Plan voor landhuizen in de herkansing i Nomen Nescio is al 40 jaar in de ether 2o! zeeland Herdenking Ramp in Onderzoek naar Stavenisse en Fhpland De Kraayert Horeca in Skidöme wordt gedoogd ifii rj\ v €2000.' fiWw RETOUR! Eind deze maand viert ziekenomroep Nomen Nescio een feestje vanwege het veertigjarig bestaan. beweegtuin bij dinsdag 27 november 2012 College wil nieuw bestemmingsplan maken door Rob Paardekam THOLEN - Burgemeester en wethou ders van Tholen willen een nieuw bestemmingsplan opstellen om de komst van vier landhuizen aan de Mosselhoekseweg bij Tholen als nog mogelijk te maken. Ze vragen de gemeenteraad hiermee akkoord te gaan. Het vorige bestemmings plan werd door de Raad van State naar de prullenbak verwezen. Ontwikkelaar Florestede B.V. wil de vier landhuizen bouwen op de locatie waar nu nog een oud en vervallen kassencomplex staat. Dat kan in het kader van de zogeheten ruimte voor ruimte-regeling. Die houdt in dat iemand één of meer huizen mag terugbouwen als een vervallen agrarisch pand wordt ge sloopt Een aantal agrariërs uit de omge ving ziet de komst van de landhui zen echter helemaal niet zitten. Ze zijn bang dat ze in de toekomst worden beperkt in hun bedrijfs voering, omdat toekomstige bewo ners gaan klagen over stank- en ge luidsoverlast De boeren stapten naar de Raad van State, daarin ge steund door de ZLTO, en kregen gelijk. De rechter stelde onder meer dat de tuinen van de toekom stige landhuizen te dicht bij de landbouwpercelen komen te lig gen. Al met al vindt de rechter dat de gemeente niet heeft kunnen aantonen dat de toekomstige be woners een goed woon- en leefkli maat krijgen en dat de agrariërs niet belemmerd zullen worden in hun bedrijfsvoering. Burgemeester en wethouders heb ben nagedacht over hoe het nu ver der moet en stellen de gemeente raad nu voor om een nieuw be stemmingsplan op te stellen dat de toetst der kritiek wel kan door staan. Volgens B en W is dat moge lijk. Bovendien zou de gemeente richting de ontwikkelaar min of meer de plicht hebben om er alles aan te doen om het plan mogelijk te maken. „Uiteraard dienen daar bij de belangen van de omliggende agrariërs in acht te worden geno men", aldus het college. B en W zeggen van plan te zijn om deze keer te overleggen met de protesterende boeren. Ook zal een milieukundige worden betrokken bij het opstellen van het nieuwe bestemmingsplan. De gemeenteraad praat volgende maand over de kwestie. Het plan kon tot nu toe altijd op een meer derheid rekenen. Sommige par tijen zijn echter zeer kritisch over de komst van nieuwe burgerwo ningen in het buitengebied. TERNEUZEN - Horecagelegenheid De Zeeuwse Alp in skihal Skidöme in Temeuzen kan voorlo pig een jaar draaien op een gedoog vergunning. Dat hebben B en W van Terneuzen besloten. Wellicht dat er voordien al een of- V MAAK KANS OP Laat nu uw huis binnen en/of buiten schilderen en maak kans op €2000,- retour. Vraag uw Winterschilder naar de voorwaarden. Boot Schilders Postbus 258 4460 AR Goes Tel. 0113-230145 www.bootschilders.nl Meester De Koeijer BV Schouwersweg 100 4451 HT Heinkenszand Tel. 0113-577220 www.roegiersdekoeijer.nl Schilders - en Afwerkingsbedrijf Franse Johan Frisostraat 26 4434 AC Kwadendamme Tel. 0113-649361 www.schildersbedrijffranse.nl Schildersbedrijf Saman Va I eken isseweg 41 -43 4411 BP Rilland - Bath Tel. 0113-551339 www.saman-schilders.nl JUBILEUM Elke dag 24 uur muziek zonder reclame, regelmatig verzoekpla ten en elke week een verse ge sproken PZC. Met dertig vrijwilli gers houdt ziekenomroep No men Nescio het ziekenhuis in Goes al 40 jaar bij de tijd. Huize Den Berg luistert ook mee. door Mieke van der Jagt Een vrijwilligersorganisa tie. Dat is het, dat was het en dat zal het ook al tijd blijven. Hoewel er veel veranderd is voor ziekenomroep Nomen Nescio sinds de oprichting veertig jaar ge leden, blijft één ding voorop staan: wie aan een ziekenhuisbed gekluis terd is, kan wel wat verstrooiing van muzikale of informatieve aard gebruiken. Ook voor mensen die in een instelling wonen, kan een huisomroep de betrokkenheid en het welbevinden aanzienlijk verho gen. Het was de Goesenaar Chris Wes- sels die met een paar mensen be gon te pionieren in de Goese zie kenhuizen Bergzicht en Sint Johan na. Het ging toen vooral om ver- zoekplaatjes. Nomen Nescio-secre- taris Han Willemsen: „Mensen la gen toen veel langer in en zieken huis dan nu. Nu is