in Hulst straks MAS heeft een broertje overal gelijk Raad buigt zich over speelautomatenhal 18 Wegwerken op E34 bij Zelzate tot half januari mil Apfïll m De Vlaamse polderdorpen Ouden Doel P3 ilE91*1 en Rapenburg vechten voor lijfsbehoud. Een museum moet daarbij helpen. almanak Handtekening Fracties willen in discussie over bowlingcentrum dinsdag 27 november 2012 Ook betalen op Prince- en Solmsbolwerk NIEUW MUSEUM door Henk Boot HULST - Parkeren in Hulst wordt duurder. Vanaf 1 januari 2013 wor den de tarieven in het betaald par keergebied gelijk getrokken, als het aan B en W van Hulst ligt. Automobilisten betalen straks overal 1,10 euro per uur. Nu is dat op een aantal plekken (zoals aan de Statie, het Havenfort en het Sta tionsplein) nog 80 eurocent. Verder willen B en W een einde maken aan het gratis parkeren op twee van de vier bolwerken in de binnenstad. Dat wil zeggen dat voor het stallen van de auto vanaf volgend jaar op het Princebolwerk en het Solms bolwerk moet worden betaald. De gratis plekken daar zijn nu in het weekend vooral populair bij mede werkers van winkels en bedrijven in de binnenstad. Zij kunnen voortaan in het week end hun auto nog wel gratis kwijt op het Nassaubolwerk en het Gal- gebolwerk. Door betaald parkeren in te voe ren op twee van de vier bolwer ken hopen B en W het bezoekers- verkeer beter over de stad en de be taald parkeerterreinen te spreiden. Dat staat in een voorstel van B en W van Hulst aan de gemeente raad. Die moet daar volgende maand een knoop over doorhak ken. Een andere wijziging is dat er van af 1 januari van 9.00 tot 18.00 uur moet worden betaald om te parke ren; een uur langer dan nu het ge val is. Daarmee sluit de gemeente aan bij de openingstijden van de winkels, die pas om 18.00 uur hun deuren sluiten. Een laatste aanpas sing rondom parkeren is dat de boete voor parkeerovertreders van af volgend jaar wordt opgekrikt van 52 naar 54 euro. Overigens mikken B en W erop dat ze in 2013 884.000 euro bin nenhalen aan parkeeropbrengsten. Dat hadden ze over dit jaar ook verwacht, maar ze komen onge veer een ton te kort. Dat wordt naar verwachting volgend jaar minder als de voorgestelde maatre gelen worden ingevoerd. Voor aanschaf van de parkeerauto maten op de beide bolwerken is 15 mille nodig. B en W wijzen erop dat nieuwe ontwikkelingen in de binnenstad tot andere verkeersroutes en par- keerbehoeften kunnen leiden. door Harmen van der Werf ZELZATE - Verkeer op de Express- weg (E34) in België, net over de Zeeuws-Vlaamse grens, moet nog tot half januari rekening houden met opstoppingen. Het Vlaams agentschap wegen en verkeer is er met ingrijpende werkzaamheden bezig tussen Zelzate en Wachtebe- ke én tussen Eeklo en Kaprijke. Die zijn volgens planning midden december afgerond. Toch zullen de wegdelen pas een maand later opengaan. De Vlaamse wegenbouwers willen het zekere voor het onzekere ne men. Het beton moet voldoende tijd krijgen om uit te harden en dat kan niet samengaan met het strooien van zout, als het onver- De moeder van de Middelburger ta kelt af. Na een lang leven heeft zij steeds meer last van geheugenstoor nissen en lukt het haar ook niet meer haar eigen bankzaken te regelen. De Middelburger helpt haar al een tijd en in overleg met zijn moeder en fa milieleden is besloten dat hij haar bankzaken voor zijn rekening neemt. Want zijn moeder kan niet meer haar eigen handtekening zetten. De Middelburger belde daarop de bank waar zijn moeder al haar hele leven klant is. De medewerkster aan de an dere kant van de lijn beloofde dat al les goed zou komen. Maar dan moest de moeder wel nog even een formulier ondertekenen waarin ze laat weten akkoord te gaan met haar zoon als gemachtigde. De bar van het legendarisch 't Schuurke is nog altijd intact. hoopt mocht gaan vriezen na half december. Strooizout kan het nog niet helemaal uitgeharde beton be schadigen. De verkeerssituatie bij Zelzate is momenteel het lastigst. De op- en afritten van de E34 worden ver nieuwd. Die blijven dus ook tot medio januari afgesloten. Hierbij houdt het Vlaams agentschap we gen en verkeer wel een slag om de arm. Als er begin januari weinig kans lijkt op een vriesperiode, wor den de wegdelen eerder openge steld. Dat zal gebruikers van de Express- weg (Vlaamse kust-Antwerpen) als muziek in de oren klinken. In de