zeeland 123 'Meer nodig dan de kaasschaaf Wolphaartsdijk mist haan op kerktoren Ad Dorst, Statenlid SGP Zeeland wil vaart achter aansluiting snelweg Dinteloord-Bergen op Zoom PP> Niet verhuizen wél helemaal PAAUWE opnieuw thuiskomen met Interieur Paauwe donderdag 29 november 2012 „Wij als aandeelhouder wensen een goede economische balans tussen rendement, risico en werkgelegenheid. Kijk, ik heb liever 4000 banen die voor langere tijd zijn verzekerd, dan 4800 op de korte termijn, maar die door omstandigheden in gevaar kunnen komen." door Frank Balkenende Statenlid Ad Dorst (SGP) is lid van de provinciale werkgroep die zich heeft bezig gehouden met de aandelenstrategie voor Delta. De werkgroep, die op vol doende steun in Provinciale Staten kan rekenen, wil dat een fusie of al liantie van het energiebedrijf wordt onderzocht. Waarom wil de werkgroep dit, ter wijl Delta vreest dat een partner als Eneco de minder winstgevende on derdelen mettertijd overboord gooit met verlies van werkgelegenheid als gevolg? „We moeten verder vooruitkijken. Delta heeft nu slechts voor 2013 een bedrijfstrategie gepresenteerd die erop neerkomt dat er op de winkel wordt gepast en de kosten met de kaasschaaf worden vermin derd. Willen we echter dat Delta een beter rendement haalt en min der financiële risico's loopt, dan moeten we ook kijken naar fusie of een alliantie. Die optie scoort trouwens ook de meeste plussen in de bedrijfsstrategie van Delta, behalve qua werkgelegenheid." Behoud van Zeeuwse werkgelegen heid is een argument om Delta zelf standig te laten voortbestaan. „Ik hoor voortdurend dat fusie ten koste gaat van banen in Zeeland, maar dat zijn vooral onderbuikge- voelens. ]e kunt met je fusiepart ner afspraken maken over het be houd van bedrijfsonderdelen in Zeeland en daarmee banen veilig stellen. En kunnen we geen goede afspraken maken, dan moeten we het niet doen, maar we moeten dit pad wel onderzoeken." Zou u met enig banenverlies bij Del ta kunnen leven als door een fusie de toekomst van het bedrijf voor de lan ge termijn is gewaarborgd? „Wij als aandeelhouder wensen een goede economische balans tus sen rendement, risico en werkgele genheid. Kijk, ik heb liever 4000 banen die voor langere tijd zijn verzekerd, dan 4800 op de korte termijn, maar die door omstandig heden in gevaar kunnen komen." U twijfelt of Delta op eigen kracht kan aansterken? „Delta zegt dat het, ondanks de mislukkingen in de biodiesel en de zonnecellen en het afblazen van het plan voor een tweede kerncentrale, weer bovenop kan komen. Het bedrijf gaat ervan uit dat het economisch klimaat en dus de energiemarkt over enkele ja ren beter is, maar het kan even goed nog steeds crisis zijn. Ik vind het de verantwoordelijkheid van de aandeelhouders een stip op de horizon te zetten." Er wordt al jaren aangedrongen op opsplitsing van Delta. De werkgroep suggereert de vorming van een 'vet' netwerkbedrijf met Delta Netwerkbe drijf en Delta Infra en eventueel wa terbedrijf Evides en de kabelactivitei ten van Delta. Delta zegt juist dat het die solide, 'publieke' onderdelen nodig heeft om te overleven. „Delta heeft vijftig procent van de aandelen in Evides. Waterlevering van een publiek bedrijf als Evides hoort niet thuis in de commer ciële omgeving waarin Delta zich beweegt. Daarnaast hangt Delta splitsing van het netwerkbedrijf en het energiebedrijf boven het hoofd. Het Europese Hof moet daar nog een uitspraak over doen. Als die voor Delta negatief uitpakt, moeten we wel een plan B in de kast hebben liggen." WOLPHAARTSDIJK - De toren van de Nicolauskerk in Wolphaartsdijk staat er na de recente opknapbeurt picobello bij, maar één onderdeel ontbreekt al langer: de haan. Hij maakte namelijk te veel lawaai. In dit geval geen gekukel, maar ge piep als de haan ronddraaide door de wind. Daar kwamen veel klach ten van omwonenden over bin nen bij de Vereniging Dorpsge meenschap Wolfaartsdijk. Die zijn namens de Protestantse Gemeente Wolphaartsdijk bij de gemeente Goes neergelegd, eigenaar van de toren. Met een grote kraan is de haan enkele weken geleden ge licht. De dorpsvereniging hoopt dat hij snel terugkeert. 