Buwtefi&i 7 Beween, dinsdag 27 november 2012 Vossen en reeën hebben het gebied ontdekt en gekoloniseerd en vrijwel jaarlijks worden er aansprekende vogels als de visarend en de zeearend waargenomen. Zal het dan toch werkelijkheid worden wat in de meest optimistische ontwikkelingsscenario's aan mogelijkheden werd geschetst? De broedende aalscholvers en lepelaars, de bosbewonende spechten en uilen hebben het gebied allang ontdekt, dus wie weet kunnen we op termijn broedende zeearenden verwachten. Het gebied is er klaar voor. Dat blijkt onder meer uit het feit dat er de laatste maanden herhaaldelijk een jonge zeearend werd foto's Chiel Jacobusse waargenomen. De Slikken van de Heen zijn ideaal als wandelgebied voor de rustzoeker. Er is een goed ontsloten wandelpad, dat naar een mooi vogelkijkscherm en een prachtige uitzichttoren leidt. Het aantal mensen dat het gebied ontdekt heeft is maar mondjesmaat, maar misschien is het juist daarom zo prettig wandelen. De kans om een medebezoeker te ontmoeten is ongeveer net zo groot als de kans om een ree tegen te komen. Chiel Jacobusse Grazende shetlandpony's geweest. Ook patrijzen hebben geleden onder veranderingen. Maar er zijn ondertussen ook verschuivingen in bedrijfsvoering opgetreden. Het is nu vaak zo dat er veel schuren leeg zijn vanaf mei tot september. Dat biedt misschien kansen voor gewenste vogels. Zo zijn er moge lijkheden om bijvoorbeeld een uilenkast zo te plaatsen dat het dier wel op het erf kan leven, maar verder niet in de schuur kan komen. Elk boerenerf kan meedoen met de erftrofee. Houd de websites van SLZ, de ZLTO en de BSZ in de gaten voor een invulformulier voor 5 februari. Sylvia Tuinder een erf vind je historische kenmerken, zoals o.a. een fraai metselwerk, de vorm van een raampje of een luik. foto 'sTonnie Outermans

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 39