ochtend- en middagspits zijn er bij Zelzate door de werken gere geld files. Tip? redactie@pzc.nl door Romain van Damme OUDEN DOEL - Hij is niet van de bik kelharde acties, maar dat wil niet zeggen dat Benjamin Vergauwen zich zomaar neerlegt bij de onder gang van de Vlaamse polderdor pen Ouden Doel en Rapenburg. „Absoluut niet. Ik wil aantonen dat dit heel waardevolle dorpen zijn en niet mogen verdwijnen voor natuurcompensaties om de Antwerpse haven verder te laten groeien." Om dat aan te tonen heeft archeoloog Benjamin Verga uwen in Ouden Doel, net over de grens, een heus museum geopend met de fraaie naam PolderMAS. Een knipoog naar het hypermoder ne MAS in het nabijgelegen Ant werpen. „We hebben al contact ge had met het Antwerpse MAS", zegt Benjamin Vergauwen. „Na tuurlijk zullen ze ons niet officieel erkennen, dat hoeft: ook niet. Maar het zou al mooi zijn als ze in het grote Antwerpse MAS op ons be staan wijzen." Het museum is gehuisvest in 't Schuurke. Een museum op zich. Ooit was het een oude koeienstal. Jaren geleden al werd die stal om gebouwd tot een café, gerund door David en Irma. Hét trefpunt voor de inwoners van Ouden Doel en de omliggende gehuchten. Sinds een tijdje staat het gebouw leeg. „De Maatschappij Linker Schelde Oever wil het gebouw voor een be paalde periode beschikbaar stel len", vertelt Benjamin Vergauwen verder. „Ik wil er een ontmoetings plaats van maken voor de mensen uit de polder en omgeving. Met veel informatie over de polder." Een polder met een waardevol ver leden, meent Benjamin Vergau wen die zelf alweer vier jaar in Ouden Doel woont. Hij huurt er de stokoude Reinaerthoeve (1895) waar hij samen met zijn vriendin en twee kinderen naar alle tevre denheid woont. Naast het huis staat een grote mo numentale schuur waarin regelma tig bijeenkomsten werden gehou den. „Om te vertéllen over die oude cultuur, over de schoonheid van de polder en de plannen voor de havenuitbreiding." Die uitbreiding staat al op papier en slokt een groot deel van de pol der met enkele gehuchten op. Be woners hebben inmiddels de krachten gebundeld en maken zich (juridisch) sterk om de polder en dorpen overeind te houden. „Dit is het laatste stukje woning structuur die gelinkt is aan de Schelde", zegt Vergauwen. „In Ne- derland stikt het van de dijkhuis- jes, in Vlaanderen een beziens waardigheid. Daarom willen we de ze dijkhuisjes goed bewaren." Een sprankje hoop is er weer nu de gemeente Beveren-Waas de dijk Zoetenberm naar Ouden Doel als beschermd landschap heeft aan gewezen. „Dat juichen we natuur lijk enorm toe. Dit is cultureel erf goed en dat willen we de mensen die ons museum bezoeken, meege- TERNEUZEN - De Christoffelgroep wil niet alleen een speelautomaten- hal openen in Terneuzen, maar het liefst ook een biljart- en bow lingcentrum. Deze 1500 vierkante meter grote horecavoorziening is bedacht op het braakliggende terrein Kenne- dylaan-West. Om er acht bowling banen, twaalf biljarttafels, een res taurant met 120 zitplaatsen en een terras te kunnen realiseren, moet het bestemmingsplan worden ge wijzigd. Op verzoek van CDA, Christenunie en WD buigen de politieke partijen in Terneuzen zich daar donderdag over, vanaf 19.30 uur in het stadhuis. door Raymond de Frel TERNEUZEN - Coalitiepartij CDA en oppositiepartijen Christenunie en WD in Terneuzen willen zich nog eens buigen over de vestiging van een Funtastic Casino in het monumentale oude postkantoor op de kop van de Nieuwstraat. Het college van B en W liet initia tiefnemer De Christoffelgroep uit Middelburg (Loontjes Automaten en anderen) eerder weten niet te willen meewerken, omdat de ge meente een 'uitsterfbeleid' voert voor speëlautomatenhallen. Alleen in Axel is nu nog een gokhal in be drijf Burgemeester Jan Lonink ver wacht niet dat Funtastic een meer waarde heeft voor her centrum van de stad. Loontjes liet zich niet door die op merking afschrikken en richtte zich tot de gemeenteraad, in de hoop dat de politieke partijen wel over het plan willen nadenken. Dat was voor CDA, Christenunie en WD aanleiding om het onder werp op de agenda te laten plaat sen voor de vergadering van de commissie Bestuur en Middelen. Zij behandelt het verzoek van de Christoffelgroep donderdag vanaf 19.30 uur in het stadhuis in Terneu-

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 54