Brand sociale werkplaats Winnaars 1 81 buitenland 'Universiteit Brussel zwicht voor moslims' dinsdag 27 november 2012 Doden en veel gewonden door vuurzee Zeker veertien doden bij brand in sociale werkplaats in Zuid-Duitsland. Zowel gehandicapten als per soneelsleden onder doden. Circa 300 brandweerlieden uit de regio ingezet om vuur te bestrijden. TITISEE-NEUSTADT - Een brand in een sociale werkplaats in de Zuid- Duitse plaats Titisee-Neustadt heeft zeker veertien mensenlevens geëist. Veel anderen raakten ge wond, maakte een woordvoerder van de politie van het nabijgele gen Freiburg bekend. „We kunnen u meedelen dat er veertien doden zijn. Het proces van identificatie loopt", aldus de zegsman. Volgens hem zijn alle veertien slachtoffers waarschijnlijk aan rookvergiftiging bezweken. „We hebben ook veel gewonden die naar het ziekenhuis zijn ge bracht." Hoe ernstig hun verwondingen zijn, kon de woordvoerder niet zeg gen. Eerder was er sprake van ze ven gewonden. Onder de doden zijn gehandicapten en personeels leden van de werkplaats. Over een oorzaak kon de zegsman eveneens niets kwijt „We zijn niet in de positie aan te geven wat de oorzaak van het ongeluk was." Duitse media reppen evenwel van een explosie in een voorraadka mer voorafgaand aan de brand, die om 2 uur 's middags uitbrak. Of er chemicaliën stonden, is niet bekend. In de werkplaats werd veel met hout en metaal gewerkt. De reddingsdiensten rukten met groot materieel uit. Ook uit andere veiligheidsregio's kwam bijstand. Ongeveer 300 brandweerlieden gingen het vuur te lijf. Met zuur- stofcylinders uitgeruste brandweer lieden probeerden de mensen te bereiken die in het gebouw opge sloten zaten. Voor het vervoer van gewonden werden helikopters in gezet. Het duurde evenwel enkele uren, voordat de brandweer het vuur had gedoofd. Op het tijdstip dat de brand uit brak, bevonden zich ongeveer 120 personen in het gebouw, onder wie mensen met een verstandelij ke of meervoudige handicap. Velen van hen raakten in paniek door de vlammen en de rook. „We hebben hier met mensen van doen, die natuurlijk niet op ratio nele wijze reageren", aldus een brandweercommandant. De werkplaats wordt gerund door Caritas, een aan de rooms-katholie- ke kerk gelieerde organisatie. Vol gens burgemeester Armin Hinter- seh- van Titisee-Neustadt was de werkplaats gevestigd in een mo dern gebouw. zie onze website:buitenland Brandweer onderzoekt sociale werkplaats Titisee-Neustadt BRUSSEL - De Vlaams-nationalisti sche partij Vlaams Belang vindt dat de Brusselse Hogeschool-Uni versiteit (HUB) zwicht voor mos lims. De HUB heeft haar studen ten namelijk opgeroepen zich niet meer provocerend te verkleden tij dens een ontgroening. De oproep kwam nadat onlangs een mannelijke student door al lochtonen was verkracht. Het slachtoffer had zich als vrouw ver kleed. De HUB zegt dat dergelijk gedrag voor sommige groepen pro vocerend kan zijn. Volgens Vlaams Belang (VB) is wel duidelijk dat die 'bepaalde groepen' dezelfde personen zijn die ongesluierde meisjes uitschel den voor hoer en homo's op straat aanvallen. De houding van de HUB is onaanvaardbaar omdat im pliciet de schuld wordt gelegd bij de slachtoffers, aldus VB gisteren in een verklaring. Ook de Brusselse staatssecretaris voor Gelijke Kansen, Bruno De Lil le, reageert ontzet. „Het mag nooit de boodschap zijn dat het slachtof fer zich moet aanpassen", zei hij te gen Belgische media. De politicus van de groenen vindt dat de HUB een fout signaal uit zendt. Hij hoopt dat de universi teit terugkomt op haar besluit: „Aan zelfcensuur doen we niet." Voor de verkrachting zijn inmid dels twee jongens van 15 en 17 jaar opgepakt. Ze zitten vast in een jeugdinstelling. Treffen rond Gazastrook heeft grote invloed op di Nu de raketten zwijgen is het tijd de balans op te ma ken. Wie doet er toe in het Midden-Oosten, wie staat buitenspel? Drie winnaars, gevolgd door drie verliezers. door John Jas Harnas Zo'n 150 Palestijnen dood, onder wie de militaire commandant Ah med al-Jaabari, en toch staat Ha rnas veel beter op de kaart. De be weging in de Gazastrook, onder lei ding van Khaled Meshaal, reageer de aanvankelijk op Israëlische aan vallen door te verklaren dat 'de poorten van de hel' werden geo pend. Dat beloofde weinig goeds. Uiteindelijk bracht het kortstondi ge conflict voordeel. In de eerste plaats heeft Harnas zich