30 binnenland 15 sweetdeal.ni Noorden op de bres voor gevangenissen cheap.nl dagactie M Agenten klagen over gebrek aan training 4 dagen Saueriand met haHpension Wintersfeer in LIMBURG sweet sweet cheap.nl/dagactie| 0900-700 7004 keer was de politie vorig jaar betrokken bij een schietincident Daarbij vielen er vijf doden en raakten 29 betrokkenen gewond. DEN HAAG - Politiemensen zelf vin den dat ze te weinig training krij gen voor het gebruik van hun vuurwapen. Volgens voorzitter Gerrit van de Kamp van politie bond ACP blijkt dat uit zeker drie rapporten. Hij begrijpt daarom niet dat de politieleiding en de mi nister van Veiligheid en Justitie dit niet laten verbeteren. Wat er zaterdag op station Hol lands Spoor precies is gebeurd, wordt nog onderzocht. Het Open baar Ministerie beoordeelt na af ronding van het onderzoek of de agent heeft gehandeld volgens de geldende instructies. Vrienden van de doodgeschoten Rishi Chandrikasing (17), zeggen best te willen geloven dat de jon gen zich verdacht gedroeg. Maar ze vinden dat nog geen reden om te schieten. „Het gaat hier wel om een kind en een kind weet soms niet goed wat hij moet doen." Het aantal slachtoffers van politieko gels groeit de laatste jaren. Volgens Jaap Timmer, lector veiligheid aan de Hogeschool Windesheim, wil dat echter niet zeggen dat agenten gewelddadiger zijn geworden. „Agenten gebruiken hun bevoegd heden wel anders", stelt Timmer. „Vroeger schoot men vooral uit noodweer, nu doet men dat meer om iemand aan te kunnen hou den. Dat is een verstandiger en vei liger manier van werken." Volgens de Raad van de Korpschefs schie ten agenten vaker, omdat de sa menleving ruwer is geworden en er meer geweld op straat is. Mede daardoor adviseerde de raad eer der dit jaar dat agenten eerder hun pistool moesten trekken en ermee dreigen. Politiemensen moeten zich bewuster worden van hun be voegdheden, want dat zou passen in een tijd waarin van de politie wordt gevraagd daadkrachtiger op te treden. Daarbij hoort ook de zo genoemde amoktraining waarbij alle agenten voor de zomer ge traind moesten zijn voor het geval zich een schietincident voordoet zoals dat in het winkelcentrum van Alphen aan den Rijn. De hindoestaanse gemeenschap in Den Haag liet weten 'geschokt' te zijn door de dood van Rishi Chandrikasing. Voor de jongen, die donderdag wordt gecremeerd, wordt morgenavond een dienst ge houden in de Haagse hindoetempel. Aantal schietincidenten met politie stijgt licht In 2011 vielen er tijdens dertig in cidenten waarbij de politie schoot vijf doden en raakten 29 mensen gewond. <3> In 2010 waren er 25 schietinciden ten en in 2009 23. In ambtsinstructies staat omschre ven wanneer politiemensen vol gens de Nederlandse wet mogen schieten. 0 Daar staat onder andere in dat agenten mogen schieten als een verdachte bij zijn aanhouding een ernstig geweldsmisdrijf pleegt of wanneer iemand vuurwapenge vaarlijk is. Als het kan, moet de politie eerst een waarschuwingsschot lossen, maar als daar geen tijd voor is, mag de politie direct gericht schie ten. Het afpakken van het wapen van de verdachte heeft prioriteit. De politie schiet in principe niet, tenzij sprake is van direct gevaar voor personen of de nationale vei ligheid. OM in beroep tegen vonnis Facebookmoord Het Openbaar Ministerie gaat in ho ger beroep tegen de uitspraak in de zogenoemde Facebookmoord. De rechtbank in Arnhem veroordeel de op 12 november twee minderja rige verdachten tot twee jaar jeugd detentie en jeugd-tbs voor het uit lokken van de moord op de 15-jari- ge Winsie Hau. Het OM had tegen beiden vijf jaar cel en tbs geëist. DEN HELDER Zoekactie naar zeeman stopgezet De zoekactie naar een vermist be manningslid van het Britse vracht schip Timberland is gisteren stop gezet. De man was zondag samen met een collega tijdens storm over boord geslagen. De collega werd zondag dood uit de zee gehaald. Het lichaam van de andere drenkeling werd getra ceerd, maar kon die avond niet meer geborgen worden. AMSTERDAM Mogelijk spoor roof Brink's onderzocht Bij een huiszoeking is de politie on langs op hetzelfde soort explosief materiaal gestuit dat is gebruikt bij een zeer gewelddadige overval op een filiaal van Brink's. De