Kabinet houdt koers Zeeland pzc VI Krulbollen wordt nationaal erfgoed Sluiting bajesen is onvermijdelijk Zeespiegel stijgt veel sneller Helft WW'ers is langer dan jaar werkloos DONDERDAG 29 november 2012 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT - editie: Walcheren 254e jaargang nr. 283 - los nummer 1,95, abonneeprijs 1,01 Bewolkt met buien, 7 0 KOOPJESJACHT De buit binnenslepen voor het te duur wordt 10 en 11 UIT Spinvis is een illusionist met woorden en muziek Platform Defensie-Bedrijfsleven maakt zich op voor verhuizing marinierskazerne door Marcel Modde VL1SSINGEN - Het nieuwe kabinet gaat verder met de voorbereidin gen voor verhuizing van de mari nierskazerne uit Doorn naar Vlis- singen. Gedeputeerde Sjoerd Heij- ning (WD) leidt dat af uit de voorden van minister-president Mark Rutte op het partijcongres af gelopen weekeinde. Dat zou betekenen dat ook de hui dige minister van Defensie, Jeani- ne Hennis-Plasschaert, het besluit van haar voorganger Hans Hillen (CDA) steunt. De enige onzekere factor nog is de Tweede Kamer, zo zei Heijning woensdag op een bij eenkomst van het Platform Defen sie-Bedrijfsleven in de marineka zerne in Vlissingen. Maar aange zien de coalitiepartijen WD en PvdA het op dat front met elkaar eens zijn, verwacht de gedeputeer de geen kink meer in de kabel. Volgens directeur Vastgoedbeleid Bert Kwast van Defensie moet 30 januari bij het debat over de vast goedportefeuille meer duidelijk worden over de kansen voor Vlis singen. Ook hij zet zijn kaarten op Zeeland. „Ik heb dinsdag de minis ter gesproken en kreeg niet de in druk dat er opeens een andere wind waait. Mijn advies is doen en doorgaan", zei Kwast voor de zaal vol ondernemers. Hij riep de Walcherse gemeenten op tot een 'charmeoffensief onder de mariniers in Doorn, zodra de verhuizing feit wordt. „Om te la ten zien hoe geweldig het hier wo nen is." Defensie heeft daar veel bij te winnen, maakte Kwast duide lijk. Iedere militair die in de kazer ne wordt gelegerd, krijgt daar een 'uit-huis-vergoeding' voor. Boven dien leert de ervaring dat militai ren het liefst dicht bij de kazerne gaan wonen en die kamers dus weer leeg zouden komen te staan. En bouwen voor leegstand spreekt niet in het voordeel van Vlissin gen. Het Zeeuwse bedrijfsleven vreest straks naast de pot te piesen bij de bouw van het kazernecomplex. Dergelijke projecten worden vaak gegund aan grote concerns, is de ervaring. Kwast riep de bouwbe drijven op zich aan te sluiten bij de consortiums. Kazernecomman dant Willem Meijer wierp zich op als contactopersoon tussen lokale ondernemers en Defensie. IJZENDIJKE - Johan Botermans schiet uit alle macht op de krulbol van de tegenstander die dicht bij de staak ligt. De stemming zat er goed in bij de leden van de krulbolclub Molenzicht in IJ- zendijke. Zij hoorden gisteren dat de krulbollers in Zeeuws-Vlaanderen landelijke erkenning krij gen. Hun sport wordt toegevoegd aan de Nationa le Inventaris van Immaterieel Cultureel Erfgoed. De Nederlandse regering ondertekende eerder dit jaar een verdrag met de Unesco, waarin afgespro ken wordt regionale en lokale tradities te koeste ren. Sindsdien kunnen er lokaal of regionaal ken merkende activiteiten worden aangemeld. Tot nu toe werden het Bloemencorso van Zundert, de Sint Maartenviering in Utrecht en de Boxmeerse Vaart-processie in de Nationale Inventaris opgeno men. Het krulbollen is de eerste Zeeuwse traditie die wordt toegelaten. foto Camile Schelstraete DEN HAAG - Sluiting van gevange nissen en pijn voor het personeel zijn onvermijdelijk. Of dat gevange nis Torentijd in Middelburg treft, wordt voor 1 april duidelijk. Dat schrijft staatssecretaris Fred Teeven (Justitie) aan de Tweede Kamer. De oppositie in de Kamer maakt zich zorgen over de situatie in Zeeland. De PW vindt sluiting van Torentijd 'onacceptabel'. De SP heeft dertien bezuinigingsalter natieven, waaronder schrappen in management en gevangenen zelf laten schoonmaken. „Het kan niet zo zijn dat we zevenhonderd man goed personeel eruit knikkeren om ergens anders superbajesen te bouwen", aldus Nine Kooiman. pagina 22: regio in de bres DOHA - De zeespiegel stijgt 60 pro cent harder dan de voorspellingen van de Verenigde Naties. Dat staat in een onderzoek dat woensdag in het wetenschappelijk tijdschrift En vironmental Research Letters werd gepubliceerd. „De opwarming van de aarde is niet vertraagd en loopt niet achter op de voorspellingen", zegt Stefan Rahmstorf, een van de DEN HAAG - Van de 55-plussers met een werkloosheidsuitkering is ruim de helft binnen een jaar nog niet aan het werk. Dat blijkt uit het woensdag gepubliceerde Ken- nisverslag van het uitkeringsor gaan UWV. Bijna 30 procent raakt binnen het jaar wel weer aan de slag. Anderen verdwijnen uit het bestand doordat ze bijvoorbeeld overlijden of doordat hun uitke ring afloopt. Het aantal werklozen boven de 55 jaar steeg van 68.000 in oktober 2011 naar 81.000 nu. Dat is een stij ging van 20 procent In de bouw steeg de werkloosheid onder oude ren het hardst. Van de 30 procent oudere werklo zen die binnen een jaar wel weer aan het werk is, komt bijna de helft terecht in een tijdelijke baan. DE STELLING Ik maak me zorgen over de zeespiegelstijging Reageer op pzc.nl UW MENING 434 reacties Zachter straffen helpt eens oneens auteurs van het artikel. Volgens het onderzoek is de zeespiegel tussen 1990 en 20113,2 millimeter per jaar gestegen, 60 procent sneller dan de 2 millimeter waar de VN van uit gaan. Rahmstorf voorspelt dat de zeespiegel deze eeuw 50 centime ter tot een meter zal stijgen. De schatting van de VN is dat de stij ging 18 tot 59 centimeter is. Word ook abonnee! Zie bon op pagina 2 of bel 088 013 9910 HÓSSHSSSSSO"

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 1