goed geprofileerd tegenover die andere Palestijnse club: het gro tere Fatah op de Westoever. Die heeft nu, meer dan voorheen, het imago van een ingedutte oude man. In de Arabische wereld bestaat daarnaast respect voor de vastbera denheid waarmee Israël door Ha rnas tegemoet is getreden. Het da gelijks bestoken van de joodse staat is bovendien niet bestraft met een inval, in plaats daarvan zijn de troepen aan de grens terug getrokken en gaan grensovergan gen onder voorwaarden weer open. Bondgenoten Turkije, Egypte en Qatar, hebben ook nog het gevoel op het goede paard te wedden en Harnas' potentie om af te schrik ken is aanzienlijk toegenomen. Dat laatste heeft te maken met de raketten die tot Tel Aviv en Jeruza lem reikten. Last but not leastde eigen bevolking ziet de uitkomst van het conflict als een overwin ning. Israël De terugtrekking van troepen, de raketinslagen, de internationale kri tiek een moordmachine te zijn. Hoezo winnaar? En tóch is Israël goed uit de confrontatie gekomen. De regering van Benjamin Netan yahu heeft wel degelijk doelen be reikt, en dan bedoelen we niet al leen militaire door uitschakeling van lanceerinstallaties en Palestijn se kopstukken. Jeruzalem heeft ge toond dat het zich kan inhouden. En dat het tot een vergelijk kan ko men met een nieuwe speler in de regio (de Egyptische president Mursi), die niet de bondgenoot is die zijn voorganger was. Het land heeft ook bewezen, nog steeds op zeer korte termijn een groot reserveleger op de been te kunnen brengen en het wordt voorts geprezen om de technolo gie die 90 procent van de raketten van Harnas uit de lucht haalde. Belangrijker: de relatie met de Amerikaanse president is niet ver der onder druk gezet, Obama zag zich zelfs genoodzaakt steun voor Israël uit te spreken. Dat was de laatste tijd - onder 'normale' om standigheden - niet meer zo on voorwaardelijk gebeurd. Egypte De nieuwe president is de laatste week van meerdere kanten een fa rao genoemd. Een dictator, omdat hij 'tijdelijk' zichzelf een groot aan tal bevoegdheden heeft gegeven. Weg Arabische Lente in de Nijldel- ta, zeggen sommigen. Maar op het internationale toneel wordt hij ge prezen. Mursi gaat heel anders om met Ha mas dan Hosni Mubarak. Hij voelt zich ook veel meer verwant aan Harnas. De beweging ontstond ooit uit de Moslimbroederschap waar Mursi deel van uitmaakt Toen de vijandelijkheden rond en in de Gazastrook een paar weken geleden losbarstten, was er onder Egyptenaren en de Egyptische me dia snel de roep om de vredesak koorden met Israël uit 1979 gauw Win ook je aankoopbedrag terug! Koop in december of januari een occasion via AutoTracknl en win net als Sandra winnaar van 2008, het aankoopbedrag terug. Kijk op AutoTracknl voor de actie en de voorwaarden. OSLO Beelden Breivik met bomauto uitgezonden De Noorse staatsomroep heeft gis teren voor het eerst beelden uitge zonden van Anders Breivik die zijn bomauto in Oslo laat ontploffen. Die aanslag kostte acht mensen het leven. Daarna schoot hij op het ei landje Utoya 69 mensen dood. De Noorse tv toont vanavond een re portage over de aanslag. Zie onze website: buitenland Bekijk de beelden online DHAKA Duizenden straat op om brand Bangladesh Duizenden textielwerkers zijn gis teren in Bangladesh de straat opge gaan uit boosheid over de dodelij ke brand in een textielfabriek. Ze eisen dat de verantwoordelijken worden aangehouden en gestraft. De brand brak zaterdagnacht uit op de begane grond en sloot tal van werknemers in op de acht ho ger gelegen verdiepingen. Congolese stad geplunderd door leger Congolese militairen hebben voor de derde dag op rij huizen in Mino- va geplunderd. Dat heeft een bron bij de VN-vredesmissie in Congo, Monusco, gezegd. Vredesmilitairen patrouilleren in Minova om de bur gers te beschermen tegen de rege ringssoldaten. Minova ligt op het pad van de rebellen van M23, die vo rige week Goma veroverden en nu optrekken naar Bukavu. PEKING Geslaagde landing op schip eist leven De eerste landing van een straalja ger op het Chinese vliegdekschip Liaoning lijkt het leven te hebben geëist van een hoge functionaris. Hij stierf aan een hartaanval, moge lijk uit opwinding. Luo Yang was verantwoordelijk voor de ontwik keling van de }-is, de eerste Chine se straaljager die vanaf een vlieg dekschip kan starten en landen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 8