Rechter: Studentenbar is gewone bar WALCHEREN Kinderen vullen schoenendozen voor 'maatjes' in Afrika CDA wil zicht op gevolgen van korten op WMO almanak Grijpskerk(e) DONDERDAG 29 november 2012 17 Zand maakte einde aan glorie haven 18 en 19 'We gaan met z'n allen voor een 9' 20 en 21 Raadsman omwonenden Lange Noordstraat Middelburg blij met uitspraak door Emile Calon MIDDELBURG - De bewoners van de Lange Noordstraat in Middelburg hebben een kleine overwinning ge boekt in hun strijd tegen de plan nen om in het voormalig postkan toor een besloten studentenbar te beginnen. De rechtbank heeft bepaald dat de gemeente heel zorgvuldig moet zijn bij het vaststellen van de ex ploitatievergunning en de ope ningstijden van die bar. Maar de rechter vindt nog niet dat een bar aldaar niet kan. De studenten hebben grote plan nen met het al twee jaar leegstaan de postkantoor. Ze willen er een mensa, studiecentrum en een be sloten bar beginnen. Dat laatste stuit op verzet van bewoners van de Lange Noordstraat. Zij vrezen nachtelijke overlast, omdat in de plannen van de studenten die bar tot 02.00 uur open kan blijven. Via protestborden laten de omwonen den weten dat ze wel akkoord gaan met een mensa en studiecen trum, die tot 22.00 uur open zijn. De rechter stelt in het vonnis heel duidelijk dat horeca in het bewus te pand in strijd is met het bestem mingsplan. Een bar kan volgens hem leiden tot overlast voor de buurt. De mededeling van de stu denten dat het om een bar gaat die alleen toegankelijk is voor le den, doet daar niets aan af, zo vindt de rechter. Ook het plan om maatregelen te nemen om eventue le overlast te beperken, zijn vol gens hem niet voldoende. Hij wijst er in zijn vonnis op dat alle zeshonderd studenten van de Aca demy toegang krijgen tot die bar en dat die bar 'in opzet een centra le ontmoetingsplaats voor studen ten beoogt te zijn'. Op grond daar van vindt hij dat er op voorhand rekening mee moet worden gehou den dat die bar door grote groepen studenten zal worden bezocht Raadsman Jos Wouters van de om wonenden is blij met de uitspraak. Volgens hem is het vreemd dat de MIDDELBURG - De dozen stapelen zich op voor de actie Schoenmaatjes. Ruim 1700 schoenendozen zijn al ingeleverd bij minicamping De Vlaschaard in Middelburg. Stichting Edukans zamelt ze in en zorgt ervoor dat ze terechtkomen bij kinderen in Afrika, Azië en Oost-Europa. Dinsdag was de eerste dag waarop kinderen van basisscholen, kerken en verenigingen dozen kon den inleveren. Gistermiddag stond de teller al op ruim boven de 1700 en ook vandaag (van 15.00 tot 17.00 uur) kunnen nog dozen worden ge bracht naar de minicamping aan de Koudekerkse- weg 165. Stichting Edukans wil met de actie ervoor zorgen dat kinderen hier, die het goed hebben, iets doen waardoor kinderen elders ter wereld het iets be ter krijgen, legt vrijwilliger Piet de Koning uit. In de dozen zitten schoolspulletjes, toiletartikelen en speelgoed. En sommige kinderen stoppen er ook een knuffel of oud speelgoed van zichzelf in. foto Ruben Oreel gemeente toestemming geeft voor een dergelijke bar in een gebied waar geen harde horeca is toege staan. „Maar ja, de gemeente blaast wel vaker wind in de rug van de Roosevelt Academy." Juriste Danielle Huibregtse van de gemeente laat weten dat de ge meente al van plan was zorgvuldig om te gaan met en de exploitatie vergunning en de openingstijden. Bij de vergunning gaat het er met name om hoeveel mensen toegela ten mogen worden tot die bar. MIDDELBURG - De Middelburgse CDA-fractie vindt dat het dagelijks gemeentebestuur snel duidelijk heid moet geven over de gevolgen van de bezuinigingen op de huis houdelijke verzorging. Fractievoorzitter Jan Zwemer stelt in zijn vragen aan het college dat de gemeenten 75 procent minder budget krijgen voor die huishoude lijke verzorging als gevolg van het regeerakkoord tussen WD en PvdA. Hij wijst erop dat de ge meenten ook gekort worden als het gaat om het bedrag dat beschik baar is voor hulpmiddelen. Ook voor persoonlijke verzorging komt er minder geld vanuit Den Haag naar de gemeenten. Dat geldt even eens voor begeleiding. „De indruk is dat de effecten van deze maatre gels, met name voor de groep meest kwetsbare mensen, zeer ern stig zijn", aldus de christen-demo craat. Hij vindt dan ook dat ge meente snel duidelijkheid moet ge ven. Vooral ook omdat.de uitvoe ring van die maatregelen 'met na me' bij de gemeente ligt of komt te leggen, zo beslüit Zwemer zijn vragen aan het college. Tip? redactie@pzc.nl Vanaf Middelburg ging de rit hele maal naar Grijpskerke. Omdat een slimme meid op haar reis is voorbe reid, had ze zekerheidshalve toch maar even de TomTom geprogram meerd. Met een hersftzonnetje op de motorkap ging ze in een allerbest hu meur op pad. Meefluitend met Mi- low - oh oh You and Me - draaide ze haar mamataxi de snelweg op. Van achter haar zonnebril zag ze na een tijdje de afslagen Heinkenszand, Ka- pelle en Kruiningen aan haar voor bij schieten. Nog steeds geen Grijps kerke. Hmm, bij Rilland besloot ze toch even de TomTom te raadplegen: nog maar 295,9 kilometer naar Grijps- kerk. In Groningen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 17