Maintenance Value Park is in trek 2oI zeeland Badboot in Antwerpen wordt schaatsboot Zeeuwse Alp in Skidome gedoogd Barista Mathias Brys: dinsdag 27 november 2012 Kennis- en innovatieproject in Kanaalzone door Henk Boot TERNEUZEN - Meer dan dertig on dernemingen en organisaties uit de Kanaalzone en wijdere omge ving zijn serieus geïnteresseerd in het Maintenance Value Park (MVP) dat volgend jaar in Temeu- zen van de grond komt. Dat zegt Rien Puyenbroek van Dutch Instu- te World Class Maintenance uit Breda dat in Zuid-Nederland kans rijke innovatieprojecten begeleidt. Dat MVP belooft volgens hem een bijzonder project te worden. „Het wordt oneerbiedig gezegd een soort shopping wall met open werkplaatsen van deelnemende or ganisaties en bedrijven, die ge bruik kunnen maken van eikaars logistiek, materiaal en personeel", aldus Van Puyenbroek. Het MVP verschijnt in Terneuzen naast de Dow-site aan de oostkant van de ingang van de Westerschel- detunnel. De eerste paal gaat, als het meezit met de grondaankoop en het bestemmingsplan, in het eerste kwartaal van 2013 de grond in. Eind volgend jaar zou het MVP dan open kunnen. Het gaat daarbij om kennis en innovatie, ook op het terrein van onderhoud, waar bij groen en duurzaam met hoofd letters worden geschreven. Naast het bedrijfsleven worden ook het ROC Scalda, de provincie Zeeland en onderzoeksinstituten bij dit MVP betrokken. Vooruitlopend daarop wordt van daag in het Bio Base Trainings Center in de Koegorspolder in Ter- neuzen een Leer Werk Omgeving (LWO) in het leven geroepen. Het gaat daarbij om een opleidings- en trainingscentrum waarbij jongeren in opleiding en medewerkers van bedrijven de kneepjes van het vak leren, danwel worden omge schoold of bijgeschoold om nieu we ontwikkelingen in hun vakge bied in de vingers te krijgen. „We willen daarmee niet wachten tot het MVP gereed is; dan zouden we wellicht kansen laten liggen en we willen in Zeeland juist met ver eende krachten zo snel mogelijk in spelen op nieuwe marktinitiatie- ven en ontwikkelingen. Nu vooral nog in de chemiesector, maar straks ook in de bio base eco nomy", aldus Puyenbroek. Burgemeester Jan Lonink van ter- neuzen opent vandaag in het Bio Base Training Center op zijn grondgebied het LWO. Alle belang stellende bedrijven en organisaties voor het MVP worden bijgepraat over de vorderingen daaromtrent. TERNEUZEN - Horecagelegenheid De Zeeuwse Alp in skihal Skidöme in Terneuzen kan voorlo pig een jaar draaien op een gedoog vergunning. Dat hebben B en W van Terneuzen besloten. Wellicht dat er voordien al een of ficiële horecavergunning wordt af gegeven. Een aanvraag daarvoor is nog in behandeling. Maar eerst wordt de doopcel van de nieuwe exploitant gelicht in het kader van een Bibob-onderzoek. Dat is vaste prik wanneer omstandigheden wij zigen, zoals bij voorheen Snowba- se het geval is. Laat nu uw huis binnen en/of buiten schilderen en maak kans op €2000,- retour. Vraag uw Winterschilder naar de voorwaarden. Schildersbedrijf P. Nieuwenhuijzen Klaproosstraat 5 4341JW Arnemuiden Tel. 0118-601388 www.schildersbedrijfnieuwenhuijzen.nl Schildersbedrijf Schiboo Grijpskerke Molenstraat 22 4364 AA Grijpskerke Tel. 0118-591658 www.schiboo.com Schildersbedrijf Buitelaar - Pouwer Herculesweg 41 4338 PL Middelburg Tel. 0118-413611 www.buitelaar-pouwer.nl Schilders - Afwerkingsbedrijf van Iwaarden BV Ampèreweg 6 4338 PT Middelburg Tel. 0118-640400 www.schildersbedrijfvaniwaarden.nl „Heb je net heel je ziel en zaligheid gelegd in de perfec te bereiding van een cappuccino, koffie verkeerd of een latte macchiato, inclusief een kunstwerkje in het melk- schuim, gooit de gast er zomaar suiker overheen en begint te roeren. Dat vind ik dan best zonde, ja." ANTWERPEN - De zogeheten Bad boot in het Antwerps Kattendijk- dok blijft gevuld met water. Sinds een paar weken wel in bevroren toestand, goed voor een vierhon- der vierkante meter grote ijspiste die tot eind februari volgend jaar geopend is. De duizenden zwemmers die de afgelopen zomer in de Badboot af koeling zochten, kunnen zich in de koude wintermaanden war men aan de schaatssport. „Een on der het water geplaatste stalen con structie zorgt via een chemisch proces dat het water in de boot vol ledig bevriest", zegt Leyla Khoun- da namens de organisatie. „De ijs baan biedt plaats aan ongeveer 120 schaatsers." Naast de baan wordt een grote tent geplaatst waar de bezoekers kunnen genieten van een drankje en een hapje. Voor vijf euro kan er geschaatst worden op de 120 meter lange en 25 meter brede ijspiste. Je moet wel online reserveren. Omdat de piste slechts zestig centimeter boven het water uitsteekt, lijkt het net of je op open water schaatst. foto Mark Neelemans €2000r RETOUR!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 20