Verhoene voelt zien geen tweede keus Nog een keer een anderhalfjaar. ode aan de Boomdijk te gast donderdag 29 november 2012 door Thomas Croeneveld Kenny Verhoene heeft bij Hoek -j een contract getekend voor Vlak voor de wedstrijd worden Jonen t'ruffi en Ruud Guilii nog belaagd door 'uindtekemnge Kjagcrljes Deze hoogtijdagen werden aan de Boomdijk afgewisseld met minde re prestaties van het eerste elftal. Een bijzonder seizoen in deze con text was het seizoen 2004/2005. Op een kurkdroog veld werd in het slot van de competitie directe en enige concurrent om de titel FSV uit Fijnaart gevloerd. Alsof het terrein in zijn voortdurende evolutie slechts wilde duidelijk ma ken tot hier en niet verder, wer den de paarshemden als een raket richting de tweede klasse gestuwd. Of men nu uitkwam op het één na hoogste amateurniveau of in de marge, sommige factoren zijn con stant onveranderd gebleven aan de Boomdijk. De onverzettelijkheid en het opstropen van de mouwen op een kort en smal veld, het war me bad na afloop in de kantine, de charme van een te klein trai ningsveld en het ontbreken van parkeerplaatsen, het kleine be- stuurskamertje waar men dicht op eengepakt de mooiste verhalen kreeg te verstaan (maar nimmer een woord over de scheidsrech ter!) en de houten bankjes in de kleedkamers die alle kleuren behal ve de clubkleuren hebben geteld. Het is een optelsom van factoren die maakt dat het terrein aan de Boomdijk in alles voetbal uit ademt. Snuif aanstaande zaterdag daarom na afloop van de laatste voetbalshow nog een laatste adem teug van dit voetbalsprookje wan neer u zich na afloop naar de smal le uitgang wurmt of werp nog een laatste blik op het veld wanneer u uw auto van de dijk manoeu vreert. De dijk overigens waarop in '83 na de debuutwedstrijd van Johan Cruijff in het rood wit van Feyenoord de mensen over een zee van voertuigen liepen. En ook al hebt u in hetzelfde jaar niet meegemaakt dat Bruse Boys-icoon Tonnie van den Berge de Feyenoord-spelers dol draaide, onthoud u vooral de emotionele waarde van dit terrein. Het unieke terrein dat eigenlijk nooit een vol waardige naam heeft gekend, maar in al haar facetten naam heeft ge maakt. Ode... aan de Boomdijk! Zaterdag vindt de allerlaatste wed strijd op het sportcomplex van Bru se Boys plaats. Ruim een halve eeuw zijn voetballers, toeschou wers en bestuurders te gast ge weest op dit complex. Van knikkende knieën aan de boorden van de Grevelingen tot de kel der van de Nederlandse velden en alles daar tussenin. Het sportveld aan de Boomdijk in Brui- nisse vertelt u 1001 verhalen. Al is één verhaal wel heel bijzonder. Dit is het verhaal dat het best ver teld kan worden door de inwoners van 'Bru' zelf, want of het nu gaat om de eerste stappen als voetbal ler op een voetbalveld of het erva ren van het 'wij gevoel' van de re publiek, het terrein aan de Boom dijk bood veel meer dan alleen voetbal. Ruim een halve eeuw so ciale ontmoetingsplaats en theater voor de uitlaatklep voetbal. Diep gelegen aan een smalle dijk en half verscholen achter een lan ge rij bomen lag daar - op haast mythische wijze - het strijdtoneel waarvan alleen al de afmetingen angst inboezemden bij de tegen standers. Een corner viel tot erger nis van de trainers en spelers van de tegenpartij aan de kant van de kantine niet strak te trappen, een botsing kon leiden tot een enkele reis over de boarding en in het na jaar deden de weersomstandighe den er nog een schepje bovenop door de kleigrond te veranderen in een zware, dampende en glibbe rige ondergrond. Het veld werd ook begrensd door een hartstochtelijk meelevend pu bliek dat en bloc en luidkeels op onrecht en andere taferelen rea geerde. Wat restte was een thuis ploeg die het spel voortreffelijk kon afstemmen op deze oer-om- standigheden. Een vechtersmachi ne gecompleteerd met enkele sty listen en avonturiers. Alsof dat nog niet genoeg was en de tegen stander de weg eenmaal bijster was, snoof hij na afloop de zilte lucht op en wist hij na een ijskou de douche weer: ik ben in 'Bru.' door Barry van der Hooft