zeeland 19 conne» ion Qveolia 400-600-800 Ook Borsele met rug tegen de muur dinsdag 27 november 2012 TRANSPORT Een buslijn met een nummer in de 400 is voortaan altijd een belbus. Een nummer in de 600 altijd een scholierenlijn. En een buslijn die alleen in de zomer rijdt, heeft een nummer in de 800 Het busstation in Middelburg met links de lijndienst en rechts de servicebus. foto Lex de Meester Belangrijkste wijzigingen dienstregeling Belangrijkste wijzigingen dienstregeling Bela Lijn 53 Middelburg - Domburg. De tijden zijn aangepast en deze bus lijn heeft een gewijzigde route. De ze buslijn rijdt voortaan altijd via Aagtekerke naar Domburg en visa versa. Vervolgens gaat deze buslijn dan verder als buslijn 52. Lijn 54 Middelburg - Veere. De tij den zijn gewijzigd. Lijn 55 Middelburg - Vlissingen. De tijden zijn gewijzigd waardoor deze buslijn aansluit op de trein in Middelburg. Lijn 56 Middelburg - Vlissingen. De tijden zijn gewijzigd waardoor deze buslijn aansluit op de trein en Fast Ferries in Vlissingen. 6 Lijn 57 Middelburg - Vlissingen. De tijden zijn gewijzigd waardoor deze buslijn aansluit op de trein in Middelburg. Lijn 58 Middelburg - Vlissingen.De tijden zijn gewijzigd waardoor deze lijn aansluit op de trein in Middel burg en op buslijnen 10 en 50. 2 Lijn 59 Arnemuiden - Middelburg, wordt buslijn 459 (belbus) en de tijden zijn gewijzigd. 3 Lijn 60 Terneuzen - Vlissingen wordt scholierenlijn 660 en de tij den zijn gewijzigd, 's Morgens is er een extra rit Terneuzen - Vlissin gen. Lijn 61 Oost-Souburg - Middel burg wordt buslijn 181 en 481 (bel bus) en de tijden zijn gewijzigd. Lijn 62 Veere - Meliskerke wordt buslijn 462 (belbus). De tijden zijn gewijzigd en rijdt voortaan ook via Serooskerke. Lijn 64 Zomerbus Walcheren wordt voortaan buslijn 864. Lijn 65 Middelburg - Middelbur. De tijden zijn aangepast. Lijn 69 Servicebus Middelburg. De route is uitgebreid, de tijden zijn aangepast en de koopavondritten komen te vervallen. ■KS5MM2HK«aSSS door Frank van Cooten HEINKENSZAND - De aanleg van de nieuwe hoogspanningsverbinding van Borssele naar Tilburg is niet te gen te houden. Niet door betrok ken landbouwers, maar ook niet door de gemeente Borsele. Wethouder Ad Schenk begrijpt daarom heel goed dat landbou wers veel moeite hebben met het plaatsen van een nieuwe hoog spanningsmast op hun perceel. Op het grondgebied van Borsele ko men 41 nieuwe dubbele masten. Twaalf landbouwers staan niet toe dat medewerkers van elektriciteits transporteur Tennet op hun land grondonderzoek doen om te bepa len of de grond geschikt is voor de plaatsing van de geplande masten. Ze zijn bang dat de straling van de hoogspanningsleiding allerlei ziek ten veroorzaakt en er is onduide lijkheid over een deugdelijke ver goeding. Zes landbouwers hebben een advocaat in de arm genomen. Burgemeester Gelok besloot vorige week gehoor te geven aan het ver zoek van Tennet. Binnen niet al te lange tijd krijgen de betrokken boeren een brief met de medede ling dat ze het grondonderzoek moeten gedogen. Ze kunnen en mogen de medewerkers van Ten net de toegang niet weigeren. De betrokken boeren hebben al aangegeven dit aan te vechten bij de rechtbank. Wethouder Schenk vindt het jammer dat alle energie wordt gestopt in iets wat niet te gen te houden is. „Er zijn in het proces nog mogelijkheden genoeg om bezwaar te maken. Zoals op het inpassingsplan. De