Monumentaal pand biedt nu plek aan de Expo Netwerk kanoroutes ver weg Duikplaats krijgt eerste vijf sterren Terneuzen 's zomers een warmte-eiland Koen van Rooijen 20\mmm Hans de Booij in het Diekhuus donderdag 29 november 2012 Conservator van Historisch Museum de Bevelanden: „Deze expositie is voor mensen een feest der herkenning." Museumconservator Koen van Rooijen (links) en Arie Visser bekijken één van de vitrines van de tentoonstelling. foto's Mechteld Jansen door Raymond de Frel TERNEUZEN - Het Terneuzense col lege van burgemeester en wethou ders gaat met het waterschap in overleg over de ontwikkeling voor een vaarroutenetwerk voor kano's en waterfietsen in Oost-Zeeuws- Vlaanderen. Maar wethouder Pim Broekhuysen plaatste in de com missie samenleving zoveel vraagte kens, dat realisatie nog heel ver weg is. De commissie boog zich over een brief van de politieke partij Na tuurlijk Zeeland, die denkt dat ka noroutes een middel zijn om de uitstroom van inwoners tegen te gaan. Zij verwijst in de brief naar een rapport van de provincie, waarin ruimte wordt geboden voor zo'n vaarroutenetwerk. Broekhuysen: „Er zijn wel meer plannen voor dit soort routes. Er is er ook eentje bedacht vanaf de Braakman naar Boekhoute. Die gaat dwars door een school en een mosselrestaurant in Philippine. Maar goed, ik ga over dit nieuwe initiatief in overleg het water schap. Met een beetje klunen ben je vanaf Terneuzen zo op de Axel- se kreek." Broekhuysen ziet vooral veel hob bels op het gebied van financiën en natuurwetgeving. MIDDELHARNIS - Zanger Hans de Booij treedt vrijdag op in het Diek huus in Middelharnis. Na zijn kleinkunstopleiding in Antwerpen trad De Booij in 1981 de muziekwereld binnen. Hij scoorde hits met de singles 'Een vrouw zoals jij''Thuis ben' en 'Ik houd van alle vrouwen'. Momenteel woont De Booij per manent in Thailand, waar hij sa men met zijn echtgenote een zijde fabriekje runt. Hij schrijft nog steeds liedjes. Deze maand maakt hij een korte toernee door de Be nelux. Het optreden in het Diekhuus be gint om 20.00 uur. De familie Visser begon in 1836 een winkel op de hoek van de Lange kerkstraat en Papegaai straat. Het ging in eerste instantie om een kleine winkel, waar van al les werd verkocht. Vanaf 1930 kwam de nadruk steeds meer te liggen op huishoudelijke artikelen en speelgoed. In 1990 besloten Arie en Nel Visser en hun zoon Marco uitsluitend speelgoed te gaan verkopen. Door de crisis en toenemende internetconcurrentie werd een jaar of vijf geleden beslo ten één helft van de winkel (het monumentale pand is eigendom van de familie Visser) te verhuren aan kledingwinkel Score. Omdat Marco Visser, onder meer vanwe ge die internetconcurrentie, naar eigen zeggen zijn idee over speel goed in de winkel niet langer op een economisch verantwoorde wij ze ten uitvoer kon brengen, be sloot hij afgelopen zomer na over leg met zijn vader om de winkel te sluiten. Daarmee kwam een einde aan de op één na oudste zelfstandi ge winkel van Goes, na Fabery De Jonge. Vissertoys is verder gegaan als webwinkel en daar zijn nog steeds speelgoedmerken te vinden die Visser in de jaren vijftig ook al verkocht. De winkel is inmiddels verbouwd en zou aanvankelijk worden verhuurd aan Witteveen damesmode, maar nu huist Expo, dat eerst een paar panden verder op zat, erin. Daar liep het huurcon tract af. „Leuk dat er nu weer een zelfstandige ondernemer in ons pand zit", zegt Marco Visser, www.vissertoys.n/ door Marcel Modde en Nadia Berkelder katten dij ke - De populaire duik plaats aan de Oude Zeedijk bij Kat- tendijke wordt de eerste vijfster ren 'hotspot' voor duikers in Ne derland. Bij de parkeerplaats wordt een sa- nitairgebouw neergezet. Ook ko men er onder meer een vaste bar becue, banken en tafeltjes om aan te zitten, zodat de locatie beter ge schikt wordt voor de ontvangst van grotere groepen. Bij de duik plaats zelf wordt de trap naar het water verlengd, zodat het in-en uit stappen veiliger kan gebeuren. Bo venaan de trap wordt een plateau aangelegd, dat ook voor niet-dui- kers een wijds uitzicht over het wa ter moet gaan bieden. Volgens be stuurder Desmond van Santen van de landelijke duikbond NOB wordt volgend jaar met de aanleg van de voorzieningen begonnen. De vijfde ster verdient duikplaats Kattendijke door de combinatie met camping Klein Stelle en de groepsaccommodatie van de Stel- hoeve, schetst Van Santen het ver schil met vergelijkbare voorzienin gen elders in het land. De aanleg van de duikplaats heeft ook een sterrenprijs: de kosten voor het to tale project, dat 'Grenzeloos dui ken' is genoemd, bedragen 2,7 mil joen euro. Daarvan wordt de helft betaald met een Europese subsi die. Dat kan omdat er binnen het project wordt samengewerkt met Vlaanderen. Het project omvat trouwens wel meer dan de duik plaats bij Kattendijke. In het Vlaamse Zwevegem wordt een nieuwe duiktank gebouwd die ge schikt is om duikers in op te lei den. Het project is bedoeld om de kwaliteit, veiligheid en de toegan kelijkheid van duikplaatsen te ver beteren. De gemeente Kapelle betaalt 25.000 euro mee aan de de voorzie ningen op de dijk. Eerder al heeft het gemeentebestuur laten weten dat een verdedigbare investering te vinden, omdat de duikers belang rijk zijn voor de lokale economie. De precieze plannen worden zater dag op een feestelijke bijeenkomst met Vlaamse en Nederlandse poli tici en bestuurders uit de doeken gedaan. door Paul Begijn terneuzen - De binnenstad van Terneuzen is 's zomers aanzienlijk warmer dan het omliggende bui tengebied. Overdag scheelt dat in de oppervlaktetemperatuur soms 4 tot 5 graden. Dat blijkt uit een publicatie van het wetenschappelij ke magazine Change. Bijna elke stad in Nederland heeft te maken met het hitte-eilandef- fect, stellen de onderzoekers. Niet eerder beschikbare satellietbeelden uit de hittegolfperiode in 2006 la ten dit zien. Bebouwing en ver hard oppervlak vergroten het ver schil in temperatuur met het bui tengebied. Hoe meer groen, zand en paden in de binnenstad des te kleiner het verschil met het buiten gebied. Zo neemt het temperatuur verschil bij tien procent minder steen en asfalt overdag af met 2 gra den, 's nachts met 1,2 graden. Op vallend is dat de temperatuur over dag vooral hoger ligt in het cen trum van Terneuzen, terwijl het warmte-eiland zich in de nacht iets verplaatst ten zuiden van Ter neuzen, naar bedrijven aan het Ka naal Gent-Terneuzen. De tempera tuurverschillen in Vlissingen en Goes met het buitengebied zijn groter dan in Terneuzen. In en om Middelburg juist kleiner.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 56