'Want de haan»wordt gemist'. Schilder Frans van Damme uit Wolphaartsdijk wil de haan gratis restaureren én vergullen. „Het gepiep werd ver oorzaakt doordat de haan los stond, dat was dus ook gevaarlijk", aldus een woordvoerster van de ge meente. „Van Damme doet dat in zijn vrije tijd, dus het kan nog wel eens één of twee maanden duren totdat de haan er weer staat." MIDDELBURG - Zeeland trekt samen op met Noord-Brabant en de ge meente Bergen op Zoom voor een versnelde aanleg van de A4. De vertraging die opnieuw is ont staan bij de aanleg van het traject tussen Dinteloord en Bergen op Zoom, is volgens Gedeputeerde Staten van Zeeland ingebracht in het overleg met de minister van In- frastuctuur en Milieu. Het overleg moet voorkomen dat het project verdere vertraging op loopt. Ook wordt bekeken of het mogelijk is iets van de opgelopen achterstand goed te maken, ant woorden GS op vragen van de SGP-Statenfractie. Dat de opleve ring van het stuk snelweg is uitge steld van eind 2013 tot naar ver wachting maart 2015, is volgens GS 'uitermate teleurstellend'. „De A4 bij Dinteloord vervult namelijk een uitermate belangrijke rol in het hoefijzer van snelwegen rond Zeeland. Dit hoefijzer dient ter voorkoming van al te veel door gaand (vrachtverkeer door Zee land verder geoptimaliseerd te worden", aldus het college. Daar naast vormt de A4 een beduidend snellere verbinding van en naar de provincie. De provincie was niet geinformeerd over de vertraging. INTERIEUR 01Fatboy Junior Onweerstaanbaar voor kinderen en kindbestendig tegelijk. 135.00.02. LSA Polka Je tafel in een keer prachtig met deze glazen in prachtige pastelkleuren. 42.00. 03. Fatboy The Desswerrum Een heerlijk grote kruik die prima van pas komt op de koude winterdagen. 39.00.04. Fatboy Edison The Petit Het ideale mobiele lampje wat altijd ontbrak. 59,00.05. Blomus Pianeta Vogelvoeder Vanaf nu eten de vogels in uw tuin in stijl. 14.95. 06. Blomus Vianto Douchetrekker Uw douche weer droog in een handomdraai. €29,95.07. Fatboy Baboesjka handig bijzettafeltje, functionele poef of stijlvol nachtkastje. €169,00. Kijk voor meer in onze webshop! ZONNEMAIRE Woonagenda december Trakteer uzelf op een dagje Paauwe 8 dec. Woonadviesdag 15 dec. Uchtadviesdag Meld u nu aan op interieur-paauwe.nl of via (0111)401318 Zin in een totaal nieuwe woonbeleving, maar verhuizen zit er even niet in? Bij Interieur Paauwe ontdekt u hoeveel mogelijkheden uw huidige woning nog heeft! Meld u nu aan voor onze Woonadviesdag en laat u inspireren door talloze specialisten op het gebied van inrichten en verbouwen. Van architect en stylist tot schilder en haardspecialist. Tijdens de Lichtadviesdagen maken we geheel kosteloos een lichtplan op maat voor u. Dat is de meerwaarde van Interieur Paauwe. Geen tijd om langs te komen, wél op zoek naar een origineel cadeau voor de feestdagen? Onze webshop is nu helemaal ingericht met de mooiste accessoires, verlichting, glaswerk en woongeschenken. Graag tot ziens op interieur-paauwe.nl. Deelnemers aan de Paauwe-adviesdagen: Paauwe adviesteam Digitaal tekenpreseniatie Willem Kort architectuur Paulus de Jager studio architectuur Ooms warmtewereld Ooms installatiewerkzaamheden De Verfspecialist Bouwbedrijf Boogert Verlichtingsadvies Paauwe Zuidweg 20a, 4316 LB Zonnemaire (011140 13 18 info@interieur-paauwe.nl www.interieur-paauwe.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 23