de gemiddelde opnameduur drie dagen maar toen wel twaalf dagen. Het be zoek, de verpleging of de patiën ten zelfj vroegen plaatjes aan, die dan in de loop van de week wer den gedraaid." De voorzichtige start kreeg een de gelijke versnelling toen de toenma lige burgemeester van Goes, Ferry Huber, de kar hielp trekken. No men Nescio maakte een grote groei door. Op het hoogtepunt wa ren er, behalve het ziekenhuis, der tien verzorgings- en verpleeghui zen aangesloten. Voorzitter André van der Walle: „Fusies en nieuw bouw hebben ervoor gezorgd dat de tehuizen zijn afgevallen. In de nieuwbouwplannen is geen geld meer voor een studio en muziek hebben mensen meestal zelf wel, als ze dat willen. Daarmee zijn na tuurlijk voor Nomen Nescio ook wel inkomsten weggevallen. Nu ficiële horecavergunning wordt af gegeven. Een aanvraag is nog in be handeling. Eerst wordt de doopcel van de nieuwe exploitant gelicht in het kader van een Bibob-onder- zoek. Dat is vaste prik wanneer omstandigheden wijzigen. Secretaris Han Willemsen en voorzitter André van der Walle in de studio in de kelder van het ADRZ in Goes. foto's Mechteld Jansen dragen alleen het Adminraal De Ruijter Ziekenhuis (ADRZ) en Huize Den Berg bij, plus alle Beve- landse gemeenten behalve Borsele. Die bezuinigt op dat soort din gen." Gelukkig staat in de kelder van het ADRZ een hele goede, professione le studio. Ook zijn twee flinke wanden bedekt met duizenden cd's. „Het is bijna onmogelijk dat er iemand om een plaatje vraagt, wat wij niet hebben. En gebeurt dat toch, dan weten we er alsnog op een nette manier aan te ko men", vertelt André van der Wal le. Nomen Nescio heeft altijd heel ruim in de vrijwilli gers gezeten, maar daar is het afgelopen halfjaar behoorlijk de klad in gekomen. „Met de digi talisering hier in het ziekenhuis is er een heleboel fout gegaan. We konden gewoon niet uitzenden. Veel mensen hebben het daarom voor gezien gehouden. Heel goed te begrijpen", vindt Han Willem sen. „Als je hier heen komt om een programma te maken en het kan niet, is de lol er gauw af. Ook de mensen die langs de bedden verzoekjes ophalen, vinden het frustrerend als het dan niet uit de luidspreker komt." Er zouden, vinden beide bestuur der, best wat vrijwilligers bij kun nen komen. Vooral voor jonge me- snen met creatieve ideeën heeft de ziekenomroep heel veel te bieden. André van der Walle: „Het klink misschien oubollig, ziekenomroep, maar voor iemand met hart voor het medium radio, kan de alleraar digste programma's maken." Om het jubileum te vieren houdt Nomen Nescio deze week een feestbijeenlcomst met barbecue voor vrijwilligers bij restaurant De Vier Linden in De Hollandsche Hoeve in Goes. wssssswssssss^j'zsia-: STAVENISSE - De gemeente Tholen trekt 22.000 euro uit om op fe bruari volgend jaar te herdenken dat zestig jaar geleden de waters noodramp plaatsvond. In de gemeente werden Stavenisse en Sint Philipsland het hardst ge troffen. In die twee dorpen zullen dan ook ceremonies plaatsvinden. De gemeente heeft deze samen met lokale mensen opgezet. De herdenking in Stavenisse vindt 's ochtends plaats. Daar worden ge nodigden en andere belangstellen den ontvangen in het dorpshuis om vervolgens in een stille tocht naar de hervormde kerk te lopen. Daar vindt een herdenkingsbijeen komst plaats. De ochtend wordt af gesloten met een kranslegging. In Sint Philipsland zal de burge meester 's middags een toespraak houden bij het watersnoodmonu ment en worden de namen van de slachtoffers voorgelezen. Ook hier wordt de ceremonie afgesloten met het leggen van een krans. In de avonduren wordt waarschijn lijk het muziekstuk De Ramp uit gevoerd in het atrium van het ge meentehuis, maar dit is nog onder voorbehoud. De gemeenteraad moet nog ak koord gaan met het uittrekken van de 22.000 euro. Dat zal volgende maand gebeuren. LEWEDORP - De Seniorenraad Bor sele onderzoekt samen met De Kraayert in Lewedorp de mogelijk heden voor een beweegtuin bij het zorgcentrum. Doel is mensen aan het bewegen te krijgen. De 'Volièretuin' zou hiervoor ge schikt zijn. In deze tuin kunnen naast beweegtoestellen ook wan delpaden en zitjes worden gereali seerd. De beweegtuin is niet alleen voor de bewoners van De Kraayert toe gankelijk, maar voor alle ouderen van Lewedorp. Bewegen kan op eigen gelegen heid of in samenwerking met een fysiotherapeut.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 50