar april gepland stond, gaat niet door. Dat meldde de organisatie van de tweejaarlijk se autoshow woensdag. Omdat te weinig auto-importeurs zich voor het evenement hadden aangemeld, bleek het niet mogelijk de traditionele opzet met merken- stands te handhaven. „Als gevolg van de economische situatie is ge bleken dat importeurs en toeleve ranciers in de auto-industrie flink onder druk staan. Gezamenlijk hebben we een afweging moeten maken en helaas pakt dit voor de AutoRAI 2013 niet goed uit", zegt Olaf de Bruijn, directeur van de RAI Vereniging. De organisatie kijkt nog of in de toekomst een gewijzigde opzet van het evenement mogelijk is. „In het crisisjaar 2009 kozen we bijvoorbeeld voor een gewijzigde opzet waarbij de auto's niet op merk werden uitgestald maar op type auto. Misschien komt uit ons overleg naar voren dat zoiets nog een optie is, maar daarover kan ik nu nog niets zeggen", aldus een woordvoerder. Sinds de eerste rijwieltentoonstel ling in 1895 werd alleen tijdens de Eerste en Tweede Wereldoorlog er voor gekozen om de show niet te laten doorgaan. De laatste keer dat het evenement plaatsvond was in 2011. Toen bezochten 270.348 auto liefhebbers het Amsterdamse RAI-gebouw. Brancheorganisatie Bovag vindt het 'erg jammer' dat het evene ment niet doorgaat. „Het is toch op dit tweejaarlijkse festijn waar de merken zich kunnen etaleren en zich van hun beste kant kun nen laten zien", aldus een woord voerder. „Zo was op de vorige edi tie het elektrische vervoer promi nent aanwezig. Maar we weten dat de sector onder druk staat. Vier .jaar geleden hing de AutoRAI ook al aan een zijden draadje. Toen ging het nog net wel door." 7-daagse stedentrip i Eenmalige actie! VOL=VOL! Ontdek de rijke geschiedenis van de sfeervolle en historische stad Rome. exclusieve actie van KRAS.NL 7-daagse reizen tegen bodemprijzen! unieke kans, alléén vertrek op 28/12! zéér gunstige vluchttijden! inclusief vliegreis, verblijf in een 3- of 4-sterren hotel naar keuze en ontbijt transfers luchthaven-hotel v.v. optioneel bij te boeken voor slechts 20 p.p. Volop excursiemogelijkheden met NL-sprekende reisleiding naar o.a.: Colosseum, Trevifontein, Spaanse Trappen, St. Pieter en Sixtijnse Kapel verlichte avondtour Rome catacomben van Rome de oude Romeinse stad Ostia Antica Napels Pompeii waarom zou je meer betalen 3 BOEK ONLINE of bel 0900-9697 iscpm 'Prijzen zi/n p.p.. tenzij.anders vermeld. Prijzen zijn exclusief reserveringskosten en-Calamiteitenfonds. Een hersenoperatie (niet in Medisch Spectrum Twente overigens maar in Pittsburgh in de VS). Jansen Steur zou in dertien gevallen hebben laten ope reren op basis van twijfelachtige argumenten. foto Keith Srakocic/AP Elders 100 verblijf in het 4-sterren Grand Hotel Voncken dagelijks ontbijtbuffet 1 x snack BOEK ONLINE of bel 0900-9697 is waarom zou je meer betalen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 5