Stols nog dagelijks aan het biljart sport 127 MIDDELBURG Hackenberg terug bij TTC Middelburg Mare Hackenberg keert terug op het oude nest De Arnemuidenaar gaat vanaf de voorjaarscompetitie weer voor tafeltennisvereniging Middelburg spelen. Het voorbije seizoen kwam Hackenberg uit voor Arnemuiden, maar dit team heeft zich teruggetrokken uit de eerste divisie. De huidige spelers van TTC Middel burg blijven deel uitmaken van het team. Sören de Witte, Thomas Groenewoud en Emiel de Rijke gaan samen met Mare Hackenberg een stap proberen te zetten rich ting de tweede divisie. TERNEUZEN Johan de Witte naar tweede ronde CP Tijdens de vierde dag van de Grand Prix driebanden klein ver raste Johan de Witte uit Sluiskil met zijn plaatsing voor de tweede ronde. Ook Fons Baart is door naar de volgende ronde. De Witte begon met een nipte over winning op Willy van Hurck (één punt tekort) en liet even later ook favoriet Eddie van Goethem in het stof bijten. Daardoor kwam de weg vrij naar de tweede ronde. Van Goethem had voordien ook al van Van Hurck verloren. Fons Baart won twee keer van Joh nny Thange. MIDDELBURG Slechte dag Middelburgse poolers De poolbiljarters van Roadhouse Blues verloren in eigen huis met 1-5 van Jeto Heat uit Tilburg en de Roadies waren in Roosendaal de mindere van We Wil Dis You: 4-2. De Blues zagen het duel als spring plank om het gat met de leiders te dichten. Het gat werd echter alleen maar groter. Zelfs Jeroen Damman verloor een keer. Alleen Martin Neumann wist een partij te win nen. Ook Roadies moest zich neer leggen bij verlies. Hier konden Ste fan Hofman en Jasper Vantricht een winstpartij aantekenen. De be zoekers voelden zich tekort gedaan omdat het dubbeltje een paar keer de verkeerde kant uitviel. donderdag 29 november 2012 SINT JANSTEEN Coone naar masters tennis Almere Sharon Coone uit Sint-Jansteen heeft zich bij de meisjes tot en met zestien jaar geplaatst voor de mas ters tennis. De titelstrijd, waar de eerste acht meisjes van het A-circuit in actie komen, is komend weekeinde in Almere. De vijftienjarige Coone plaatste zich voor het eindtoernooi door goede prestaties in Doom en Almere. Coone zit op de Loot- school in Bergen op Zoom en volgt dagelijks trainingen in Halsteren bij trainer Gillis van de Gruiter. Die is ook trainer van Angelique van der Meet TERNEUZEN AZW ruim langs Terneuzense Boys Eersteklasser Terneuzense Boys leed in een oefenduel met AZVV op eigen veld een 2-5-nederlaag. De Axelaars speelden gedurfd en dwongen bij de thuisploeg veel fou ten af. Bert Apperlo zorgde voor een 0-1-ruststand. Na de hervatting liep de voorsprong dankzij Apperlo en Michael van Mol (twee keer) op tot 0-4. Martijn Michels zorgde voor 1-4, waarna een terugspeelbal van Dennis van den Broeke ongelukkig in eigen doel belandde (1-5). Ibra him Eryürük bepaalde de eind stand uit een strafschop op 2-5. MIDDELBURG Ruud Maartense nieuwe preses MZVC Ruud Maartense is woensdag avond tot nieuwe voorzitter van de voetbalvereniging MZVC gekozen. Dat gebeurde tijdens de algemene ledenvergadering van de Middel burgse club. Hij is de opvolger van Hans Hooftman. Verder werd Dan iel Saya tot penningmeester be noemd bij MZVC, als opvolger van Patrick van de Griend. Arjen Jeras keert na een korte periode terug in het besttur. Hooftman wordt nu penningmees ter van de stichting Veerse Poort, de eigenaar van de kleedkamers en tribune op het sportpark waar Zee- landia Middelburg en MZVC de hoofdgebruikers zijn. je wordt als trainer afgerekend op resultaten, maar wilt toch vooral je spelers en dus ook het team beter maken' Kenny Verhoene door Joop van den Oudenhoven ZIERIKZEE - Het is weinigen gege ven, maar de Schouwse biljarter Hans Stols uit Zierikzee wordt maandag negentig jaar en viert dat in beperkte