m. uit 13 Revuegeschiedenis met de dames Snip en Snap CU1TIIURP0DIA ZEELAND donderdag 29 november 2012 www.pzc.nl/uit podium nen, die aan elkaar worden ge plakt. Het lijkt willekeurig, maar als het goed is, doet het iets met je. Er zit een soort geheim in. Ik ben een beetje een illusionist." Dat sommigen de teksten wat al te abstract vinden, kan Spinvis niet deren. „Je hoeft het niet te begrij pen, als je het maar vóelt. En als je het niet mooi vindt, is het mij even lief. Het is niet mijn bedoe ling mensen te overtuigen. Ik schrijf wat ik mooi vind en zoals ik het zelf zou willen horen als ik de radio aanzet." „Ik laat me vooral inspireren door Franse popmuziek. Daarin wordt deze vorm van muziekpoëzie veel meer toegepast. Je weet niet zo zeer waar het over gaat. Je krijgt beelden: de zee, het bos, een vrouw, een auto, een hotelkamer. Er wordt een verhaal gesugge reerd, zonder dat je weet waar het over gaat. Er is een soort roman tiek aan de gang. Meer hoefik niet te weten. De melodie en de mu ziek doen de rest, als het goed is", aldus Spinvis. „Dit is een manier van liedjesma ken die in de Nederlandse traditie misschien niet zo vaak wordt toe gepast, maar die ik zelf heel mooi vind. We leven in een traditie van kleinkunst, met vaak een helder onderwerp. Voor mij is dat veel te duidelijk. Dan is het geen geheim meer. Je probeert toch iets uit te drukken wat je op geen enkele an deren manier kan uitdrukken. Na tuurlijk kan ik dan niet niet uitleg gen waar het over gaat, anders had ik het wel gedaan." Spinvis, zaterdag in 't Beest in Goes. Voorprogramma: Zinkzand. Aanvang: 20.30 uur. Voorafgaand aan het optreden van Spinvis ontvangt burgemeester René Verhulst de eerste Beestpas, die in ere is hersteld. Met deze pas (verkrijgbaar voor minimaal 35 euro) krijgen bezoekers korting op voorstellingen, twee vrijkaarten naar keuze en toegang tot een 'special nighf voor pashouders. Met de pas wil 't Beest bezoekers meer aan zich binden. ZONDAG 2 DECEMBER Goes 'Het grote feest van Sinterklaas'. Sportpunt Zeeland, 13.30 en 16.00 uur. ZLHC Party met: Tech 9, Hard Resistan ce en Bad Temper. Podium 't Beest, 15.30 uur Middelburg Familie- jeugdtheater 4+ 'Sinterklaas is ziek', Muis en Leeuw. Schouwburg, 14.00 uur Leerlingenconcert Motion Vocals. Brooklyn, Markt, 16.00-19.00 uur. Optreden Shearwater (band rond Jona than Meiburg) en Swelter (Indie-pop). De Spot, 20.00 uur (zaal open) Terneuzen Wolfert Brederode Quartet (jazz). Porgy en Bess, 15.00 uur DINSDAG 4 DECEMBER Middelburg Toneelvoorstelling 'Verlies'. Schouwburg, 20.00 uur Big, Black Beatiful, Nederlandse po pulairste Diva's of Soul. Schouwburg, 20.00 uur Het Middelburgs Theater speelt 'Fami lie' van Maria Goos. Minitheater, 20.30 uur Optreden Fresku (Nederpop) De Spot, 21.00 uur (zaal open) Nieuw- en St Joosland Rory de Groot en Robert van Tol met 'Hand in Hand' (muziektheater). Theater De Wegwijzer, 20.30 uur Oostburg Concert Mathilde Santing. Ledeltheater, 20.15 uur Renesse Cabaretoptreden: Duo Blind Date with Girls. Theater aan Zee, 20.15 uur Serooskerke (W) 'Coupure', Theaterproductiehuis Zee- landia. Dorpshuis De Zandput, 20.00 uur Sint Philipsland 'Promsconcert' o.l.v. oud-Fliplander en RTL-presentator John Williams ter afslui ting jubileum muziekvereniging Concor dia. Dorpshuis De Wimpel, 20.00 uur Terneuzen Muziekvereniging Veronica met Günther Neefs 'Modern Times'. Scheldetheater, 20.00 uur Maiden United, The Evil Pony's en Tho mas Zwijsen. De Pit, 20.15 uur Vlissingen 'Lang Weekend' door De Zeeuwse Ko medie. Vestzak'99, 20.30 uur Rockabilly Night met Deuce Coupe (US) en Betty's Doghouse. De Piek, 21.30 uur Zaamslag Concert in Engelse stijl, met o.a. orga nist Johan Hamelink. Podium van Zaamslag, 20.00 uur Zierikzee Local Undergroundfestival met: Vloer, A Generation After, Jimmy Dumbbell en Capital Sentimental. Poppodium Brogum, 20.00 uur Het Amsterdams Klein kunst Festival maakt jaar lijks een productie rond een historisch cabaretthema. Jon ge makers krijgen op deze ma nier de kans zich naast gerenom meerde acteurs verder te ontwik kelen én zich te presenteren voor publiek. Dat heeft deze keer ge leid tot de voorstelling Snip Snap - ja, dit is revue. Willy Walden en Piet Muijselaar maakten van de jaren dertig tot in de jaren zeventig furore als de komisch damesduo Snip en Snap. Muijselaar overleed in 1978, kort nadat het duo was gestopt. In de voorstelling, gebaseerd op waargebeurde feiten uit de revue geschiedenis, slijt Walden zijn da gen in het verzorgingshuis. Hij krijgt bezoek van de geest van Muijselaar, met wie hij nog iets af te sluiten heeft. Samen nemen zij de toeschouwers mee naar de liedjes en verhalen van toen. 'Snip Snap - Ja, dit is revue', vrijdag in Scheldetheater, Terneuzen. Aanvang: 20.00 uur. Voor meer informatie kijk op www.cultuurpodiazeeland.nl of meld u aan op de Facebookpagina van Cultuurpodia Zeeland voor het laatste nieuws. kaarten tevens verkrijgbaar bij.touristshop, markt 51 (de drvkkery), middelburg en wv kantoren in domburg en vlissingen ELLEN DIKKER CAR0LIEN BORDERS Dorpshuis Renesse Zaterdag 1 december 2012 Aanvang: 20.15 uur 'Duo Blind date with Girls' ANONA AW1STPER OF PARADISE 'CHRISTMAS WITH ANÜNA' Jacobskerk Vlissingen Donderdag 13 december 2012 Aanvang: 20.15 uur 'Prachtig kerstconcert vanuit de Ierse traditie' I gaat erom dat je er zelf met plezier aan werkt. Dat is gebeurd." De teksten van Spinvis zijn en blij ven bijzonder. „Die ontstaan heel langzaam. Eén zinnetje per dag is een goede dag. Het is wel de be doeling dat als je het liedje hoort, het lijkt of iemand het ter plekke verzint en zomaar wat opschrijft. Het zijn allemaal associatieve zin- S1AAK BRAL 'VAARWEL 2012!' Arsenaaltheater Vlissingen Zondag 9 december 2012 Aanvang: 20.15 uur 'Combineert stand-up comedy met kritisch en ontroerend cabaret' foto Paul Bergen Stan Limburg (I) als Piet Muyselaar en Burt Lamaker als Willy Walden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 39