Vlissingen: help bij opvang daklozen WALCHEREN Mmmmmm, meelwormen almanak Handtekening DINSDAG 27 november 2012 17 Connexxion wijzigt de dienstregeling 18 en 19 Koffie is niet zomaar pleur, dat is kunst 20 en 21 Wethouder De Zwarte: Hier liggen de mensen op straat door Emile Calon VLISSINGEN - Om de opvang van daklozen te bevorderen zouden de Zeeuwse gemeenten meer moeten helpen met het aanbieden van ka mers in hun eigen gemeenten, zo vindt de Vlissingse wethouder Marin de Zwarte (Sociale Zaken). De daklozenopvang Het Witte Huis in Vlissingen kampt momen teel met een dusdanige groot vraag naar bedden, dat er elke avond extra matrassen worden uitgerold in de woon- en de eetkamer om te voorkomen dat daklozen op straat moeten slapen. De instelling telt tien bedden voor de nachtopvang. Sinds vorige week worden elke nacht tussen de vijf en acht extra matrassen uitgerold. Het Witte Huis is door de Zeeuw se gemeenten aangewezen als de instelling die Zeeuwse daklozen opvangt. Maar door die functie ko men daklozen bijna automatisch in Vlissingen terecht en blijven daar als ook vaak hangen, zo door Maurits Sep VLISSINGEN - Nou, lekker begin van de dag: gefrituurde sprinkha nen en tomaten gevuld met meel wormen. Leerlingen van het Scheldemond College in Vlissingen leerden maandagochtend koken met insecten. Het was een idee van hun leraar biologie, Sylvio Kra mer. Als onderdeel van lessen over duurzaamheid wilde hij onder meer uitleggen dat het beter zou zijn voor het milieu en de voedsel voorraad als we minder vlees en meer insecten zouden eten. Daar om kocht hij sprinkhanen en meel wormen in („Nog best duur, 180 euro in totaal") en organiseerde met zijn collega Edward Oranje een kookles in de keuken van de school. „Het schijnt heel gezond voor je te zijn. Er zitten veel proteïnen in", glimlachte Kevin Koolhoven uit Oost-Souburg monter. Hij had er geen moeite mee om te proeven. Maar zelf koken als de supermarkt ze zou verkopen. „Nee!" Hoewel alle leerlingen in het be gin alleen al walgden van het idee om iets met insecten te moeten doen, deden ze toch erg hun best er smakelijke hapjes van te maken. En uiteindelijk - zoals elke kok be taamt - ook zelf te proeven van het eindresultaat. Gefrituurde sprinkhaan? „Je proeft eigenlijk niks", besloot Amber Molenaar uit Oost-Souburg. Maar het idee bleef afstotelijk. En die meelwormen? Kevin: „Lijkt wel een beetje op popcorn." merkt De Zwarte. Hij vindt dat de doorstroming stagneert omdat het aanbod van opvangmogelijkheden buiten Vlissingen heel beperkt is. Deze week praat hij met een aan tal bestuurders van andere ge meenten en gaat hen vragen te hel pen de doorstroming vanuit Het Witte Huis te bevorderen. Hij be nadrukt dat hij niet vraagt om el ders huizen aan te bieden aan dak lozen. „Kamers kunnen prima zijn. Een kamer is overzichtelijk, is een goede plek om weer te star ten." Daar komt nog eens bij dat ie mand uit bijvoorbeeld Sluis of Brouwershaven beter af is als hij in Sluis of Brouwershaven kan te rugkeren. „Want daar heeft hij zijn eigen netwerk die hem of haar kan ondersteunen. Hier moet hij of zij zo'n netwerk opnieuw op bouwen." Ook voor het weer vinden van werk kan zo'n oud netwerk handi ger zijn, aldus De Zwarte. De Vlissingse wethouder stelt ook dat zorgen voor een goede door stroming van klanten van Het Wit te Huis een Zeeuws probleem is en niet een Vlissings probleem. De concentratie van dak- en thuis lozen in Vlissingen trekt volgens hem ook een 'zware wissel op het Algemeen Maatschappelijk Werk in Vlissingen'. Met een betere spreiding na de eerste noodop vang in Vlissingen, neemt die druk ook af, zo verwacht hij. „De andere gemeenten zijn financieel wel solidair met ons maar hier lig gen die mensen op straat." Docent Edward Oranje en leerling Makeko laten zich de meelwormen smaken. foto Lex de Meester KATS Doorgereden na aanrijding Op de Katseveerweg in Kats is maandag rond 07.00 uur een brom fietser (26) aangereden. De bestuur der van de personen auto is doorge reden zonder zijn identiteit be kend te maken. De bromfietser reed richting Kats toen een auto hem naderde en enkele meters voor hem plotseling groot licht voerde waarna de auto hem raakte en hij ten val kwam. SEROOSKERKE Sieraden gestolen bij inbraak Zondag werd tussen 18.30 en 21.30 uur ingebroken in een woning in de Gargonstraat in Serooskerke. Om de woning binnen te kunnen komen werd door de inbreker een deur geforceerd. Daarna werd het gehele pand doorzocht. De bewo ners missen sieraden met onbeken de waarde, aldus de politie. De politie stelt een onderzoek in naar deze inbraak. BRESKENS Visser Breskens omgekomen De 45-jarige visser Willy Versprille uit Breskens is gisteren om het le ven gekomen tijdens een ongeluk aan boord van de Zeebrugge 80, waarop hij werkzaam was. Hij viel, in de Straat van Dover voor de kust van het Franse Calais, van de trap en kwam in het ruim terecht. Medi sche hulp mocht niet meer baten. De scheepvaartpolïtie heeft een on derzoek ingesteld. De moeder van de Middelburger ta kelt af. Na een lang en hard leven heeft zij steeds meer last van geheu genstoornissen en lukt het haar ook niet meer haar eigen bankzaken te regelen. De Middelburger helpt haar al een tijd en in overleg met zijn moe der enfamilieleden is besloten dat hij- haar bankzaken voor zijn rekening neemt. Want zijn moeder kan niet Tip? redactie@pzc.nl meer haar eigen handtekening zet ten. De Middelburger belde daarop de bank waar zijn moeder al haar hele leven klant is. De medewerkster aan de andere kant van de lijn be loofde dat alles goed zou komen. Maar dan moest de moeder wel nog even een formulier ondertekenen waarin ze laat weten akkoord te gaan met haar zoon als gemachtige. 4

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 17