Delta in beroep tegen uitspraak claim windpark zeeland 123 Thermphos bouwt af Zeeuwse economie ploetert voort in 2013 STROOIZOUT Gedrag agressieve honden onderzocht fantio Bestel snel, want Nu vanaf slechts 9,- per emmer! dinsdag 27 november 2012 'Bloggen is niet het doel, maar het middel. Het sluit aan bij de leefwereld van de jongelui. Het is kort, hip en flitsend.' Elise Kremer, docente Nederlands op de SSC Nehalennia door Frank Balkenende MIDDELBURG - De Kamer van Koop handel Zuidwest-Nederland voor ziet dat de Zeeuwse economie in 2013 zich niet herstelt. Nadat voor aluminiumfabriek Zal- co eind 2011 het doek viel en 600 vaste en inleenkrachten op straat kwamen te staan, kreeg de Zeeuw se economie dit jaar opnieuw een aantal forse klappen. In negen maanden tijd gingen 93 bedrijven failliet. Ook reorganiseert een aan tal bedrijven en instellingen nood gedwongen. Dit jaar verloren al ruim 1250 men sen hun baan of dreigen die te ver liezen door aangekondigde ontsla gen en reorganisaties. De 420 me dewerkers van het failliete Therm- NIEUWDQRP - De failliete fosforfa- briek Thermphos bij Nieuwdorp heeft de productie gestaakt. De meeste van de 420 medewer kers blijven nog een tijdje aan de slag. Ze zorgen ervoor dat de fa brieken netjes en veilig worden stilgelegd en zijn tevens nodig voor onderhoud en schoonmaak. Verder zijn mensen nodig om de geproduceerde fosfor uit te leveren door Frank Balkenende en Luc Oggel KAMPERLAND - Delta Netwerkbe drijf is in beroep gegaan tegen een uitspraak van de rechtbank in Mid delburg. Die heeft bepaald dat het netwerkbedrijf een schadeclaim van 2,8 miljoen euro moet betalen aan Windpark Zeeland BV. Delta vindt de claim onterecht. „Daarom stappen we naar het hof', zegt een woordvoerster. Windpark Zeeland BV exploiteert sinds 1991 een windmolenpark in de Jacobahaven bij Kamperland. In 2005 heeft het bedrijf aan Delta gemeld de vijf bestaande windmo lens te willen vervangen voor drie nieuwe turbines met een groter vermogen. Volgens de Elektriciteitswet is een netbeheerder verplicht, om een aanvrager te voorzien van een aan sluiting op het dichtstbijzijnde punt in het net, maar dat weigerde Delta omdat de locatie-Jacoba haven destijds te weinig capaciteit had. Delta heeft Windpark vervol gens aangeboden om te worden aangesloten op de locatie-Middel burg voor een bedrag van 3,3 mil joen euro. Daarmee heeft Delta volgens Windpark onrechtmatig gehan deld, omdat Delta volgens de wet verplicht is om aansluitingen te realiseren voor windmolenparken met een vermogen tot 10 MVA (megavoltampère). Het park van Windpark heeft een vermogen van 9 MVA. Een aansluiting op lo- catie-Jacobahaven zou eenmalig 221.300 hebben gekost en jaarlijks 7000 euro. Windpark heeft zich op eigen kosten aangesloten op het particuliere netwerk van Windpark Roompotsluis BV, op enkele honderden meters van de nieuwe windmolens. Windpark eiste van Delta het ver schil tussen de investering die no dig zou zijn geweest voor loca- tie-]acobahaven, evenals de kosten die het bedrijf moest maken om de windmolens op het net aange sloten te krijgen. De rechtbank heeft die schadeclaim toegewezen. Het gaat om 2,8 miljoen euro ex clusief rente vanaf 1 januari 2008, 29.000 euro voor elk jaar dat de aansluiting na 1 januari 2008 in- stand is gebleven exclusief rente en de proceskosten a 18.000 euro. MIDDELBURG - De twee honden die zaterdag in Middelburg een 50-jari- ge vrouw en een 22-jarige man hebben aangevallen, moeten voor lopig in een speciaal asiel blijven. Daar worden ze onderzocht door een gedragsdeskundige van het mi nisterie van Veiligheid en Justitie, aldus een woordvoerder van de po litie Zeeland. Blijkt uit het onderzoek dat ze 'bijt- gevaarlijk' zijn, dan worden ze ge dood. Komt uit de test dat de hon den in essentie geen kwaad in de zin hebben en het om een 'inci dent' ging, dan worden ze terug ge geven aan de eigenaar. De vrouw- had de honden tijdelijk onder haar hoede. Bij het uitlaten begonnen de dieren te vechten en werd zij gebeten in armen, benen en borst. Een jongeman die het zag gebeuren en haar te hulp schoot liep eveneens bijtwonden in zijn arm op. Politie en de ge meente Middelburg onderzoeken of de honden eerder bij bijtinci- denten zijn betrokken. Jaarlijks worden in Nederland 150.000 mensen door honden gebeten. bemiddelaar tussen leverancier en consument phos hopen momenteel vurig op een doorstart van de fosfosfabriek. Volgend jaar staan nog eens 300 banen op de tocht, waaronder die van 163 provincieambtenaren. De Kamer van Koophandel stelt dat de economie in de greep van de internationale crisis blijft. Voor 2013 voorzien veel bedrijven nog geen herstel. Door de dalende vraag en vaak stijgende kosten staat de winst onder druk. Ruim een kwart van de Zeeuwse bedrij ven voorspelt banenverlies in 2013. Het Centraal Bureau voor de Statis tiek meldde gisteren dat één op de drie bedrijven in Nederland finan ciële zorgen kent. Deze bedrijven krijgen moeilijker kredieten en le ningen en hebben vaker last van klanten die laat of niet betalen. aan dochterondernemingen van Thermphos International BV. Omdat nog met vier gegadigden, waaronder een Nederlands bedrijf, wordt onderhandeld over een over nam, blijft ook het kantoorperso neel voorlopig op zijn post. De curatoren verwachten eind de cember, begin januari te kunnen 'melden of een doorstart mogeÜjk exclusief verzendkosten I emmer 12,50 5 emmers 50,00 Bespaar 12,50 en 1,- verzendkosten II emmers 100,00 Bespaar 37,50 en 2,75 verzendkosten 7,5kg per emmer Laat u niet verrassen door gladheid en vertil u niet aan zware emmers. Bestel nu direct strooizout in afsluitbare emmers voorzien van een hengsel. Ja, ik bestel graag: 1 emmer strooizout a 12,50 exclusief 6,75 verzendkosten 5 emmers strooizou'. a 50,00 exclusief 12,50 verzendkosten I I 11 emmers strooizout a 100,00 exclusief 17,50 verzendkosten Naam: Voornaam: M V Geboortedatum: Adres: Postcode Plaats: E-mail: Telefoon: te, ik machtig Fanti éénmalig om het betreffende bedrag af te schrijven van mijn bankrekeningnummer: Datum: Handtekening: Stuur de ingevulde coupon in een enveloppe naar: FANTI Antwoordnummmer 12044 2300 VC Leiden Geen postzegel nodig Online bestellen kan via www.fanti.nl voor vragen kunt u contact opnemen met ons via 0900 123 33 33 is cent per minuut

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 23