maar toch Lege knip io uit donderdag 29 november 2012 door Rob Paardekam DONDERDAG 29 NOVEMBER Arnemuiden Lezing over RAF-oorlogsvlieger Doug las Baden, restaurant vliegveld, 20.00 uur. Middelburg Workshop onlinefotoalbum maken. Zeeuwse Bibliotheek, 10.00-12.30 en 13.30-16.00 uur Cultuursocioloog Gabriël van den Brink geeft de lezing 'Uiteindelijk komen idealen bovendrijven' naar aanleiding van een onderzoek naar hedendaags idealis me van de Universiteit van Tilburg. Aula Zeeuwse Bibliotheek, 19.30 uur Kroegdichter Jeroen Moraal presen teert zijn bundel 'Bij wijze van', Gallery Revolution, 19.30 uur Jeroen Hozée geeft een korte inleiding bij zijn favoriete film: L'Emploi Du Temps (2001) van Laurent Cantet. Cinema Middelburg, 20.00 uur Vlissingen Workshop e-readers voor beginners. Gratis toegang. Aanmelden via ZATERDAG 1 DECEMBER Ellewoutsdijk Open middag tentoonstelling Leo Burgs. De kunstschilder is aanwezig om toelichting te geven op zijn werk. Kerkje van Ellesdiek, 13.30-16.00 uur Goes Open studio Ineke Otte. 's-Heer Elsdorpweg 39,13.00-17.00 uur Kleurrijk Kerstfeest, m.m.v. orkest Sound of Praise uit Surabaya (Indonesië) en Angklung Group Immanuel uit Den Haag. Westerkerk, 17.00-20.00 uur Heinkenszand Gitaarshows (doorlopend). Studio Jos Rentmeester, Noordland 5, 10.00-17.00 uur Middelburg Open Huis van de Mediawijsheid, met workshops iPad voor senioren en Insta- gram, dancebattle op de Wii, inloop spreekuur mediacoach en test mediawijs heid. Zeeuwse Bibliotheek, 10.00-16.00 uur Renesse Grote boekenverkoop, tevens kraam met handwerken en gebak, Jacobuskerk, 10.00-14.00 uur Zierikzee Seniorendag. Met optredens Shanty- koor Neptunus en Cees Stoutjesdijk. Multifunctioneel centrum, 13.30 uur ZONDAG 2 DECEMBER Goes Kunstenares Tinkebell signeert haar naaktkalender. De Koperen Tuin, 14.00-16.00 uur Middelburg Kunst- en Cultuurroute. Binnenstad, 13.00-17.00 uur Boekpresentatie Genius Loei, De Kabi netten, 13.00 uur; Rondleiding in De Vleeshal en De Kabinetten, 15,00 uur; Performance 'A dog republic', De Vlees hal, 16.00 uur. 't Pakuus heeft ook veel modeltrucks van Zeeuwse bedrijven. Niet veel winkels in Tholen kunnen zeg gen dat ze klanten uit heel Europa trekken. Bij 't Pa kuus is dat wel het geval. Daar komen mensen van heinde en verre om zich te vergapen aan duizenden modelvrachtauto's. „Je ziet volwassen mannen zo blij als een kind weer naar bui ten gaan", zegt eigenaar Rieni Overbeeke. Volgens hem komen de mensen uit alle windstreken, omdat ner gens anders in Europa een dergelij ke winkel te vinden is. „Dat is wel verklaarbaar", stelt hij. „De wirtst- marge is minimaal. Je kunt hier simpelweg je boterham niet mee verdienen. Voor mij is het een hob by." Met die hobby doet hij veel mensen een groot plezier. Verza melaars brengen soms uren in de winkel door, op zoek naar dat ene bijzondere model. Dikwijls gaan ze overigens met meerdere trucks weer naar huis, honderden euro's armer. Voor een beetje model- truck moet immers al gauw een bedrag tussen de 150 en 200 euro worden neergeteld. Uiteraard zijn er ook uitschieters naar boven en beneden, 't Pakuus heeft voor elke portemonnee weF-ïets. „Maar over het algemeen is het best een dure hobby", geeft Overbeeke toe. De ondernemer probeert een zo compleet mogelijk aanbod te heb ben. In zijn winkel heeft hij onge veer tienduizend miniatuurtrucks staan vanaf de jaren '60 en soms zelfs nog wat ouder. Van elk nieuw model dat wordt gemaakt, neemt hij meerdere exemplaren af. Exclusieve modellen, die niet voor de handel bestemd zijn, pro beert hij via andere kanalen te krij gen. Veel trucks staan al jaren in de winkel. „Ineens komt er dan ie mand die er helemaal weg van is", stelt Overbeeke. „Pas nog had ik een Engelsman over de vloer die zomaar 25 auto's uit de jaren '80 kocht. Dat vind ik nou leuk." Het komt ook voor dat de geboren Tholenaar - hij groeide op tegen over het winkelpand - zelf het ini tiatief neemt voor een bepaald mo del. In zijn opdracht zijn onder Dit model liet eigenaar Rini Overbeeke zelf maken. activiteit@spui.nl. Biblotheek Spuistraat 6,14.00 uur VRIJDAG 30 NOVEMBER Goes Open studio Ineke Otte. 's-Heer Elsdorpweg 39,13.00-17.00 uur Grijpskerke Lezing door Rita Trefois, batikkunste naar (Gent), over een reis naar Tibet. Boerderijgalerie De Osseberg, 20.00 uur Middelburg Debat over "Vrijheid van (online) infor matie', o.l.v. Maurits Sep (PZC). Zeeuwse Bibliotheek, 16.00-18.00 uur Bijeenkomst Natuurkundig Gezelschap Middelburg: lezing Jeroen Jeneson over 'Energiebalans in dwarsgestreepte spier: hollen, stilstaan en kloppen'. Zeeuwse Bibliotheek, 19.30 uur Terneuzen Thema-avond The Mothership Returns met spacemusic, film, expositie, perfor in 't Pakuus staan ongeveer 10.000 modelvrachtauto's. Kunstenares Tinkebell signeert zon dag in Goes haar naaktkalender. mance en publieksparticipatie. De Pit, 20.00 uur meer miniatuurvrachtauto's van transportbedrijf Bosman uit Nisse en vervoersbedrijf AB Texel ge maakt. Mede door het volledige aanbod heeft 't Pakuus de afgelo pen tientallen jaren een enorme re putatie opgebouwd in de wereld van de modelvrachtauto's. Tot in Japan worden liefhebbers, die op zoek zijn naar een bepaald model, doorverwezen naar Tholen. Ook veel Engelsen komen naar het stad je. „Soms twijfelen ze of ze de reis wel moeten maken", vertelt Over beeke. „Ik heb alles al, zeggen ze dan. Dan zeg ik: nee, hoor, je hebt niet alles, kom maar eens kijken. Als je niks van je gading kunt vin den, betaal ik je ticket. Maar wat denk je? Ik heb nog nooit een tic ket hoeven betalen. Mensen zijn soms verbaasd over wat ze hier al- Eigenaar Rieni Overbeeke met een modelauto van Bosman uit Nisse.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 46