sport 125 'Harde aanpak valsspelers H9HH 9 Sjachtar akkoord met elke straf voor Adriano dinsdag 27 november 2012 De Belgische wieierpresentator Michel Wuyts maakt de winnaar bekend. Niki Terpstra was maandag op weg naar een teambuildingskamp van zijn ploeg en daarom niet bij de uitreiking aanwezig. Hij kreeg zijn trofee uit handen van acteur Frank Lammers. foto Vincent Jannink/ANP 'X'zaBgm&SMastaiSU&aiaKmtKaBUIBl&HHSNJNKni&UIBailBeBtSHnoeBtÊÊmtStmUunw&ÊeiBRBRfKmKettBeiKÊlÊtUEtaaasHtBSaeusSfaiaKm door Eric de Jager AMSTERDAM - IOC-voorzitter Jac ques Rogge is maandag benoemd .tot Commandeur in de Orde van Oranje-Nassau. Hij kreeg de ko ninklijke onderscheiding uitge reikt door minister van Sport Edith Schippers, tijdens de achtste IOC-conferentie over sport, cul tuur en onderwijs. Rogge pleitte in Amsterdam voor een harde aan pak van valsspelers en dopegebrui kers, het liefst al op jonge leeftijd. Het tweedaagse IOC-congres staat in het teken van jeugd en onder wijs. Wat Rogge betreft, krijgt de jeugd zo vroeg mogelijk voorlich ting over doping. „Hoe eerder je begint, hoe beter. Bij de ]eugd Olympische Spelen is er een anti- dopingprogramma voor de leef tijdsgroep van 13 tot 18 jaar, maar zo lang moeten we niet wachten. De sport, coaches en trainers heb ben een belangrijke rol bij het on derwijzen van normen en waar den aan de jeugd." Die olympische waarden, 'uitblinken, vriendschap en respect', moeten jonge sporters er al vroeg van doordringen dat vals spelen uit den boze is. „De jeugd moet het besef hebben dat je je best ergens voor moet doen, vrienden nodig hebt en respect moet hebben voor winnen en ver liezen, voor de regels", zegt voorzit ter André Bolhuis van NOCNSF. „Alles wat goed is en massaal kent uitwassen, ook de sport. Die moe ten we benoemen." Doping is zo'n uitwas die maandag werd be noemd. Het IOC vaardigde zelf de regel uit dat dopingzondaars zijn uitgeslo ten van de volgende Olympische Spelen, de zogenoemde 'Osaka-re- gel'. Het wereldantidopingagent- schap Wada is niet van plan die sanctie over te nemen. „De tekst die op tafel ligt voor de nieuwe Wada-reglementen is nog niet af, er komen nog discussies. Maar wat er ligt, stemt ons wel tevreden. Er komen zware straffen op ernstige vormen van doping en valsspelen. Een schorsing van vier jaar, in plaats van twee, is eigenlijk in lijn met de 'Osaka-regel'. Met een straf van vier jaar is deelname aan de volgende Spelen automatisch niet mogelijk." Of het grootste uithangbord van georganiseerd dopegebruik, Lance Armstrong, ook door het IOC ge straft gaat worden, kon Rogge nog niet zeggen. „Er is nog veel werk te verrichten voor we iets kunnen zeggen over de bronzen medaille die Armstrong in Sydney heeft ge wonnen." 'Alles wat goed is en massaal kent uitwassen, ook de sport. Die moe ten we benoemen' DONETSK - De eigenaar van de Oek raïense voetbalclub Sjachtar Do netsk is niet blij met de manier waarop zijn ploeg is omgegaan met het veelbesproken onsportie ve doelpunt in de Champions Lea gue van vorige week. Volgens mil jardair Rinat Achmetov is het inci dent onacceptabel en heeft hij zijn ploeg berispt. „We zullen ervoor zorgen dat zoiets nooit meer ge beurt", zei de staalmagnaat. Sjachtar-aanvaller Luiz Adriano maakte dinsdag tegen Nordsjael- land een doelpunt, nadat zijn ploeggenoot Willian als sportief gebaar de bal terug aan de tegen stander wilde geven. Sjachtar won vervolgens met 5-2. De Uefa dien de een aanklacht in tegen de Brazi liaanse spits, die zich dinsdag bij de bond moet melden. „We zullen elke beslissing van de Uefa accepte ren", aldus Achmetov. EINDHOVEN PSV aast op Zweed Hiljemark PSV ziet een mogelijke versterking in Oscar Hiljemark. De twintigjari ge middenvelder van het Zweedse Elfsborg bekeek zondag het thuis duel van de club uit Eindhoven met Vitesse (1-2). Hiljemark sprak na de wedstrijd uitvoerig met trai ner Dick Advocaat, liet de zaak waarnemer van de Zweedse voet baller weten. Hiljemark staat ook in de belangstelling van andere bui tenlandse clubs. Hij werd eerder ook gevolgd door Ajax en Feye- noord. OSS Cambuur wint uitduel bij FC Oss SC Cambuur heeft in de Jupiler Lea gue de uitwedstrijd tegen FC Oss met 3-1 gewonnen. Bij rust leidden de Friezen, die zich met zeven pun ten achterstand op koploper MW weer subtoppers mogen noemen, met 1-0. Michiel Hemmen opende de score. Marcel van der Sloot leek tien minuten voor tijd onbedoeld voor de beslissing te zorgen door de bal in eigen doel te werken. Vlak daarna scoorde hij voor Oss echter ook nog aan de goede kant. In blessuretijd gaf invaller Johnny de Vries Cambuur zekerheid. BARNSLEY Roland Scholten loopt WK darts mis Roland Scholten doet dit jaar niet mee aan het WK darts van de prof- bond PDC (14 december -1 januari) in Londen. De Hagenaar slaagde er maandag niet in een van de twee plekken te bemachtigen tijdens de laatste kwa lificatiemogelijkheid in Barnsley. Scholten verloor in de kwartfinale van Terry Temple: 3-5. Michael van Gerwen, Raymond van Barneveld, die de laatste tijd in topvorm verke ren, doen wel mee, net als Vincent van der Voort Co Stompé, Gino Vos en Jerry Hendriks. MOSKOU Hiddink wisselt Anzji naar zege Guus Hiddink had maandagmid dag een gelukkige hand van wisse len tijdens de uitwedstrijd van Anzji Machatsjkala bij Amkar Perm. De ervaren trainer bracht Oleg Sjatov vijf minuten voor het einde in het veld. De wisselspeler tekende in de tweede minuut van blessuretijd voor de winnende tref fer: i-2. Anzji blijft dankzij de zege de nummer twee van de ranglijst, met vijf verliespunten meer dan koploper CSKA Moskou. CAGLIARI Napoli profiteert van nederlaag Juventus Napoli heeft optimaal geprofiteerd van de nederlaag van Juventus in de Serie A. De nieuwe nummer twee van de ranglijst won maan dagavond op Sardinië met 1-0 van Cagliari en verkleinde de achter stand op de koploper tot twee pun ten. De Slowaakse international Marek Hamsik maakte in Stadio Sant'Elia de kostbare treffer in de 73e minuut De titelverdediger uit Turijn ver loor zondagavond verrassend met 1-0 van AC Milan, dat dit seizoen tot dusver ondermaats presteert.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 59