betrokken boeren kunnen beter inzetten op een goede planschadevergoeding." Schenk wijst op het in 2009 aange nomen Derde Structuurschema Elektriciteitsvoorziening. Borssele is samen met de Maasvlakte en de Eemshaven aangewezen als 'natio naal stopconcact'. Lokale Partij Borsele twijfelt over de noodzaak van de nieuwe hoog spanningsleiding omdat de bouw van de tweede kerncentrale voorlo pig niet doorgaat en grote afne mers als Zalco en Thermphos fail liet zijn. Volgens woordvoerster Jo anna Breuning van Tennet is dat niet van invloed op de vraag of de nieuwe leiding wel of niet nodig is. „Sterker nog, door de sluiting van deze twee bedrijven is de nieu we transportleiding alleen maar ur genter. Er moet immers meer elek triciteit worden afgevoerd. Daar naast kijken wij dertig jaar voor uit. De huidige leiding zit al op de top van zijn capaciteit." Anderzijds heeft Borsele Tennet nog hard nodig om enkele zaken goed te regelen, stelt Schenk. Zo heeft het afbreken van de bestaan de leiding door de Zak van Zuid-Beveland en de aanleg van de nieuwe transportleiding grote gevolgen voor de omgeving. „Par tijen hebben elkaar hard nodig." MIDDELBURG Middelburgse keeshond wint in RAI De pas tien maanden oude kleine witte keeshond van Ineke Marjee uit Middelburg is als mooiste van het ras verkozen tijdens de interna tionale Winner Hondenshow in de RAI in Amsterdam. De hondenshow werd afgelopen weekend gehouden. Duizenden honden van tientallen rassen waren voor de show inge schreven. ARNEMUIDEN Lezing over vliegenier RAF zonder benen Wings to Victory verzorgt donder dag een lezing over Douglas Bader, een van de grootste luchthelden van de Royal Air Force. Bader ver loor zijn benen bij een vliegtuigon geluk in 1931. In 1939 trad hij weer in dienst van de RAF. In 1941 werd hij krijgsgevangen gemaakt nadat hij was neergeschoten. De lezing is in het restaurant van Vliegveld Midden Zeeland om 20.00 uur. I.v .m. Dankdag zijn wij woensdag 28 november de hele dag gesloten. Goes Koudekerke Kruiningen .tmcwoonwinkels.nl MIDDELBURG Film over seksualiteit in moslimwereld 'A Jihad for Love' is de titel van een film die op 4 december om 19.00 uur wordt vertoond in de Zeeuwse Bibliotheek in Middelburg. Aanslui tend is er een discussie over het thema van de film: seksualiteit in de moslimwereld. Twee studenten van de Roosevelt Academy hebben in het kader van het Going Glocal- project de filmavond georgani seerd. De toegang is gratis. MIDDELBURG Rabbijn Sebbag te gast in synagoge Zondag 2 december om 15.00 uur komt rabbijn Sebbag spreken in de synagoge van Middelburg, Heren straat 14. Hij is sinds maart 2011 de voorman van de nieuwe synagoge in Amsterdam. Hij is 42 jaar gele den geboren en opgeleid in Enge land, Israël en Amsterdam. Sinds 1997 werkt hij in Nederland als rab bijn, o.a. als hoofdkrijgsmachtrab- bijn en rabbijn in de AMOS sjoel. VLISSINGEN Kanaal tijdelijk dicht voor scheepvaart Het Kanaal door Walcheren is van af dinsdagmiddag tot woensda gochtend gesloten voor de scheep vaart in verband met de vervan ging van het bedieningssysteem van de bruggen. De provincie ver vangt computers en programma's van de centrale afstandsbediening van de bruggen op het sluizencom- plex te Vlissingen. De afsluiting voor de scheepvaart begint op van middag om 15.00 uur en duurt tot woensdag 8.00 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 19