Warme hap en meer van Dailykeet 20| I Pannenkoeken voor ouderen in het dorp Stadsbeiaardier van Veere neemt afscheid Quilt Ster en Kadoshoppie samen feestdagen in dinsdag 27 november 2012 door Esme Soesman BROUWERSHAVEN - Het begon met een paar keer koken voor de moe der van een kennis. Inmiddels heeft Rob de Leeuw van Dailykeet een dikke twintig mensen op Schouwen-Duiveland waaraan hij zijn daghap levert. Gevarieerde, dagverse en gezonde maaltijden - prijst De Leeuw de menuutjes aan. Voor een heel schappelijke prijs. „Ik zal niet zeggen dat het "mijn roe ping is, maar het is wel dankbaar werk om te doen." Toen die kennis op vakantie ging, vroeg hij De Leeuw omveertien da gen voor zijn moeder te koken. „En toen had ik zo drie of vier mensen die die maaltijden ook wel zagen zitten. Nu heb ik twee routes op Schouwen-Duiveland", om schrijft De Leeuw het prille begin. Zijn vertrekbasis is Rotterdam waar hij met een (Portugese) vriend en zakenpartner de Spaanse tapasbar El Rio aan de Kleiweg runt. Zijn uitvalsbasis op Schou wen-Duiveland is een stuk loods aangrenzend aan de brandweerka zerne in het Slingerbos in Brou wershaven. Een opslag- en distribu tiecentrum, van waaruit De Leeuw een oostelijke en westelijke route over het eiland rijdt en (via beide kanten) over de Zuid-Hollandse ei landen terug naar Rotterdam trekt. Ook op Goeree-Overflakkee zit mo gelijk markt. De daghap is geen keuzemenu. Wel gaat er aan afname een kennis makingsgesprek vooraf, waarin mensen hun wensen kenbaar kun nen maken. In z'n algemeenheid gaat het om maaltijden van drie- a vierhonderd gram, die gezond (mi nimaal zoutgebruik en zonder kunstmatige kleur-, conserverings- en smaakstoffen) worden bereid. „Die hoeveelheid is voor de meeste 'Wij hebben een kookwa- gen, die zelfsupporting is. Gas, stroom, water; al les nemen we zelf mee' mensen meer dan genoeg. Het is al tijd gevarieerd en we werken zo veel mogelijk met Zeeuwse produc ten. Ik koop alles op het eiland zelf" De daghap is maar één van de pijlers ('Voor elke trek is er in de Dailykeet een plek') van het Rotterdams/Brouwse bedrijf. Zo worden ook losse maaltijden naar keuze langsgebracht: voor 12 uur be steld, de volgende dag tussen 12.00 en 19.00 uur bezorgd. Onder de noemer Daily at Work timmert De Leeuw daarnaast bij bedrijven aan de weg. „Bedrijven hebben de neiging snel iets buiten de deur te organiseren omdat ze denken: het is hier klein of we heb ben geen faciliteiten." jammer, vindt De Leeuw. Want er is van al les mogelijk. „Wij hebben een kookwagen, die volledig zelfsuppor ting is. Gas, stroom, water; alles ne men we zelf mee." In overleg valt er van alles te regelen, geeft de on dernemer aan. Nog een aardig onderdeel van het bedrijf is de kookstudio; de moge lijkheid om zelf achter de pannen te kruipen in combinatie met bij voorbeeld een bezoek aan een koeienboer of andere versleveran cier. Er zijn allerlei invullingen mo gelijk, schetst De Leeuw. Van culi naire competities tot thema-avon den. Om tot nog meer culinaire creativiteit te komen, is De Leeuw op zoek naar een keuken op Schou wen-Duiveland waar hij structu reel gebruik van kan maken. Meer info via: www.dailykeet.nl of 06-14811556. door Esme Soesman DREISCHOR- Marcha Osephius (mid den) heeft met haar patchwork en quiltwinkel de Quilt Ster haar intrek genomen in thee- en cadeauwinkel Kadoshoppie in Dreischor. In deze zaak van Vera van Oeveren (rechts) zijn onder meer losse theeën, servie zen en taartdecoratiespullen te koop. Links op de foto staat stagiare Liza van der Goot. De twee zussen houden samen Sfeerdagen in Dreischor, van donderdag 6 tot en met zaterdag 8 december. Mensen kunnen een kijkje komen nemen, alvast cadeautjes op de kop tikken en ideeën opdoen. Aan dat laatste dragen de workshops die ge durende deze dagen worden aange boden zeker bij. Op donderdag wor den (voor 5 euro per workshop per persoon) workshops 'Gingerbread Taarttopper' gegeven; elk half uur, tussen 10.00 en 13.00 uur. Van 13.30 tot 16.30 uur volgt de work shop 'Vintage Kerstornament', waar aan elk uur kan worden deelgeno men. Diezelfde workshop wordt ook vrij dag 7 december, tussen 10.00 en 13.00 uur gehouden. Van 13.30 tot 16.30 uur zijn er half uur durende DREISCHOR - De NH-kerkgemeen- schap Dreischor-Noordgouwe ver zorgt samen met Manege Balans in Dreischor zaterdag een pannen koekenmiddag voor 60-plussers op het dorp. De activiteit geldt als reactie op de oproep van de ge meente iets te doen aan eenzaam- heidsbestrijding in de dorpen op Schouwen-Duiveland. De Dorps raad Dreischor heeft er een budget voor beschikbaar gesteld. De maal tijd wordt vanaf 16.30 uur geser veerd bij de manege aan de Lange- weg 2a. Daar wordt tevens een klei ne show met de paarden gegeven. Voor ouderen die zelf met paar den hebben gewerkt zal dat wel licht herinneringen oproepen. VEERE - De stadsbeiaardier van Veere, Kees van Eersel, neemt ko mende donderdag officieel af scheid. Tientallen jaren lang heeft Van Eer sel wekelijks de beiaard in de stad huistoren van Veere bespeeld. Hij speelde niet alleen werken van bekende componisten, maar ook volksmuziek. Verder staat Van Eer sel bekend om zijn improvisaties op het carrillon van de stadhuisto ren. Aankomende donderdag vindt om 15.00 uur in het voormalige stad huis van Veere de afscheidsrecep tie plaats voor stadsbeiaardier Van Eersel. HAAK KANS OP €2000)' RETOUR! DE WINTERSCHILDER LEVERT WEER KNAP WERK Wesdorp Schilders- en Afwerkingsbedrijf Korte Achterweg 10 4307 AK Oosterland Tel. 0111 -641551 www.wesdorp-schilders.nl Schilders- en Afwerkingsbedrijf Harry Linders Klaverstraat 57 4322 CG Scharendijke Tel. 0111 -672142 www.schildersbedrijflinders.nl MAAK KANS OP €2000i- RET0UR! v.o.f. Boot Schilders-Afwerkingsbedrijf Lageweg 18 4328 RT Burgh-Haamstede Tel. 0111 -651586 Schildersbedrijf Franke v.o.f. Havenweg N Z 4 4318 AB Brouwershaven Tel. 0111 -691288 Schildersbedrijf Ad de Wit Capelleweg 3 4306 PE Nieuwerkerk Tel. 0111 - 641555 www.addewit.nl Laat hu uw huis binnen en/of buiten schilderen en maak kans op €2000,- retour. Vraag uw Winterschilder naar de voorwaarden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 44