kring. „Voor mij hoeft al die ophef niet", is het eerste wat hij zegt. „Als het aan mij had gelegen had ik er niks aan gedaan maar mijn kinderen wilden het. Echt bijzon der is het ook weer niet. Je moet blijven ademen, dan kom je er van zelf." Die uitspraak is tekenend voor Stols. Gevoel voor humor en nuch terheid strijden bij hem om voor rang. Stols werd 3 december 1922 geboren in het buitengebied van Nieuwerkerk als boerenzoon. Dat Hans Stols speelt ondanks zijn hoge leeftijd nog graag een potje biljart. foto Dirk-Jan Gjeltema hij op de boerderij zou gaan wer ken werd al vroeg duidelijk. Hij volgde de lagere land bouwschool en ging daarna naar Goes naar de Rijks Middelbare Landbouw School. „Ik ben op ka mers gegaan in Goes want ik wil de niet op en neer reizen. Ik ben in Goes met biljarten in aanraking gekomen. Na school gingen we el ke dag met vrienden naar Café De Landbouw op de Markt in Goes om een stootje te doen van vier tot zes uur. We speelden met vier ballen. Had eigenlijk niks met het echte biljarten te maken, maar we deden het graag. Ik speelde geen competitie toentertijd. Dat is pas veel later gekomen." Na zijn studententijd is Stols op de boerderij van zijn vader gaan werken en heeft die later overgeno men. „Vanaf dat ik getrouwd ben heb ik nooit meer gespeeld, ja wel eens na een vergadering maar niet in wedstrijdverband. Pas nadat mijn vrouw is overleden ben ik weer gaan biljarten. Ze was nog maar 55 jaar toen ze na een hartaanval over leed. Ik was 59 jaar. Ik heb toen lang met mijn ziel onder de arm gelopen tot ik in 1982 ging biljar ten. Het vulde de leegte. Ik ben be gonnen bij een club van boeren. 'Alle Negen', van oorsprong een kegelclub, vandaar die naam. Daar naast ben ik in 1983 bij DOS Nieu werkerk begonnen met competitie te spelen. Dat was nog bij Miep van Woerden in De Meebaal,een typisch café. Koffie kon je er niet krijgen, alleen maar drank. Daarna zijn we verhuisd naar Café Bom- menede in Zonnemaire en later naar Noordgouwe bij Hotel van der Weijde. Daar hebben we nu nog elke woensdag clubavond." Stols speelde inmiddels competitie bij Windenburg. Hij won in 1986 zijn eerste bronzen plak tijdens het PK bandstoten vierde klasse en promoveerde. „Ik ben toen een arbitercursus gaan doen, omdat ik de regels niet precies kende en dat stoorde me. Het duurde toen maar even voor ze aan mijn deur klop ten om te arbitreren. Dat heb ik nog elf jaar gedaan." Als biljarter en daar buiten is Stols een man met stijl Altijd correct ge kleed, sportief, strijdlustig en zijn glaasje brandewijn tegen de span ning voor aanvang van een partij zijn karakteristiek voor hem. Al in 1987 schreef de toenmalige verslaggever in de Zierikzeese Nieuwsbode dat Stols zijn zege in de driekamp had te danken aan zijn vechtlust. „Toch heb ik weinig titels gehaald" zegt Stols. „Ik was iemand van de voorwedstrijden. Ik haalde bijna el ke finale, maar dan ging het mis. Ik ben één keer kampioen geweest en heb het gewest gehaald, maar daar kwam niks van terecht." Trots is Stols nog wel op zijn partij tje driebanden waarin hij 10 pun ten pakte tegen Jean Paul de Bruijn op het Event in Kapelle twee jaar geleden. Ik maakte toch maar mooi vier punten tegen hem", zegt hij nagenietend. Finales speelt Stols niet meer, te zwaar. Maar hij staat nog dagelijks aan de biljarttafel met zijn zelfgemaakt verlengstuk (vaak nagemaakt maar nooit geëvenaard zoals hij zelf zegt), 's Middags bij de bejaarden, dinsdagavond bij zijn club Win denburg, woensdagavond bij 'Alle Negen' en donderdag speelt Stols in een B2 driebandencompetitie in een team met Cees Roggeband en Kees de Graaf „Ik blijf zo in de running", zegt de jubilaris, „nog al tijd geniet ik van het spel en van het leven."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 27