19 haven Arnemuiden DEMODA ZATERDAG Meer kansen voor uitbreiding op Smokkelhoek donderdag 29 november 2012 I m^«e^«SMiaS!®S!S3!S! Detail van een kaart die Petrus Kaerius in 1617 maakte. De zandbank voor 'Armuyë' begint te groeien. YERSEKE Bliksemafleider van de kerk gestolen Van de monumentale hervormde kerk op het Kerkplein in Yerseke is een deel van de bliksemafleider ge stolen. Dat gebeurde volgens de politie tus sen zondagmorgen tien uur en woensdagmorgen half tien. De blik semafleider is gemaakt van koper draad, een geliefde buit voor die ven. Volgens de koster van de kerk is nog niet duidelijk hoe hoog het schadebedrag is. CENT Tientallen dode vogels door olie in haven Honderden vogels in de Gentse ha ven zijn besmeurd met olie. Min stens vijftig zijn overleden, stelt de Vlaamse Vogelbescherming. Vorige week liep duizend liter olie in het water tijdens het overtanken tus sen twee schepen. Aanvankelijk leek de schade mee te vallen, mede doordat het havenschap schermen plaatste en verdunningsmiddelen in het water goot. Het vogelopvang centrum in Oostende heeft tiental len vrijwilligers opgeroepen. VLISSINGEN Verkoop van boeken in de bibliotheken De Vlissingse bibliotheken doen hun afgeschreven boeken van de hand. Er is in beide vestigingen een boekenverkoop zodat er plaats gemaakt kan worden voor nieuwe exemplaren. Het gaat om romans, informatieve boeken en jeugdboe ken. De verkoop in bibliotheek 't Spui is vanaf vandaag tot en met za terdag 1 december. De verkoop in Bibliotheek Souburg is van maan dag 3 tot en met zaterdag 8 decem ber. MIDDELBURG Orgelconcert in de Gasthuiskerk De Middelburgse organist Mathieu Meijs geeft vandaag een concert in de Gasthuiskerk in Middelburg. Hij speelt werken van de componisten Sweelinck, Bach, Handel en Mo zart Het concert begint om 20.00 uur. De entreeprijs bedraagt 7,50 euro per persoon. De Gasthuiskerk staat aan de Lange Delft. Het con cert maakt deel uit van een reeks orgelconcert in de kerk, die de ko mende maanden plaatsvinden. TERNEUZEN Bewoonster betrapt inbreker naast bed Een bewoonster van de Axelse- straat in Terneuzen heeft van dins dag- op woensdagnacht de schrik van haar leven gehad. Ze werd even na één uur wakker van licht dat in haar slaapkamer brandde en zag een onbekende man naast haar bed staan. Ze gilde, waarop de man vluchtte. Het bleek om een inbreker te gaan. Sieraden waren weg en een deur was opengebroken. TERNEUZEN Gewonde bij ongeval op weg bij Westsluis Bij een ongeval op de Buitenhaven weg bij de Westsluis in Terneuzen is woensdag rond 6.30 uur een 44- jarige Belgische automobilist ge wond geraakt. Een automobilist van 48 jaar uit de gemeente Schouwen-Duiveland gaf hem geen voorrang. Het onge luk leidde tot grotere opstoppin gen dan al normaal op het Terneu- zense sluizencomplex staan. De weg is rond 8.00 uur weer volledig vrijgegeven. KNOKKE-HEIST Sterrenrestaurant De Oosthoek stopt Sterrenrestaurant De Oosthoek in Knokke-Heist is sinds afgelopen weekeinde gesloten. Het restaurant hoorde twee weken geleden nog dat de sterrenstatus werd verlengd; De Oosthoek heeft één Michelin- ster. De echtgenote van chef Stefan Billiau, die het restaurant sinds 1993 runde, moet het om gezond heidsredenen rustiger aan doen. In het pand aan het Oosthoekplein opent medio december een nieuw restaurant met de naam CZar. NOORDWELLE Roosevelt Academy Choir in Corneliuskerk Het studentenkoor van de Roose velt Academy is zondag 2 decem ber te gast in de Corneliuskerk in Noordwelle. Onder leiding van diri- gente Elisabeth van Duijn brengen de koorleden verschillende liede ren ten gehore tijdens de eerste ad- ventsdienst. Organist Ton Kranen donk zorgt voor de begeleiding van het koor. Voorganger tijdens de dienst is ds. Piter Goodijk. De dienst begint om 10.00 uur. Lange Vorststraat 18 i Goes 0113-211935 www.moniekmode.nl KAPELLE - Bedrijven op Smokkel hoek in Kapelle krijgen meer mo gelijkheden op hun eigen terrein uit te breiden. Het dagelijks ge meentebestuur wil hiermee dure bedrijfsverplaatsingen voorkomen. Het Kapelse college heeft ook de spelregels aangepast rondom het toestaan van detailhandel. Als de ze wijzigingsregeling doorgaat, worden op Smokkelhoek ook grootschalige detailhandelsvor men en internetverkoop toege staan. De behoefte aan deze moge lijkheden neemt volgens het colle ge toe. Of de regeling ook door de provincie wordt geaccepteerd moet nog blijken. Smart VIERA TV van Panasonic. Het verandert gewoon televisie kijken in een nieuwe, slimme wereld vol multimediamogelijkheden. Alle multimedia op de tv afspelen en bedienen met telefoon of tablet. Kanaalstraat 44 Oost-Souburg Tel: 0118-47 17 77 www.avaelectro.nl fëeidtncï Hciuvmii Koopzondag 2 december Rizal Violanti Valentino Yell Versace Marina Rinaldi Tullo Tricot Chic Armani Collezioni Airfield Annette Gortz Isabel de Pedro Hotel particulier Luisa Cerano Rene Lezard Repeat

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 19