allen voor een 9' B zeeland21 opruiminq berco Raad wii toch gokhal Boor zoekt Vrouw Omroep van laster beticht Ontwikkelaar Bio Glas failliet College Terneuzen voelt niet veel voor aanleg vaarroutenetwerk Kidsplace donderdag 29 november 2012 Tot en met vrijdag kan via www.pzc.nl/boorzoekt- vrouw nog worden gestemd op de zes kandidates voor de 'eretitel' beschermsvrouwe van de boor voor de lit "TAFnAIIVAVI Sluiskiltunnel. Op de Dag van Heilige Barbara, dinsdag ItwCd &€flCl 11 III I wllldlfcdl 4 december, wordt de uitslag bekend gemaakt ZIERIKZEE - De ex-penningmeester van Radio Omroep Schou- wen-Duiveland (ROSD) die door het bestuur van de omroep be schuldigd wordt van verduistering, is in de tegenaanval gegaan. Via zijn advocaat laat hij weten het omroepbestuur te zullen aankla gen wegens smaad en laster. Gisteren liet hij via zijn advocaat weten de beschuldigingen als 'on bewezen en onjuist' te beschou wen. Zijn cliënt gaat tegen de voor zitter en andere bestuursleden van de lokale raio omroep een aan klacht wegens smaad en/of laster indienen. Voorzitter Wil Alkema de van ROSD reageerde gisteren verbaasd over de actie van de ex-penningmeester. WESTDORPE - Bio Glas Terneuzen, ontwikkelaar van een deel van het glastuinbouwgebied bij Westdor- pe, is failliet verklaard. Het bedrijf was 20 september al uitstel van be taling verleend, omdat het niet meer aan zijn financiële verplich tingen kon voldoen. Bio Glas slaagde er niet in genoeg grond aan glastuinbouwers te slij ten door de malaise in de sector. Zeeland Seaports - dat vooral geld van de ontwikkelaar tegoed heeft - vroeg daarop al in september fail lissement aan. Bio Glas wist dit nog te voorkomen, maar is deze week dus alsnog failliet verklaard. Zeeland Seaports wil nu zelf de ontwikkeling van het gebied voor zijn rekening nemen. Bio Glas is aandeelhouder van to- matenkwekerij Tomaholic bij Westdorpe. Dat bedrijf valt buiten het faillissement. voor om de toestemming voor een gokhal in Sas van Gent te schrap pen en vervolgens in de Nieuw- straat in Terneuzen toe te staan. „In alle grote steden in Zeeland is wel een speelautomatenhal, behal ve in Terneuzen. Waarom zou dat hier niet kunnen?", vraagt raadslid Bram Stoffels van TOP/Gemeentebelangen zich af Het college van burgemeester en wethouders is vanwege het huidi ge uitsterfbeleid tegen het plan. Bo vendien verwacht burgemeester Jan Lonink niet dat een speelauto matenhal een meerwaarde is voor de stad. Dat standpunt wordt nu dus door kruist door twee van de drie coali tiepartijen. „Dit plan past in de Structuurvisie Binnenstad. Daarin staat dat de binnenstad van Ter neuzen in 2015 een bruisende mix van wonen, werken, recreëren, winkelen, uitgaan en cultuur proe ven moet zijn", schrijven de par tijen in hun voorstel. Carry van der Vet bij het schild van de tunnelboormachine voor de Sluiskiltunnel. foto Mark Neelemans lometer ver kijken, ondergronds kunnen we nog geen centimeter ver zien." Carry werkt nu voor de BV KKS, maar hij is er - evenals alle andere medewerkers - 'slechts' gedeta cheerd voor de duur van het pro ject of tot hun taak erop zit. De Bergschenhoeker is in dienst van ingenieurs- en adviesbureau Neb- est in Groot Ammers, die overi gens ook de directe toezichthou ders op de tunnelboormachine le vert. Voor Carry zit het werk er ver voor de oplevering van de Sluiskil tunnel, 30 juni 2015, al op. Hij doet alles tussen de twee toeritten. De wegen en technische installa ties zijn niet zijn pakkie-an. Carry verwacht eind 2014 al vaarwel te zeggen. En dan? Hij maakt zich geen zor gen. In 2006 studeerde hij af op een ontwerp voor een nieuwe tun nel van Rijswijk richting het cen trum van Den Haag, de Rotterdam se Baan, als alternatief voor de eni ge hoofdweg die Den Haag nu in gaat, de Utrechtse Baan. „Wie weet kan ik daar tegen die tijd aan de slag. Lijkt me wel aardig, dich terbij huis." door Raymond de Frel TERNEUZEN - Een meerderheid van de Terneuzense gemeenteraad is voor de vestiging van een speelau tomatenhal in het monumentale oude postkantoor op de kop van de Nieuwstraat in Terneuzen. De Christoffelgroep uit Middel burg (Loontjes Automaten en an deren) wil in het oude postkan toor een vestiging van Funtastic onderbrengen. Daarvoor moet wel de verordening 'Speelautomaten- hallen Terneuzen 2011' worden aangepast. Daarin wordt nog uitge gaan van een uitsterfbeleid. Alleen in Sas van Gent en Axel mogen nu nog speelautomatenhallen worden geëxploiteerd. In Sas van Gent is daar in de praktijk geen sprake meer van, omdat de Vlaanderen- hal is gesloten. In een initiatiefvoorstel aan de ge meenteraad stellen coalitiepartijen CDA en TOP/Gemeentebelangen en oppositiepartijen D66 en WD STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl Bekijk op www.pzc.nl de video over de actie Schoenmaatjes van Stichting Edukans. TERNEUZEN - Het Terneuzense col lege van burgemeester en wethou ders gaat met het waterschap in overleg over de ontwikkeling voor een vaarroutenetwerk voor kano's en waterfietsen in Oost-Zeeuws- Vlaanderen. Maar wethouder Pim Broekhuysen plaatste in de com missie Samenleving zoveel vraagte kens, dat realisatie nog heel ver weg is. De commissie boog zich over een brief van de politieke partij Na tuurlijk Zeeland, die denkt dat ka noroutes een middel zijn om de uitstroom van inwoners tegen te gaan. Zij verwijst in de brief naar een rapport van de provincie, waarin ruimte wordt geboden voor zo'n vaarroutenetwerk. Broekhuysen kent dat rapport niet. „Er zijn wel meer plannen voor dit soort routes. Er is er ook eentje bedacht vanaf de Braakman naar Boekhoute. Die gaat dwars door een school en een mosselres taurant in Philippine. Maar goed, ik ga over dit idee in overleg het waterschap. Met een beetje klunen ben je vanaf Terneuzen zo op de Axelse kreek." Broekhuysen ziet vooral veel hobbels op het gebied van financiën en natuurwetge- ving. SCHOENMAATJES MIDDELBURG - Jongens en meisjes van 4 tot 8 jaar kunnen zingen, knutselen en naar verhalen luiste ren in de Kidsplace op vrijdag 30 november in Baptistengemeente De Fontein (Kruitmolenlaan) in Middelburg. De Kidsplace duurt van 17 tot 19 uur. Toegang gratis. met neei veel Keus tanèpmststraat-goes

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 21