springstof (pentriet) lag in de woning van de ex-vriendin van een 34-jarige Amsterdammer, die was gepakt in een andere zaak. Hij is broer van een verdachte in de Brink's-zaak. UTRECHT Eis: gemeente betaalt vanwege bobbelweg De gemeente Stichtse Vecht moet een boete van 22.500 euro betalen omdat die een weg niet goed heeft onderhouden. Justitie eiste die straf gisteren we gens dood door schuld. Van het be drag is 7500 euro voorwaardelijk. In 2009 verongelukten twee vrou wen met hun motor omdat het wegdek door boomwortels om hoog was gedrukt. DEN HAAG Financiering Erasmus zeker tot 1 februari Tot 1 februari is de financiering van Erasmus, het uitwisselingspro gramma van studenten in Europa, gegarandeerd. Wat er daarna gebeurt, is afhanke lijk van de uitkomst van het debat over de Europese begroting. Dat zegt een woordvoerder van de Nuffic, dat het Nederlandse deel van de programma's uitvoert. DONGEN Vrachtwagen botst tegen oliebollenkraam In het Brabantse Dongen is een oliebollenbakker gewond geraakt toen een vrachtwagen tegen zijn kraam botste. De man kreeg kokend vet over zich heen, zo meldde de politie giste ren. Agenten die als eerste ter plaat se waren, hebben de man bij om wonenden onder de douche gezet. Daarna is de man naar het zieken huis gebracht. ASSEN - Noordelijke burgemeesters, gevangenisdirecteuren, onderne mingsraden en de provincies trek ken samen op om de dreigende slui ting van alle gevangenissen in Gro ningen, Drenthe en Friesland tegen te gaan. Ze zullen gezamenlijk actie voeren tegen de uitgelekte bezuini gingsplannen van staatssecretaris Fred Teeven van Veiligheid en Justi tie, zo spraken zij maandagmiddag af op het provinciehuis van Dren the in Assen. Teeven zou volgens die plannen 11 van de 29 gevangenis sen willen sluiten, met name in Groningen, Drenthe en Zeeland, en de rest willen concentreren in en rond de Randstad. Het ministerie wil daarmee 100 miljoen euro be sparen. In de noordelijke provincies zijn zes gevangenissen. Die zijn sa men goed voor honderden arbeids plaatsen. De bereidheid om actie te voeren is volgens de Drentse gede puteerde Rein Munniksma groot. Hij spreekt van een 'breed en veel kleurig lobbyfront'. De Drentse commissaris van de koningin Jac ques Tichelaar zal de lobby aanvoe ren. Teeven zei eerder dat er nog geen definitief plan ligt. Dat komt in het voorjaar van 2013. per /toplocatie één superactie! 3 overnachtingen incl. ontbijt Ook geldig in krokusvakantie 3 x.een 3-gangen diner Vlakbij Winterberg Design Hotel Saueriand Uitsluitend geldig op di. 27 NOVEMBER Elders 45 verblijf in een 6-pers. bungalow in Maaspark Boschmolenplas Zoek de natuur op in het nabijgelegen Nationaal Park De Groote Peel! Zie: www.kras.nl BOEK ONLINE of bel 0900-9697 15 1 ui anders vermeld. Prijzen /i/n exclusie11 ingskosten en verplichte bi/komende kosten waarom zou je meer betalen Volg Sweetdeal op Twitter en Facebook @SWEETDEALNL f /SWEETDEALNL Ti Ka»p mmm T/M DINSDAG 27 NOVEMBER Organiseer je handtas met een speciale handtas organiser! Welke vrouw herkent het niet: je mobiele telefoon gaat af en je kunt hem niet op tijd vinden tussen alle andere spullen. Met de handtas organiser kun je alles netjes organiseren en ook nog eens in een handomdraai wisselen van tas zonder iels te vergeten. dinsdag 27 november 2012 TG KOOR OP MAANDAG 2t T/M DINSDAG 27 NOVEMBER Op v/eg naar je vakantieadres je telefoon opladen? Dat kan met een draagbare oplader. Beschikbaar in zwart, paars en blauw en geschikt voor bijna alle types mobiele telefoons. De oplader werkt zonder stroom en laadt je telefoon volledig en snel op. koop vandaag op www.sweetdeal.nl! sweet TE KOOP OÉ» MAANDAG 26 T/M DINSDAG 27 NOVEMBER Bedien je iPad en touch tabiets voortaan eenvoudig met een styluspen. Hiermee kun je het aanraakscherm gemakkelijk en nauwkeurig bedienen zonder vingerafdrukken achler te laten. Inclusief klem om de pen te bevestigen aan je iPad-hoes. Ook geschikt voor andere mobiele apparaten met een aanraakscherm. varU69" 'Prijs o.b.v. 2-persoonskamer. Excl. res.kosten C 15 per boeking. Voorwaarden zie website. Bij aankomst op vrij. zat. geldt er een toeslag van C 10 p.p.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 5