ASSENEDE - Zondag verloor hij met Sint-Gillis-Waas de derby tegen Kruibeke, maandag lichtte hij het bestuur van zijn club in over de in teresse van Hoek en dinsdag vertel de hij zijn spelers dat hij per direct zou vertrekken. „Omdat dit een kans is voor mij", zegt Kenny Ver- hoene, die vanavond voor het eerst op het trainingsveld in Hoek staat. Dat waren een paar hectische da gen? Kenny Verhoene: „Best wel ja. Voor veel mensen kwam het als een complete verrassing. Maandag heb ik aan het bestuur van Sint- Gillis-Waas uitgelegd wat er speel de. Dinsdag heeft mijn assistent de training geleid, nadat ik de spelers had uitgelegd waarom ik naar Hoek vertrok. Ik ben niet iemand die van de ene naar de andere club loopt. Maar dit was een kans die ik niet wilde laten lopen. Ik weet wat er allemaal speelde bij Hoek. Toch blijft het een mooie uitdaging." Jij voelt je ook geen tweede keus. „Nee. Waarom zou ik dat gevoel moeten hebben. Hoek heeft eer der dit jaar een andere keuze ge maakt Dat was hun goed recht. Ik sta niet te veel stil bij het verleden. Zo zit ik nu eenmaal in elkaar. Vijf minuten na een nederlaag kan ik ook al met de volgende wedstrijd bezig zijn. Je moet leren van je fou ten, maar niet steeds achterom kij ken." Hoe reageerden ze bij Sint-Gillis- Waas op jouw mededeling? „Ontgoocheld. Ze vonden het jam mer dat ik weg ging. Natuurlijk zijn er altijd spelers die het niet zo erg vinden. Dat zijn vaak de jon gens die er niet altijd in staan. Voor jullie is dit een nieuwe kans, heb ik ze gezegd. Ik ben natuurlijk maar een paar maanden werk zaam geweest bij Sint-Gillis-Waas, maar de spelers hebben wel erva ren dat ik op een bepaalde manier werk. Ik vind dat het steeds beter begon te draaien, ze merkten dat ze zelf ook beter werden. Dat lie ten ze dinsdag en woensdag ook blijken. Dat is toch wel mijn drijf veer. Je wordt als trainer afgere kend op resultaten, maar wilt toch vooral je spelers en dus ook het team beter maken." Dat mag je de komende anderhalf jaar proberen bij een club waar al tijd sprake is van druk. „Ja, maar als je niet met druk om kunt gaan, moet je ook geen trai ner worden. Als het goed is spelen we voor de winterstop nog twee wedstrijden. Misschien stap ik wel op het ideale moment in bij Hoek, omdat we twee keer een goed re sultaat boeken." Klopt het'beeld van jou als een stug ge vent? „Nee, helemaal niet. Ik hoor af en toe ook dat ik een dikke nek zou hebben, of dat ik onbereikbaar lijk. Mensen die mij echt kennen we ten wel beter. Ik sta graag tussen de spelers, maar kan ook op een natuurlijke manier de grens tussen trainer en speler vinden. Een nor maal gesprek voeren met een trai ner vond ik in mijn eigen tijd als speler heel belangrijk. Je moet als speler je ei kwijt kunnen en overal over kunnen praten." Heb je dat van Nederlandse trainers geleerd? „Misschien is het toeval, maar on der Nederlandse trainers heb ik mijn beste jaren als voetballer ge had. Bij Sint-Truiden onder Barry Hulshoff, bij Harelbeke onder Henk Houwaajt. Hun aanpak sprak me aan. Bij Hulshoff kon je zijn kleedkamer binnenstappen en vertellen wat je ergens van vond. Hij deed dan ook zijn zegje. Als je naar buiten stapte had je een goed gevoel, maar je wist ook dat Hulshoff eigenlijk' wel gelijk had." Die ervaringen neem je mee naar Hoek, waar je niet alleen naar het eerste elftal gaat kijken. „De club zat de laatste tijd in een negatieve spiraal. Dat kun je niet zomaar veranderen. Maar ik zal niet blind zijn voor zaken die spe len. Zo is de trainer van het twee de elftal in mijn ogen ook onder deel van mijn technische staf. Wij moeten goed samenwerken, want hij neemt op zaterdag spelers mee die bij mij trainen. Ik analyseer graag en zal dat de komende tijd dus ook doen. Ik heb het voetbal niet uitgevonden, maar werk wel op mijn eigen manier. Zo heb ik het bij Zaamslag en Sint-Gillis- Waas ook gedaan." Kenny Verhoene: „Hoek zat de laat ste tijd in een negatieve spiraal. Dat kun je niet zomaar veranderen." foto Peter Nicolai

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 26